Datorprogrammas, ko izmantoju blogojot - mazs apkopojums!

Bieži vien cilvēki, kas datorlietās orientējas pat mazāk kā es, uzdod man jautājumus par to, kas un kā un kur es dabūju to vai citu lietu. Šis raksts noteikti būs mazāk svarīgs visām blogotājām, bet varētu būt noderīgs visvienkāršākajam lasītājam, kas ar datoru ir uz jūs. Šis nav reklāmraksts, bet raksts par programmām, kas padara manu datorikdienu vieglāku un kvalitatīvāku!


Pirmais un laikam lielākais izpalīdzīgais izpalīgs manā foto dzīvē ir Google produkts Picasa 3
 
Šī programma ir ārkārtīgi vienkārša un noderēs tiem, kas joprojām liek draugos.lv bildes ar sarkanām acīm vai milzu pumpu uz sejas, jo domā ka ir vajadzīgas īpašas iemaņas, lai rediģētu bildes. Nē, Picasā - to var darīt elementāri!
Picasa 3 var lejuplādēt, piemēram, šeit. Vecākās versijās ir pieejama arī latviešu interfeisa valoda, bet tad iztrūkst, kaut vai,  jaukas fīčiņas, kad Picasa pati sameklē sarkanās acis, ja tas tiek uzdots!


 Un te arī radiģēšanas fīčiņa par kuru runāju un saucas tā "Retouch" - lielisks veids, kā nodzēst no savas sejas pūtītes, aukstumpumpas, skrāpējumus (tad, kad tas nepieciešams), bet dažakārt (ne reti) labi noder, lai likvidēdu nesmukas lietas fonā, piemēram elektrības vadu:


Tieši ar Picasu es lieku cipariņus veidojot soli pa solim aprakstus. Izmantoju šo teksta pievienošanu arī lai pagatavotu bloga titulbildi.


Ļoti noderīgs, ērts rīks Picasā ir kolāžu veidošana. Man šo opciju sanāk izmantot nemitīgi!


Kad bildes "sapucētas" tās "jāsaspiež", lai ievietotu blogā!
Iespējams jūsu datorā šāda opcija jau uzreiz bija ieinstalēta, bet man nācās tādu meklēt pašai. Un es atradu vienu labu, ērtu variantu, kurš ir viens no Microsoft mazajiem papildproduktiņiem (mani termini noteikti ir smieklīgi kādam datorgīkam, taču ceru, ka tie, kam vajadzēs, sapratīs) un saucas Image resizer Parasti izvēlos bildes samazināt uz "Large". Nezinu pamatot, bet tāda ir mana izvēle.


Kad bildes sagatavotas un viss noritējis veiksmīgi, atliek teksts. Un te man ir viens kolosāls rīciņš, kurš gan vairāk noder citās vietnēs, nevis blogojot, jo šeit Bloggerī viss rakstot saglabājas automātiski ik pēc laiciņa.
Bet cik reizes man nav nācies dzirdēt: "Uzrakstīju tev draugos tāāāāādu vēstuli, bet tad a) pazuda elektrība b) "kompis nojūdzās" c) internets "uzkārās" d) cits variants "! Varētu jau neticēt, ja vien pašai tā kādreiz nebūtu gadījies. Un tad ir tāāāāda škrobe un tāāāāds slinkums rakstīt visu no jauna, ieguldot tās pašas emocijas, kas man šķiet nemaz nav iespējams!...

Un tāpēc esmu pateicīga cilvēkiem, kas izgudroja Lazarus !!! Uzreiz jāpiebilst, ka tas nederēs tiem, kas spītīgi joprojām internetā dzīvojās, izmantojot Internet Explorer, jo Lazarus ir Mozilla Firefox mazais papildinājums (add-on).

