Joprojām jelgavā... Sākas "lomkas" pēc rokdarbošanās!

Nevaru nociesties neieblogot...
Nav jau tā, ka neko, neko netaisu... Piemēram aizvakar sastiķēju kopā no mājām līdzpaņemtās  "Garo"grabuļzvēru sagataves.

 
Bet tas arī pa šīm dienām viss! Esmu sevi pieradinājusi pie tāda rokdarbošanās ritma, ka tagad liekas, ka sēžu dīkā! No vienas puses priecājos par pārmaiņām un rimto ciemošanos, no otras puses ilgojos pēc savas šujmašīnas un iespējas beidzot sākt atrādīt jaunas idejas un rokdarbus, kas nav saistīti tikai ar puikām!

Tikmēr Emīlija un Niklāvs gan liekas iedzīvojušies un ir sajūsmā par atšķirību starp pilsētu un laukiem! Par mīļāko vietu abiem kļuvusi palodze, no kuras var vērot mašīnas, cilvēkus un pat traktorus (kad brauc garām tie, mazie secina, ka traktorā noteikti ir tētis :))
Tante Aga no Zviedrijas saveda IKEA mantas... Jā, industrija, jā, masu produkcija, bet cilvēki, es mīlu IKEA!!! Laikam tādēļ, ka Latvijā tās nav... un vēl jo vairāk tādēļ, ka ieraudzīju Dominas Ziemassvētku tirdziņā mūsu pašu bāleliņus tirgojam IKEA sapirktas mantas ar sireālu uzcenojumu... Nu,jā, ne jau visiem tantes dzīvojas pa Zviedriju... Citiem diemžēl atliek vien samaksāt par rotaļlietu 1.5x dārgāk.


 

Atvadamies arī no CELEBRATE THE BOY! mēneša... rīt marts! Sagaidāms darbīgs, mīlestības un jaunu atklājumu pilns mēnesis - sekojiet līdzi!

Read more...

Dzīvojamies pa Jelgavu!

Kamēr Kundziņam Zaubes mežiņā jāuzņem dāņu mednieku delegācija, mēs ar mazajiem līdz marta sākumam esam atbraukuši ciemos pie manas mammas uz Jelgavu. Radu onkulis, 86 gadu vecumā aizejot viņsaulē, atstājis viņai mantojumā ne tikai dzīvoklīti, bet arī tik daudz mantu, ka vakar visu iztīrot šķita, ka dzīvoklim parādījusies vēl viena istaba! Ak, onkuli Jāni, žēl, ka nebijām tuvāk tikušies - tu pat iedomāties nevari, cik daudz mums kopīga! Ja tu tagad no mākoņmaliņas vēro, tad zini, ka arī man ir grūti izmest laukā lietas, jo vienmēr liekas, ka no tām vēl kaut ko var pagatavot un uzmeistarot! Biju sajūsmā par taviem krājumiem!!! 

Paldies tev par jaukajām retro podziņām, audumiem un lentītēm

 

Par Padomju laiku plauktu sistēmu, kuru vasarā pārkrāsošu un būs man beidzot šujamistabā plaukti un galds uz kā šūtPar unikāliem apģērba gabaliem, kurus esi saglabājis no 1980-tajiem! Zeķes un siltā veļa (manam medniekam)
Par māla traukiem un kristāla glāzēm kas manai mammai nepatīk, bet man tik ļoti, ļoti patīk!

 

Par riekstiņu formiņām, kuras mūsdienās nevienā veikalā neesmu redzējusi


Par noderīgām grāmatām un superīgu pulksteni mūsu ar Kundziņu nākotnē ieplānotajam PADOMJU LAIKU SADZĪVES PRIEKŠMETU MUZEJAM, paldies par stilīgo koferi!


Paldies, Jāņonkul, ka visām šīm lietām ir patīkama aura un  nedusmo, ka izmetām to plastmasas kūku formu - tai bija saskrāpēts sāns un vispār pēc mūsdienu standartiem tā pārāk neierullēja! ;)))

Rakstīšu martā, kad būsim atkal mājās!Read more...

Spilvens krokodils ir dzimis.

Celebrate the boy!!! Katram puikam vajag puicisku spilvenu - mīļrotaļlietu! Nevis kādu poniju vai kaķēnu, bet dinozauru vai krokodilu - kā īstam puikam pienākas ;) (Nav jau man nekas arī pret ponijiem un kaķiem... Tie vienkārši neiederas pie tēmas)

Vakar rādīju puspabeigto Kroksi. Šodien es kā tāda lepna māmuļa ziņoju, ka kārtēja mammas roku darinātā radība ar savu vienu aci ir ieraudzījusi dienasgaismu!

