Dekorācijas ballītei 15 minūtēs!

Tātad  -iedomāsimies, ka ballīte paredzēta šodien! Vēl interesantāk - ballītei jāsākas pēc stundas! Un nav ne balonu, ne "tā smukā galdauta ar pirātiem/bārbijām" un nekā šitamlīdzīga! Labi vēl ka kūka ir! Nē, štrunts par kūku - labi ka ir Jubilārs!!! Taču, eh, kā prasītos apdaiļot vienmuļo telpu/ terasi, ābeļdārzu... 

Mieru, tikai mieru! Noliekam malā nazi (visticamāk, ka stundu pirms ballītes jums rokās ir nazis, jo tiek graizīti augļi un dārzeņi, un citi našķi) un darām mājiniekiem zināmu, ka aizspurgsim uz 15 minūtēm pie šujmašīnas!

Apmēram šāds izskatījās mirklis pirms Niklāva ballītes

Ieskrēju darbistabā un tvēros pēc iedvesmas!

1) tehniski iedvesmojos no bilžu mapītes datorā
2) vizuāli  - no gabaliņa PSRS laiku auduma - tā krāsu gamma ir vienkārši kolosāla!


Un tad jau ģelo ķehņiki - sagriezu gabaliņus, sakārtoju vēlamajā krāsu secībā...Un tapa virtene...


Garāka...


Un garāka...


Skaisti!Un kad ballīte beigusies, satinam virteni nākamajai reizei!


Read more...

Kaktusi, lēcējpeles, ķirzakas...

Sinoptiķi draud ar tuvojošos karstumu? He! Lai! Īstens karstums ir tikai lielisks iemesls kārtējam fantāzijas lidojumam!

Vasaras vidū ir tapis un ļoti pamazām ceļā uz Katāras tuksnesi dodas īstens Tuksneša kubs mazajai Klērai!Šoreiz aliņā zem kaktusa var ierūmēties ne tikai maza, rozā čūska, bet arī ķirzaka, kāds no bruņurupučiem un lēcējpele! Visi, visi Klēras draugi tiks noslēpties, ja vien mazā Klēra tā vēlēsies!
Vai zināt kas ir abaija un hidžabs? Es nezināju, kamēr neizlasīju par tiem Klēras mammas blogā!


Un vēl - gribēju tikai lai zināt, ka šķietami neveiksmīgais kuba fons patiesībā nav nejauši izvēlēts un, vismaz manā domu lidojumā, simbolizē mazās latviešu meitenes Klēras piederību zemei, ko par Latviju dēvē!  Sevišķi tālab, ka, kā teica Klēras mamma, viņu ikdienas gājums rotaļājas starp abām šīm tik kontrastainajām zemēm un ceļošana esot mazās meitenes ikdiena!:)

Priecājos par pēcsvētku eiforijas pagaišanu sevī un radošās dzirksts atgriešanos!
Rīt (nu tak`cerams, ka rīt :) ) kopā pagatavosim pavisam vienkāršu un nepavisam ne laikietilpīgu svētku dekorāciju!

Read more...

Pēcjāņu atskaņas....

Šogad ar mani notika Jāņu Grinčs. Nezinu, kas man bija vainas, bet Līgo noskaņa kā neradās tā neradās. Taču tad...

Prom no Zaubes mežiņa! Uz Zosēnu pakalniem! Uz Piebalgu Gaujas krastā!

Savācu no tēva sensenu skapi, ko viņš solījās citādi ugunskurā mest...


Ar acīm izskraidīju  bērnības skatus - šeit Piebalgas "Maztenclavās" Gaujas malā kopā ar priedītēm, maijpuķītem, grantainu pļavu un gubu mākoņiem  es uzaugu...Tik toreiz šī pļava nebija meža zemenēm klāta!


Gauja tecēja trīs reizes straujāka un platāka, tāpēc upesmētras tajā bija varens retums. Tagad, kad Gaujas augštecē sacelti n-tie mazie HESi un upi var tik vien kā par "upīti" apzākāt, mētru savairojies krietns pulks!Un kalmes - tās arī vairs nav ar uguni jāmeklē!


Un brīdī, kad redzēju savus bērnus stāvam Gaujas krastā gluži kā pirms vairākiem gadiem stāvējām mēs ar manu māšeli, manī beidzot iegriezās Jāņu gars! Es sajutu prieku no Līgošanas!


