Helovīn+svētdiena jeb Svinam Tumsu!

Nu redz - neesmu radikāla nekamī, kam pieskaros :D Viens teksts par Valdorfismiem un nākamais par Helovīniem - kišmiš ar rozīnēm - un tas viss patiešām sirdī esot pavisam lielai patriotei :)

Ja kāds man pagājušajā gadā teiktu, ka es reiz atzīmēšu Helovīnu, es iesmietu tam sejā, iztaisnotu muguru liepas staltumā un atcirstu saltu "Nemūžam!". Bet te nu es esmu - grebdama ķirbjus, griezdama no kartona sikspārņus un aizgūtnēm domādama, kā lai svin svētkus Tumsai!

Jo tieši tā es uztveru Helovīnu - kā Tumsas svinēšanu! Kā iespēju vienu sulīgu reizi izcelt Tumsas burvību! Jo dzīvojam, taču, šobrīd gada tumšākajā laikā!


Iedvesmojoties no Danas, tapa kolosāli sikspārņi! Melns kartons + karsta līme + atainots lidojums = prieks mošķkārām acīm! :)
Nedaudz radošas darbošanās un iespējams tikt pie pavisam Helovīniskiem atribūtiem...


Vai ir iespējamas Helovīnu dakšas? Jā, ja tās ievieto ar zariem dēļu spraugā un tad ar kāju uzkāpj uz kāta. :D


Ko darāt ar ķirbja vidu jūs? Es taisu ķirbju + mannā kūku! Garšīgi no tiesas!


Un tad baudām Tumsu! Ar ēnu rotaļām:
Ar neona rotaļām! Tiger veikalā iegādājos gaismas stienīšus, kuri tumsā spīd četrās krāsās. Un te nu reiz pierādās, ka pieaugušie jau tādi bērni vien ir - mani ļoti, ļoti interesēja, kas tajos stienīšos iekšā!!! Ieslēdzos tualetē, pārgriezu pāris stienīšus un no tiem izlija fluoriscējošs šķidrums! Izmantoju šo šķidrumu, lai apslacītu duškabīni, podu, izlietni (vietas, kuras vieglāk nomazgāt) un rezultāts bija fantastisks!!! Izslēdzu gaismu un man aizrāvās elpa! Protams, ka mazajiem arīdzan! Paldies Tumsai!

Cik žēl, ka nemāku tā forši nobildēt to Brīnumu, ko piedzīvojām...
Izlietne...
Priecīgus Tumsas svētkus visiem, kas svin!
Es dodos trīs dienu komandējumā uz Rīgasciemu!
Tiksimies vēlāk!

Read more...

"Valdorfismi". 2. daļa.

Apburta tā princese vai viņas pils drusku apburta varbūt, taču jau veselu nedēļu nevaru jums atrādīt nu parastu taču ar audumu apšūtu katrona kasti, ko zem sevis patiesībā slēpj šis MegaNoslēpumainais projekts...:D Ikreiz atrodas svarīgāki darbi par pēdējo "štrihu" piebeigšanu šai pilij un divtik svarīgāki par pieklājīgas fotosesijas ( cik nu tā pieklājīga var būt ar manu vecozēnu  Kanonu pouveršotu...) veikšanu... Tāpēc - lai tā pils tad atrādās mirklī, kad būs gatava - un nē, man pat ne mazliet nav kauns, ka dēļ tās trīs dienas neko neieblogoju. Nu, labi, drusku ir kauns, bet manā vecumā ilgāk par 5 minūtēm kaunēties vairs nepieklājas...

TOTIES! Pa šīm dienām esmu pabeigusi duci
pasūtījumu un, galvenais, 
nodibinājusi mikrouzņēmumu! 
Vi, es joprojām paturu iespēju lūgt tavu konsultāciju,
jo šis tas man nav līdz galam skaidrs, taču, 
mīļās meitenes- ES TO IZDARĪJU!!!!!
Un tas ir tiiiiiiiiiik vienkārši, kā izrādās... 
Par to citu reizi.

Šodienai bloga brokastu paplātē būs daži valdorfismi (tā man labpatikās nodēvēt Valdorfpedagoģijas idejas). Mīļās mammas! Pirms rakstu tālāk, piebildīšu, ka apzinos, ka bērnu audzināšana ir kā reliģija - katrs tic kam citam un uzskata savu ticību par svētu un vispareizāko. Galvenais, ka mēs visas vēlam saviem bērniem labu.

Kā jau minēju iepriekšējā rakstā, turpmāk ik pa laikam izcelšu Valdorfa pedagoģijas grāmatā lasītās tēzes, kuras ierakstījušās manā sirdī uz palikšanu...Un runa nav par Valdorfa pedagoģiju, patiesībā. Runa nav par kaut kādiem Šteinera pieņēmumiem un teoriju. Runa IR par cilvēka mazuli. :) Par VIŅU ir runa.
Jo tik ļoti patiesi šie teikumi ir un ik dienas dzīvē uzskatāmi! 
 __________________________________________________________________________________
Pirmie septiņi bērna dzīves gadi.  
Bērns ir atdarinātājs!