Atcerieties izstrādes stadiju

 

Šoreiz detalizēta apraksta nebūs, bet man jau liekas, ka visu, izņemot izmēru var izsecināt no šitās piegriezumu bildes. Piebildīšu, ka visi redzamie audumi ir pārlocīti dubultā. Nu un no šī punkta tikai jāsāk šūt!!! Sākumā sašujam visus ķermeņa posmus (pirms tam visas aplikācijas, ja tādas paredzētas), tad šujam augšu, pa vidu liekot kruzuļus, kurus arī drusku sapildīju, lai nav tādi pļurīgi (nu, redzēsiet nākamajā bildē) un tad apakšu, pa vidu liekot kājas un vienā posmā atstājot atveri, pa kuru sabāzt pildījumu (to vajadzēs tā pavairāk).

Read more...

Tik maz laika! Joprojām svinam puiku būšanu!

Nu jau esmu sevi par tādu kā vēveri ritenī pataisījusi, nudien! Kopš man ir blogs, uz sirdsapziņas gulst arī nokavēti (it kā kāds būtu to noteicis) ieraksti un tukšās blogdienas... :)

Mans partneris sāk drusku pukstēt, ka blogs atņēmis viņam vakariņas un padarījis māju nekārtīgu (šovinists tāds! :)))  ). Bet nu brīžiem jāsaka, ka arī darbošanās šinī februāra mēnesī sanācis drusku par daudz un marta mēnesi gan solu veltīt vairāk mazajiem, kā rokdarbiem!

Nevaru šodien izcelt kādu īpašu projektu, jo šobrīd esmu apmēram 5 puiciskiem gara/roku darbiem pusceļā, bet pabeigtos meiteņu darbiņus  neiederas atrādīt pašas noliktajā Celebrate the boy februārī tādēļ atrādos tā pat vien:

Pusceļā ir spilvens krokodils

 

Pusceļā grandiozais trases projekts  

Vienvārdsakot - gaisā virmo "radošs atmosfērs"!

Un abi ar Niklāvu izdomājām būt radoši un, pirms izmest vienreizējās lietošanas galdautu no Čikas dzimšanas dienas ballītes, apzīmēt to no A līdz Z... 
Vēl viena lieta, par kuru varētu sarakstīt kaut veselu ideju grāmatu ir darbošanās ar bērnu un putekļu sūcēju! Galvenais, ka tiek apvienotas divas ļoti nepieciešamas lietas!


Nav noķēries līdz šim bildē, bet jau labu laiku, mums ar mazajiem (kad saku MUMS - tad tā arī domāju - arī MAN) patīk pūst ziepju burbuļus uz siltā gaisa plūsmas, kas nāk ārā no putekļu sūcēja - tik skaisti izskatās, kad burbuļi skraidelē un virmo pa visu virtuvi, traukdamies augstu gaisā, sadalīdamies smalkos burbulēnos un tad kā burbuļu lietus nolīstot pāri telpai!!! ( Es taču teicu, ka arī MAN patīk :) ) Citreiz, atpūtinot plaušas, ļauju putekļu sūcējam pašam pūst burbuļus - mazie sajūsmā!

Bet pirms pāris dienām vienu triku, no kura es biju gandrīz mēma, atklāja Niklāvs. Sūcu virtuvi un sākumā nesapratu, par ko dēlēns tik aizrautīgi ķiķina, kad pagriežoties ieraudzīju:

 

Super triks! Balons pats siltajā gaisa plūsmā vienkārši tirinās apmēram metru virs zemes! Lieki piebilst, ka tagad Niklāvs man liek sūkt istabu (nu laikam jau tikai ieslēgt putekļu sūcēju) vairākas reizes dienā. Nu nav jau tā, ka es nezināju par šādu fizikas paradoksu, bet nekad nebūtu aizdomājusies to izmēģināt ar putekļu sūcēju un balonu!
Cik labi, ka man vēl nav bijusi iedvesma novākt meitas dzimšanas dienas atribūtus - nu veselu nedēļu varam radoši darboties! Šajā bildē neredz, bet citus šitos dzeltenos ģīmīšbalonus mēs ar Niku apzīmējām līdz nepazīšanai - uz smaidīgās pamatnes uztapa gan dusmīgs onkulis, gan briļļaina skolniecīte, gan sapņaina sieviete un citas interesantas personības!

Nu un protams, klasiskais bērnu prieks no putekļu sūcēja - matu plivināšana un siltās gaisa plūsmas ķeršana mutē!Tas viss nudien ir jautri! Nu vismaz man un maniem bērniem noteikti! ;)

Un, jā, pulkstenis tiešām ir 2:00 naktī; jā, tūdaļ Emīlija celsies uz pupošanos; jā, rīt ap 9:00 man atkal sāksies darba diena... Bet kā jau minēju - laiks kaut kur pazūd! Pa kuru laiku jau sasodītie 2:00 naktī?...


Read more...

Rotaļu āmurs un uzgriežņu atslēga.