Un tagad katrreiz, kad gadās ķibele ar tekstiem - ja tie kādu iemeslu dēļ pagaist, allaž nospiežu peles labo taustiņu un tur man tiek piedāvāts "Recover text", ko laipni izmantoju!Un visbeidzot - arī šis raksts nevarētu tapt, ja šodien nebūtu ieinstalējusi mazo noderīgo programmeli Desktop to Photo , kas principā tieši to arī dara - ļauj saglabāt ekrānā redzamo skatu kā fotogrāfiju. Līdz šim izmantoju vienu no Mozillas rīciņiem FireShot, kas tiešām ir lielisks, ļauj sev piekļūt nospiežot peles labo taustiņu bet pēkšņi kļuva maksas un labi vien ir, jo tagad man ieinstalēta šī mazā programmiņa, ar kuras palīdzību varu saglabāt ekrānu arī tad, ja tas nav interneta skats, bet, piemēram kāda manā datorā esoša dokumenta  (bildes, skenēta materiāla, raksta) skats... Ar FireShot darbošanās "offline" (netiešsaistē? :D) nebija iespējama.Pagaidām šāds rakstiņš, taču nākotnē pastāstīšu jums vēl par dažām programmām, kuras izmantoju ļoti bieži!
Iespējams arī jūsu virtuālo ikdienu kāds no šiem brīnumiem padarīs ērtāku!

Droši rakstiet komentāros papildjautājumus un padalieties, kādus labumus blogojot izmantojat jūs!

Read more...

Kubu parāde

Zinu, zinu... Kubi, kubi, kubi!... Droši vien sāku jūs jau garlaikot ar šitiem sešskaldņiem, bet ko lai daru, ja tos vēlas tik daudzi? Tāpēc sarīkošu pēdējā laikā tapušu, bet vēl neatrādītu kubu megaparādi, lai kādu laiku atkal ir miers :D!

Vairums ideju tajos atkārtojas no iepriekšējiem kubiem, tāpēc izcelšu vien jauninājumus! Un tātad!


Augusta vidū tapa Adriana  džungļu ceļojuma kubs!
Ceļojuma laikā Adrians nokļuva palmu birzī un zem palmas atrada ananasu, kuru bija iekārojis arī papagailis! Par laimi strīdēties neiznāca, jo vietējais nēģeru puika Zimba iedeva Adrianam pusdienās banānu.

Uzsākot septembri, viens kubs aizceļoja pie mazās Šarlotes!
 Šarlotei nu ir pašai sava dabas taka, uz kuru doties ceļojumā! Līdzās krāšņām puķēm šajā dabas takā dzīvo tauriņi, putni un mitinās citas mīļas radībiņas! Šarlotes īpašais atradums pastaigājoties bija putniņa ligzda! Šarlotes draudzene Elizabete, savukārt, tika pati pie sava dārza!  Gluži kā Šarlotes dabas takā, arī te omulīgi kopā sadzīvo putni, tauriņveidīgie un puķes! Spārīte ir īpaši zinātkāra, tāpēc iemanījusies izlidot ārā no sev paredzētās teritorijas, lai nemanāmi iešļūktu caurumā zem koka saknēm!


Un visbeidzot pagājušās nedēļas darbiņš - Rudens noskaņu kubs mazajai Jetei!
Jete devās tvert rudenīgas noskaņas dabā un ilgi nebija jāgaida: rudens vēstneši - bekas, lietus mākoņi un raibas koku lapas Jeti pārliecināja - IR RUDENS! Visiem sastaptajiem kukainīšiem atlika vien piebalsot - IR RUDENS!

 Radošu nedēļu mums visiem!


Read more...

Darbojamies ar sāls mīklu!

Nu tad par to sāls mīklu, kā solīju! Jāatvainojas par bildēm, jo sākoties rudens sezonai, dzīve vairāk noris telpās un, ja vēl telpās ap 22:00, tad mans Canon tam ir par švaku (vai varbūt es ar savām nepietiekošajām zināšanām par viņu).


Receptes uz meklējumu "sāls mīkla" googlē atrast var daudz. Es vadījos pēc pirmās, kas pagadījās un tas izrādījās visai izsmeļošs Kāmjumammas rakstiņš tāpēc nav vajadzības pieminēt recepti...

Nu labi, tomēr:
* sāls un milti vienādās devās
* ūdens - tik, lai nelīp pie rokām un ir veidojama masa


________________________________________________________________________________________

Maniem bērniem patika jau pirmais process, kad pašiem nācās ar mazajām rokām samīcīt kopā visas sastāvdaļas:


Un tad es ar prieku konstatēju, ka esmu mums atklājusi kolosālāko veidojamo masu - nekādu krāsvielu, pilnīgi ekoloģisks sastāvs, masas ir daudz, tā ir viegli veidojama un, atšķirībā no plastilīna, nesmērē drēbes ar krāsām, nepaliek matos teju uz mūžību, nepadara rokas lipīgas un vēl 100 un 1 pluss - piemēram tas, ka manam mazajam 3 gadniekam un 1,7 gadniecei ar lielāku daudzumu masas strādāt ir vieglāk, kā veidot sīkas detaļas no plastilīna, kurš sākumā ir nereāli stīvs un nokaitina bērnu vēl nesākot darbu :D. Ar laiku protams sāksim audzināt pacietību un veidosim smalkas detaļas varavīksnes krāsās, bet pagaidām - mums ir šis superideālais varians - sāls mīkla!!!!!