"Pirmajos septiņos gados atdarināšana ir bērnam tikpat svarīga kā elpošana. Jutekliskie iespaidi tiek it kā ieelpoti - atdarināšana tam seko kā izelpa."
...

" Audzinātājam jāatceras, ka VĀRDI, kurus viņš bērnam līdz septītajam dzīves gadam saka, spēlē niecīgu vai nekādu lomu attiecībā pret lietu pasauli un reālām darbībām ."
...

"Bērna ķermenis ir kā viens vesels maņu orgāns. Viss, ko dara bērna klātbūtnē, viņa organismā nogulsnējas prātā, dvēselē miesā. Visas viņa dzīves veselīgums atkarīgs no tā, kā uzvedamies viņa klātbūtnē.
...

"Kaut arī mēs zinām par atdarināšanas ļoti svarīgo nozīmi mazu bērnu attīstībā, praksē mums bieži vien trūkst ticības uz drosmes audzināšanu balstīt pilnībā uz šo principu! Tā vietā mēs mēģinām iejaukties bērna attīstībā vēl arī ar citiem līdzekļiem."
...

"Norises, ar kuru palīdzību bērns apgūst visas pamatzināšanas, viņam izskatās kā visdziļākās gudrības cauraustas. Šajos procesos nedrīkst iejaukties. Mums vajag tikai BŪT, lai bērns mūs var atdarināt. Mums jāmēģina kļūt par cilvēkiem, kas ir atdarināšanas vērti."
...

"Kas ir augsne, lietus un saules enerģija augam, tas bērnam ir vide un tajā mītošie pieaugušie!"

__________________________________________________________________

Šie ir teikumi, kurus bez visām grāmatām mēs tiklab varētu pateikt viena otrai, jo saskaramies, kā jau minēju, ar acīmredzamo ik dienas. Daudz kas no pirmajos septiņos gados piedzīvotā, pēc sevis spriežu, paliek kā apzinātā līmenī piekopts Copy-Paste uz mūžu. Taču, un tas minēts arī grāmatā - ļoti liela daļa šajā vecuma posmā piedzīvotā nosēžas zemapziņā un vienkārši dara mūs tādus kā esam!
Tātad pagaidām secinu: Valdorfpedagoģija tikai apgalvo to pašu, ko māmiņžurnāli :)- bērna raksturs un galvenā vērtību sistēma, dzīves un priekšstatu pamati veidojas pirmajos septiņos dzīves gados!
Personīgi man tas liek just milzīgu atbildību par savu divu dvēselīšu lološanu! Šis noteikti sasaucas manis jau sen, sen sacīto, ka savus bērnus uztveru kā lielus, spožus, neapstrādātus dimantus, kurus drīkst slīpēt tikai prasmīgākie juvelieri. Jūtos kā šis juvelieris, uz kuru tagad gulstas milzu atbildība. Un esmu tāāāālu no "visprasmīgākā"... Bet esmu ceļā uz stabilu viedokli šinī jomā - un tas nav maz.Read more...

Lācis, indiešu kino un dzīve kā tāda...

Nu varenu mežiņu esam izvēlējušies dzīvošanai!
Katram, kas šeit jauši vai nejauši iemaldījies varētu šķist, ka nomaļākas pasaul`smalas nav, taču patiesībā - reti kur var atrast tik dzīvīgu un notikumiem bagātu mežiņu kā mūsējais! :)

Un es nerunāju tikai par nereto autoralliju, ko varam baudīt pat neizejot no mājas -laiku pa laikam pa mazo līkumoto ceļu rūcinās sacīkšu mašīnu ekipāžas - mazais celiņš daudziem autosportistiem šķiet lieliska treniņu vieta.
Tāpat Zaubes mežiņš (vēl pirms tas tika apjozts ar mūsu dzīvnieku sētu) jau labu laiku ir pazīstama bezceļu sporta braukšanas vieta - pati savām acīm esmu vērojusi 4x4 un kvadraciklu sacensības!

Tieši saistībā ar šiem bezceļiem, šeit  - nu tepat netālu no Vedzes dabas takas - pagājušajā nedēļā viesojās vesela armija indiešu kino cilvēku - šamējie strādā pie indiešu action filmas uzņemšanas. Un viņu dēļ mēs netikām pie vakariņām Ērgļu viesnīcā...
Vairāk par filmu šeit.

 foto no 4x4 centra - puiši līmē šauto caurumu uzlīmes...

Nezinu, vai indieši ņēma vērā faktu, ka pa viņu filmēšanas vietām, demolēdams graudu pilnās mednieku uzstādītās dzīvnieku barotavas, klejo Ķepainis!  Īsts lācis! Tepat pie mums!
Vairāk par Mišeņku  Vērmeļu Ineses blogā! 
foto no Ineses bloga - ķepainīša mīļpeciņa :)


Visādi citādi pie mums rit dzīve kā tāda. Katrs dara to, kas viņam vislabāk padodas - vienkārši priekpilni dzīvo nost!
Teku darbos, lai atgrieztos pie jums ar to Princeses māju! :)

Read more...