Un tad Zosēnu pļavās Kundziņa valdījumos bridām vainagot!Un te iztrūkst lielas daļas bilžu / ticiet, tajās redzami arī pieaugušie :D/, kuras bildēju ar draudzenes fotoaparātu, savam pat nepieskaroties :D

Kā finālbilde - viens no Niklāva nakts fotosesijas kadriem:


Siera, gaļas un alus svētki aiz muguras.
Bet nākamajam gadam - plāns beidzot svinēt saulgriežus īsti dvēseliskā garā.

Read more...

Par pirtsslotām...

Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā!

Tā teic, ka enerģētiski visbagātākās zālītes/puķītes/augi-veselības (taču) avoti ir tieši Jāņu laikā.
Un tāpēc raksts par pirts slotiņām.
Pat tad, ja jums mājās nav pirts., pat ja tās nav PIE  mājas :D .  Pat tad var sagadīties tā, ka pirtējaties, vai zināt kādu jauku cilvēku to darām un tas tiešām ir iemesls būt īpaši manīgam/ai šinīs dienās, un iemesls čaklam/ai būt - jo kas gan , piemēram, ziemas vidū var būt jaukāks, kā ar īpašu rūpību gatavotas un uzdāvātas pirtsslotas cilvēkiem, kas tās novērtē un lietā liek!


Lūk, kādas īpašības piemīt tepat mūsu zemītē mītošajiem kociņiem:Read more...

Vērtīgi guvumi - mini apkopojums.

Nu kā, nu kā lai nepalielās/nepapriecājas kopā ar jums par pēdējā mēneša laikā iegūtajām smuklietām! Jo ne tikai bēdas jādala, bet prieku jādala tikpat labi!

Pricājos par katru lietaino dienu, jo Maximā atlaižu laikā tiku pie krēmkūkrozā gumijniekiem mazajai dāmai!

Kājas siltumsiltiņas glabā ne tikai gumijoti apavi - mums palaimējies saradoties ar vienu kolosālu adītāju (mūsu krustdēla omi), kas ne tikai iepriecināja mazos (un mani, protama lieta) ar mīļām kokvilnas pusgarajām zeķēm, bet solās man būt uzticama un entuziastiska gadatirgus partnere augustā!

Pucējamies tālāk! Mūsmājās ir svētki ikreiz, kad kāds mīļš cilvēks nospriež atbrīvoties no sev nevajadzīgā un atdot to mūsu radošajās rokās! Heijā!Bet gandrīz bezkaunīgs gadījums sanāca ciemos pie manas Skrundas draudzenes, kad tik ļoti safanojos par viņas vecmāmiņas šķīvīti, ka viņa ņēma un to man uzdāvināja! :)Nu bet kā lai nepriecājas! Viss tik skaists un diendienā smaidu raisošs!

Un kādi nez krikumi sagādājuši prieciņu jums pēdējā laikā?

Read more...

Ballīte mūsmājās! Puisēnam 4 gadiņi.

Pirms četriem gadiem saulainā 19. jūnija vakarā 19:36 piedzima mūsu puisēns.


Šodien Niklāviņš gaidīja ciemiņus. Abi ar māsu strādāja "mēles izkĀruši"! Nu burtiskā nozīmē! :D


Un sunīšos spēlēja, ciemiņus gaidīdami...


Un mafinus pirmie ieprovēja...


Un mammas fotoiegribām pakļāvās...


Mazajam jubilāram grūti saprast, kāpēc tagad viņam vairs nav trīs gadi, bet četri...


Taču, ja vien tas ir iemesls ballītei - lai iet! Man ir 4 gadi! Lietus mijās ar bezlietu - aktīvā atpūta ar multeņatpūtu, nomainītas 7 kārtas saslapināta apģērba, vēderos salikti visvisādi labumi - tātad ballīte izdevusies!Tik svecīšu pūšana tikko pēc diendusas izrādījās mazāk priecīgs notikums - kā gan savādāk - kuram gan tīk palikt vecākam... :) Bet ciemiņbērni palīdzēja un mamma palīdzēja - kopīgiem spēkiem "nezkāpēcčetras" (Niklāvs nepārstāj brīnīties) svecītas nodzisa gan! :)


Un viens pēc otra atvadījās ciemiņi un tagad jubilārs turpina ballīti sapņu valstībā. Bet es tikmēr skatos bildes. Un blogā rakstu. Lai no rīta jūs ieraudzītu, kādi priecīgi notikumi risinājās Zaubes mežiņā!

Read more...