Tieši no sāls mīklas (un nevis no plastilīna, kad centos viņam to iemācīt) Niklāvs, berzējot rociņas, iemācījās uztaisīt "tārpiņus", kurus
pēctam nolēma izmantot kā starus saulītei!Tad mēģinājām izveidot telpiskas figūriņas Mazie priecājās par iespēju veidot plaukstiņu un pēdiņu nospiedumus! Starp citu - pēctam mīklu sacepjot cepeškrāsnī, šādus nospiedumus var saglabāt arī nākotnei! Tikai, Kāmju mamma, pakomentē lūdzu, kādā temperatūrā tu cepi, labi? Un tad mums sākās īsta nospiedumu eksperimentu sērija! Iejutāmies CSI lomā un skatījāmies nospiedumus dažādiem apaviem: Niklāvs pieskrēja pie atvilknes un pats sev izvēlējās instrumentus nospiedumu gatavošanai:


Un palīdzēja man izdekorēt kliņģeri:


Un, kad darbiņš bija padarīts, noglabājām mīklu ledusskapī līdz nākamajai reizei!


Nākamreiz, kad darbosimies, mēs:

1) Pamēģināsim piejaukt ūdens vietā mīklai biešu sulu
2) Vienu daļu izstrādājumu uzcepsim
3) Uzceptos meistardarbus nokrāsosim
4) Uz galda uzklāsim linoleju ;)


Tas bija viegli, aizraujoši (arī man), ekoloģiski tīri un radoši! Es pat teiktu, ka viens no lieliskākajiem veidiem kā darboties ar bērniem!

Read more...

Mugursoma, dāmīšu soma un liels spilvens.

Patiesībā jau uzraksts pasaka visu - visi šie darbi tapuši pēdējā laikā un nu ir gatavi atrādīties plašākai publikai. Jo līdz tam to liedza milzīgs kādas manas paziņas Veronikas lūgums nesabojāt pārsteiguma momentu Vācijā dzīvojošai māmiņai, kuras bērniem dāvana paredzēta un kura mēdz iemest aci manā blogā!

Tagad, kad visa apdāvināšanās tur jau notikusi, ar prieku paziņoju, ka nu "Mammas roku" lolojumi aizceļojuši arī uz Vāczemi, un mazs puikiņš vārdā Liam (Laiems) ticis pie mugursomiņas, kas veidota no  veca, izmešanai nolemta rotaļu lāča:


Tā bija Veronikas ideja dot otru dzīvību viņas vecajam lāčukam. Tāpat Veronika ļoti skaidri zināja, kādu vēlas somiņu Liam māsiņai Chloe (Hlojai), atstājot pavisam nelielu vietu manai improvizācijai. Viņa man atsūtīja piemērus no interneta, pašas veidotas skices un man atlika vien izpildīt viņas vēlmes!


Un te somiņa Chloe manā izpildījumā ar divu veidu piepogājamām lencēm, kabatiņu iekšā un priecīgu Emīliju par iespēju iejusties modeles ādā, pirms somiņa aizceļo prom!


Un trešais mans veidojums - un te nu jāteic - tas gan tiešām no A-Z ir mans - spilvens mīļai meitenītei Kristai bērnudārzam! Spilvens paredzēt sēdēšanai uz grīdas. Pēc ilgiem prātojumiem un apmēram 5 veidu skicēm nonācu pie domas par spilvenu, kas sānos būtu aprīkots ar dažādām knibināmām detaļām, jo Kristiņa šobrīd ir 1 gadiņu veca. Pievienoju arī kabatas, jo tās ir īsti bērnu magnēti! Vismaz mūsmāju rakariem kabatas ir TOP veidojumi! Un vēl izdomāju, ka, ja reiz spilvens paredzēts lietošanai dārziņā, tad ne jau uz vienu gadu, tāpēc piešuvu arī dažus uzdevumiņus trīsgadīgiem pirkstiņiem!