Manis iedvesmotie!

Ūūū! Esmu atradusi savu burvju vārdiņu! :) Tas ir  "rīt"! Ja sakos kaut ko darīt rīt, tas nozīmē, ka NOTEIKTI to neizdarīšu! Un tipiski - lai arī pirms laika nozvērējos šo gandrīz lamuvārdu vairs te melnu uz balta nerakstīt - tak` tomēr lauzu savu solījumu un tā "rīt" ir pārvērties par trim dienām!:D

Sasolītā princeses/leļļu/cits variants māja vēl top. Neiet tik ātri kā cerēju.

Tikmēr MEGA parāds - jūsu bagātīgi sasūtīto darbiņu parāde un pēčāk izloze!!! 

 
Tā iet, ja pašai šķiet, ka atmiņa no zelta... Pēc pāris mēnešiem izrādās, ka tik zelta vis` nav! Bildes, ko paļaudamās uz savu spožo atcerēšanās aparātu biju saglabājusi bez vārdiem/uzvārdiem, vakar visu nakti nācās ganīt pa e-pastu. Bet izdevās. Un saganīju.

Lai arī noteikumos nepieminēju, tomēr, lai izredzes uzvarēt visām vienlīdzīgas, šoreiz iesūtīto darbiņu skaitu NEņēmu vērā! Jo galvenais, kā jūs teju visas minējāt, ir tā atgriezeniskā saikne starp manu emuāru un jums - lasītājām! Galvenais, tātad,  ir tas, ka laiku pa laikam jūs ļaujat man ieraudzīt, ka darbs, ko šeit ieguldu, ir no tiesas vajadzīgs/noderīgs/iedvesmojošs! Paldies jums!


Un tagad jūsu darbiņi!

Agneses Brūveres čūsk`lēns:

 
 
Agneses Buliņas eņģelīši:
Aijas  Mukluki:


Daigas zeķčības un raķete!Diānas mukluki:


Ditas kubs, čūska un Mēnestiņš Čigāniņš no "Zaķīšu pirtiņas":
Elīnas ( Haralda, Eduarda un Armanda mammas) burvīgie darinājumi - kubs,  maišelis ar akmeņu spēli un Dinozauru mežs!Elīnas (divu smaidīgu meitiņu mammas) ap roku liekams grabulītis un krāsainais kubs :Evitas Ābolas zeķčības:


Gitas smukkleitiņas viņas princesei:
Hedijas priekšautiņi:


Ilzes piemīlīgie kubi:Ievas ( taafele.blogspot.com) turku bikses:


Ievas (ivasistaba.blogspot.com) mukluki:


Ineses čaklais rokdarbojums - turku bikses, kubi un bumbiņa:

Irēnas mukluku armija:
Kaivas akurātais kubs:Kristīnes kubs mazajam dēlēnam:


Lauras Bullītes kubs:Lauras (idejukrelles.blogspot.com) čūsklēnu bars:


Lindas veiktās barošanas krēsliņa pārvērtības:


Līgas turku bikses un trase:Madaras trase:


Santa arīdzan apdeitoja barošanas krēsliņu:


Zane pacentusies uzcakot somiņu:


Un Zane Pīrāga uzmeistaroja gan trasi, gan kubu:


_____________________________________________________________________________

Uh, meitenes! Pamatīgi pastrādāts! Mīļš paldies par katru no vēstulītēm! Tās visas bija tik ārkārtīgi mīļas!

Un tagad izlozes dalībnieču saraksts ( man šķiet, ka alfabēta secībā:) ):

1. Agnese Brūvere
2. Agnese Buliņa
3. Aija
4. Daiga
5. Diāna
6.Dita
7. Elīna K.
8. Elīna T.
9. Evita 
10. Gita
11. Hedija
12. Ieva (no tāfeles bloga)
13. Ieva ( no ivasistabas bloga)
14. Ilze
15. Inese
16. Irēna
17. Kaiva
18. Kristīne
19. Laura B.
20. Laura L.
21. Liene
22. Linda
23. Līga
24. Madara
25. Santa
26. Zane J.
27. Zane P.
Laiks Random.org-am uzdarboties!
Un...

Un...

Un...

Tā... Tātad - Kristīne! Kristīne, kura uzmeistaroja kubu savam dēlēnam Oliveram! Apsveicu tevi Kristīne! Kopš šī brīža tev ir tiesības pieprasīt no manis rotaļlietas vai ko citu no blogā redzētā ( manis gatavotā) 10 LVL vērtībā! :D
Sazināšos ar tevi pa e-pastu!
 
Pārējām čaklajām rokdarbniecēm milzīīīgākais paldies, vēlreiz! 
Radošu jauno nedēļu!
Read more...