Celebrate the boy - vispuiciskākās rotaļlietas līdz šim!
Ir jau vēls, tādēļ vairāk bilžu, mazāk pļāpāšanas.... Lai gan man jau vienmēr liekas, ka visu vajag sīki paskaidrot. :)

Atcerieties šo aktivitāšu kuba šķautni?

 

Nosolījos jums parādīt, kā uzmeistarot  šādus darbarīkus puiku mazajām, čaklajām rokām!
Un tātad:
Taisām rotaļu āmuru un uzgriežņu atslēgu:

Jums vajadzēs šādus plīša audumu atgriezumus/ izgriezumus:
Uzgriežņu atslēga.
Uzzīmējam kontūras.

 

Nošujam pa kontūru atstājot sānos atveri izgriešanai. tad apgriežam lieko audumu atstājot apmēram puscentimetru vīles.  Varat pārāk nebīties par vīlēm, jo plīšs neirst.
Tad iegriežam (uzmanīgi,nepārgrieziet diegus) tādas bārkstītes, kā uzzīmēts ar rozā krāsu, lai, izgriezts uz otru pusi jūsu darinājums ieņemtu smuku formu un izceltos līkumiņi un iedobes. 
Ar zaļo krāsu atzīmēju savu šūšanas pušierīti, kuru, protams, izlaboju :)
Un acīgākie ievēros, ka sašuvu kopā nepareizi - ar auduma labo pusi uz iekšu, bet tā kā ar šo rīku spēlēsies mans puika, neiespringu visu taisīt pa jaunu.

Tagad izgriežam šuvumu uz otru pusi, pārlokam apaļo galu uz pusēm un centrā izgriežam nelielu aplīti.


Sašujam no labās puses aplīša malas kopā.


Visbeidzot sapildām ar sintaponu un aizšujam ciet atveri.

 

Āmurs.

Sašujam āmura galvu un kātu.
Tagad jāpiešuj galvai aplītis (to izgriežu lielāku, lai labāk šujot malas paliek pāri, nekā aptrūkstās)Paskatamies sev pie kājām.... Ko dara jūsu bērns? Manējais lūk ko - uzdarbojas pa lentīšu maisu!


Nu āmurīša detaļas izgriežam uz otru pusi, sapildām ar sintaponu - kātiņu pildiet dūšīgi un cieši sablīvējiet, lai tas ir stingrs, aizšujam galvai sāniņus un piešujam kātu!


Dodiet savam razbainiekam/atslēdzniekam notestēt!Read more...

"Garie" grabuļpuikas.

Nu jau kādu pusgadu atpakaļ liekot vienu ideju pie otras tapa manis pašas dizainēti un izgudroti grabuļi/mīļrotaļlietas, kurus tagad dēvēju par "Garajiem". Vienkārši tāpēc, ka apveltu tos ar garām kājām un rokām, kas tiem, manuprāt, tik ļoti piestāv! (par "Garajiem" drusku rakstīju jau iepriekš)
Celebrate the boy ietvaros nolēmu sarīkot "Garo" puiku parādi!

Lūk zaķēns Detektīvs: 

 

Lūk sunītis Pirāts:

 

Lūk kaķis Klauns:

 

Lūk zaķītis Vientiesītis:
 

Lūk pelēns Mākslinieks:

  


Tiktāl par "Garajiem" puikām, tiklīdz beigsies februāris, savu parādi sarīkos arī "Garās" meitenes!
Dzīvespriecīgu un idejām bagātu jums dienu!

Read more...

Svinam, svinam, svinam! Čikai 1 gadiņš!

Lai arī februārī turpinu svinēt puiku būšanu, tomēr ir notikums, kas ir tik svarīgs lai ielauztos pa vidu puiciskajam "Celebrate the boy!", proti:


Čikai 1 gadiņš!Manai mazajai Žubei jau gads! Un nevis kādi 9 mēneši kā man pašai šajā darbīgajā dzīves posmā liekas.... Viss notiek tik ātri!!!!!
Čika (tā viņu jau no pirmajiem mēnešiem dēvē brālis un tāpēc arī mamma un tētis, un pārējie) jau ir liela meitene! Tāpēc šajā dienā mammas rokas darīja ko vien var - mammas rokas cepa, šmorēja, grieza salātus un pucēja māju, lai sagaidītu ciemiņus!

 


Jāatzīst, ka brālim 1 gada ballīte bija vērienīgāka, bet meitiņai tieši uz dzimšanas dienu nelāga sakritība - nāk divi lieli zobi, attiecīgi puņķošanās un sekojošs klepus - nekāda grandiozā balle netika rīkota. No dažādām malām sabrauca paši tuvākie radiņi un samīļoja mazo Čiepstīti jubilejā!

 
 Un jāpiemin, ka  pie visas svinēšanas arī man ir savi svētki - manam blogam jau 1000 apmeklējumi!!!!!

Read more...