Mazā Krista esot savu spilvenu tik ļoti iemīļojusi, ka viņas vecākiem žēl to nest uz bērnudārzu! Pagaidām Krista kūleņojot pa savu jauno apaļo "draugu" mājās un ar interesi knibinoties ap visiem sānu veidojumiem, priekšroku dodot pielipināmai puķei!


Tādi lūk darbiņi man uzmeistaroti īsi pirms rudens, bet pa pēdējām divām nedēļām tapuši vairāki kubi! Rokas dīkā nestāv ne mirkli!


Iedvesmas pilnu dienu arī jums!

Read more...

Plastilīna pīlītes

Draugiem.lv domubiedru grupiņā izskanēja jautājums kā ieinteresēt sadarboties 2gadnieku.
Nolēmu atbildēt, kaut citreiz parasti to nedaru ierobežotā laika dēļ! Kamēr atbildēju, pati sevi uzkurināju uz darbošanos! Redz, gadās arī tā!

Man skapītī jau pasen stāv mazajiem iegādāta plastilīna kastīte. Allaž, kad veicu izmēģinājuma darbošanos (iedodu kādu bišķi lai mēģina, drusku parādu un gaidu, ko darīs), beigās dabūju plastilīnu pa maziem gabaliņiem vākt pavisu māju un kasīt nost no čībām... :D Tāpēc šoreiz pirms piedāvāt darbu ar ķepīgo, smērīgo masu, visu izplānoju tā, lai pēctam savākšanas darbu mazāk.

Vai man vienīgajai ir žēl sākumā ķerties pie smukajām krāsām? Liekas - priekš pirmajiem darbiņiem labāk tās tumšās...  ;))) Nu, lūk, tagad rakstu un iedomājos, ka rudens jau tā tumšs un es vēl tumšas krāsa bērniem dodu... Nākamreiz došu izvēlēties - galu galā - līdz pirmajiem vispārpieņemti smukajiem darbiem tak` droši paspēšu vēl neskaitāmus komplektus nopirkt, vaine?

Darbiņam vajadzēs:

* plastilīnu
* putnu spalvas vairumā (esmu mednieka sieva un tagad ir pīļu sezona - tā kā apziniet sev zināmos medniekus)

* ja nav putnu spalvu, variet tās aizstāt ar žagariņiem un taisīt, piemēram, ezīšus


Nu un tālāk jau viss skaidrs! Kopā ar mazajiem uztaisījām pīlītes. Abiem bērniem pagaidām vedās vien sasildīt plastilīnu un izveidot klimpiņu, tāpēc pīlīšu aprises, bērnu sajūsmas ieskauta, izveidoju pati.
Taču otrs - svarīgākais darbiņš - bija no A-Z mazo roku darbs!


Dievinu mazo sejas, kad viņi ir tā riktīgi aizrāvušies ar darāmo!!!


Un pēctam gājām pīlītes peldināt! Ielējām bļodā ūdeni un skatījāmies - vai grims, vai peldēs. Sākumā puzuriem līdzīgie radījumi nesaprotami turējās te virs, te zem ūdens un Niklāvs nosprieda, ka spalvas tomēr jārauj laukā un jāmēģina velreiz. Secinājums - grimst.Kopā darbošanās aizņēma apmēram 30 minūtes. Un tad abiem jau bija gana. Neinteresēja pat pīlīšu tālākais liktenis. Tāpēc mierīgi varēju apžāvēt plastilīnu un savākt spalvas!


Nākamās dienas vakarā beidzot izmēģinājām arī sāls mīklu!!!! Par to, kā mums gāja, uzrakstīšu nedēļas beigās, bet rīt atkal drusku par somām!

Read more...

Skandināvu rokdarbu blogi, adījumi, u.c.

Mana pēdējā laika aizraušanās ir skandināvu blogi. Nezinu kāpēc mani tā saista viss skandināviskais. Kaut kā, manuprāt, gaume un izcila stila izjūta viņiem ir asinīs. Galu galā - gadu desmitiem koptās skandināvu dizaina tradīcijas atstāj kolosālas pēdas uz šo zemju iedzīvotāju spriestspēju.

Jā, šie blogi ir dažādās valodās un daudzbrīd man nav ne jausmas, par ko tur runā, taču visiem šiem blogiem ir viena kopīga valoda, ko saprot čaklas rokas visā pasaulē - tā ir rokdarbu valoda!

Dažkārt pietiek ieraudzīt vien bildi un nekādi vārdi vairs nav vajadzīgi!

Apkopoju lietiņas, kuras, rudenim sākoties sastājās rindā "Obligāti vajadzīgo" lietu sarakstā! Ticiet - daudzas no tām nonāks arī jūsu darāmo darbu sarakstā!

Un tātad:

Vēlme Niklāvam un Emīlijai iegādāties/iemainīt/uzšūt/uzadīt visus šos brīnumus, ko ieraudzīju blogā Lullaby & La La 
Tur arī smalki aprakstīts, kur viņa pati pirkusi saviem bērniem konkrētos adījumus!Vēl viens adīts smukumskomplekts mājas lapā Pickles
Un starp citu ar visu aprakstu angļu valodā! Un aprakstu adāmajiem tur ir daudz!
Niklāvam jau no pavasara noskatīju dinozauru cimdiņus nīderlandietes (ne skandināvietes gan ;D) Mme Zsaza blogā !

Vispār tā esmu sapriecājusies par ne-anļu-valodas blogiem, ka tagad slīkstu tajos katru vakaru no 23:00 līdz naktij! Ieprovējiet arī jūs, piemēram , ieejot blogā Borghildpia un sākot pamazām šķeterēt viņas mežonīgi garo Bloglisti labajā pusē! Uzmanieties, ja jums ir maz laika, jo nogrimšana skandināviskajā ir garantēta un ne viens vien svarīgs darbs tiks atlikts malā!!! :D
Taču ir vērts vērot, skatīties viņu bildes un iedvesmoties, iedvesmoties!___________________________________________________________________________________

Un, mani draugi, kā Kāmju mamma minēja savā blogā,  rudens ir laiks, kad gribas daudz ko sakārtot, pārkārtot, atbrīvoties no liekā, pāršķirot un pārvērtēt. Atliek vien viņai piekrist un varbūt ievērojāt, ka pirms kāda laiciņa it kā pagaidām sašķiroju kategoriju sarakstu... Uzrakstiet,lūdzu, patstāvīgie lasītāji - vai tagad ir vieglāk, vai tomēr pirms tam bija labāk? Tāpat izņēmu vairākus blogus no saraksta - "Blogi, kas mani iedvesmo" , jo viss plūst un mainās! Šobrīd mani iedvesmo jau citas lietas kā pirms pusgada, tāpēc drīz sāniņos parādīsies kāds no maniem jaunajiem skandināvu favorītiem (tas ir pirms esmu ķērusies pie franču, poļu, krievu, serbu u.c. :DDD)!

Un paldies visiem, kas man raksta saites uz blogiem, kas mani varētu iedvesmot! Lai atvieglotu jūsu minējumus, varu noformulēt, kas tieši mani iedvesmo un patīk blogos! Kas man liek tajos ieskatīties atkal un atkal:

1) Ja blogu raksta jaunā māmiņa ( vai tētis) - tas liek man sajusties "uz viena viļņa" ar rakstītāju
2) Ja blogs ir par un ap rokdarbošanos , pārsvarā liekot uzsvaru uz bērniem radītām lietām
3) Man šobrīd aktuāla pirmsskolas tēma - darbošanās ar bērniem mājās un prasmju attīstīšana caur rotaļāšanos - aizvien vairāk blogu par šo tēmu ierindojas manā blogu sarakstā
4) Ja blogs tiek rakstīts regulāri  - nezinu kāpēc, bet man tas ir svarīgi... Tad man liekas, ka mani kā lasītāju ciena un ka nepienāks mirklis, kad rakstītājs mani vienkārši pametīs... Nu, īsāk, iedvesmot var cilvēks, kas pats tic tam, ko dara un kurš pret iesākto darbu un no tā izrietošajām sekām (lasītājiem un sekotājiem) izturās ar atbildību! :D

Ja jums ir zināms kāds no šādiem blogiem, kas man paskrējis garām manos i-neta sērfojumos (kā bija ar Joela blogu), droši rakstiet uz e-pastu vai komentāros!

Vienvārdsakot - būšu priecīga, ja palīdzēsiet atrast man aizvien jaunus domubiedrus!

Bet pagaidām - ienirstam skandināviskajā!

Read more...