Bērnu istaba...Komentāru šoreiz maz -  lai runā bildes! Bērnu istaba, kurai, ticu! Bērnu istaba, kuru esam iekrājuši/ieveidojuši = maz pieaugušā, daudz bērna!
Atzīšos - es neizprotu veikalu mīkstās plīša mantas... Es pati maza būdama ar tām nerotaļājos, man zināmie bērni pirms gadiem 10 arī nē un neredzu, ka to darītu Niklāvs un Emīlija... Bet dažas no šīm rotaļļietām ir tik skaistas, ka nespēju tās nevienam atdot! :D

Kuras ir jūsu mazo iemīļotākās rotaļlietas?


Read more...

Plāni!


Kamēr mazie joprojām puņķojas => nebraukā uz tikšanos ar draugiem dārziņā, es kārtoju un plānoju. Sakārtots ir viss, kas saistīts ar materiāliem darbistabā. Pamazām apgūstu savu jauno aprātu, bet lai tas pagaidām ir noslēpumā tīts, jo man svarīgi ir izzināt tā funkcijas un darbošanos, lai varētu jums aizrautīgi par to stāstīt! :)
Bet ir skaidrs plāns nākamajai nedēļai! To oficiāli pasludinu par "Lieldienu nedēļu" un solos parādīt vairākus netradicionālus, radošus piegājienus svētku noskaņas radīšanai!

Tāpat tapuši plāni maija mēnesim. Tas solās būt mīļiem notikumiem un jubilejām bagāts un cita starpā ir kāds pasākums, kurā vēlētos piedalīties, bet arī tas pagaidām lai pakairina jūsu prāta kārpiņas! :)
 Zinu, esmu kļuvusi noslēpumaina - bet man tik ļoti apnicis vārdos skriet darbiem pa priekšu! :)
 Un no šejienes lūk kāds paziņojums:
Mammas Rokām maijā ir atvaļinājums!
Attiecīgi centieties laicīgi ieplānot gan aprīļa nogales, gan maija sveicamos (varbūt pat jūnija!) un dodiet ziņu, ja esat ieplānojuši sasveikt jubilāru ar kādu no Mammas Roku mīļlietām! Jo aprīlis, šķiet, būs grandiozs darbu mēnesis pirms lielās "atpūtas". Gaidu jūsu baložus savā e-kastē!

 

Read more...

Zaļo asnu laiks - Pavasar`s.

Daba mostas. Patiesībā, spriežot pēc mušām un skudrām mūsmājās, pamodusies jau makten savlaicīgi. :)

IR PAVASARIS!

Pavasaris ir tad, ja kājās ir riepu ražotāja gumpeļi par 0,70LVL, starp kājām "dipu dapu" ritenis un saule sarauc degunu un pieri krunku desmitos! Un ir grūti atradināties neēst sniegu, bet Niklāvs tiešām cenšas... :)


Pavasaris ir lieli un mazi ūdeņi. Kļavu sulas šogad nokavētas, toties šodien izdzerta trīslitru burka ar bērzu dzīvības ūdeni. Lai iedabūtu sulu Niklāvā, jāizdomā pasaka un jāizmanto viltus :D - neko svešu vinš nemēģina principā. Tā nu mēs ar Mārtiņu esam spiesti izmantot visu savu aktiermeistarību, lai iedotu viņam krāna ūdens vietā bērzu sulu. Un izdodas! Un protams, ka viņš atpakaļ krūzē to nešpļauj! :) Pa krānu mums šobrīd tek šausmas - ūdens, kas piegaršo pēc ziepēm vai pelējuma - grūti pateikt, bet pavasaris un rudens ir tie laiki, kad ūdeni iepērkam pudelēs. Un nez kāpēc tieši šobrīd slāpst diktāki!... Tāpēc forši, ka ir bērzi un to sula.
Emīliju apmānīt nav iespējams - tētis dod viņai padzert "ūdeni", bet šī nodzeras un novelk ūsās "Mmmmmm, bērzu sula!" :)


Pavasaris ir burkā uz palodzes. Ja pasteidzas ar bērzu zaru ievākšanu, tad nākas to darīt otrreiz un paklusām cerēt, ka līdz Lieldienām pumpurotie zari pārvērtīsies par zaļu lapotni... Vai pastāv lapu plaukšanas grafika tabula?:) Ļoti gribētos zināt, kas plauks pirmais - liepa, ceriņš vai bērzs. Nē, nesakiet! Mēs vērosim...
Bet pūpoli/kārkli/blīgznas Lieldienas varbūt pat nesagaidīs - tik ļoti nepacietīgi tie grib ieraudzīt pavasari!Pavasaris ir tad, kad pirksti teju bez domāšanas grib ko sēt vai dēstīt... Daļa Mārtiņdienas pupiņu galvasrotas tagad pārvērtusies brīnumpupās. Un viņas tiešām aug tieši tik ātri, lai mēs visi sāktu ticēt pasakai par Garo pupu!Pavasaris sirdī ir tad, ja ieraugi uzplaukstam ziedus puķēm, no kurām ziedus pat negaidi! Un ir jānodzīvo tieši 29 gadus, lai uzzinātu, ka līdakaste zied un tās ziedi turklāt smaržo naktīs! Pēc narcisēm, hiacintēm vai naktsvijolēm -brīnumaini saldrūgti.


Pavasaris ir tad, ja gribas apēst pavasari! Un, ja man sācis garšot pesto, tad šaubu nav - viņš ir klāt!


ESAM PAVASARĪ!

Read more...

Lido(jumā)...

Šajā nedēļas nogalē tiku galā ar radošo haosu savā darbistabā! Fjūiw! Bija ko noņemties, bet tagad tāda sajūta, ka telpa dubultojusi apmērus! :D Tikmēr mazie pavadīja laiku ar vecmāmiņu. Domino, Lego ( jaunpienācējs mūsmājās - nomainīja vecos, lielos lego klučus), grāmatas.
Un vakar Niklāva un Emīlijas vecmāmiņai bija dzimšanas diena. Un ir diezgan ērmota sajūta, ka uzzini to (atceries par to) mirklī, kad dzirdi viņas telefonsarunu ar pirmo apsveicēju :)
Vecmāmiņa it kā vienkārši ciemojās pie mums un teicās pati piemirsusi par savu jubileju! ;)
Un mēs centāmies cik varējām, lai vecmāmiņai šo dienu pārvērstu notikumā! Mazie sazīmēja dzimšanas dienas kartiņas, uzcepām mafinus un pievakarē Mārtiņš pieteicās aizvest jubilāri uz kafejnīcu! Paldies Dievam Ērgļu viesnīcas kafejnīca bija ciet ( nē, nu nav jau man nekādu pretenziju pret to, tikai ļoti kaitina īsais darba laiks) un bija iespēja izbraukties līdz Gaiziņkalnam, precīzāk, Lido kalnam uz "Lido muižu". Vecmāmiņa bija sajūsmā, mazie arīdzan! Un vispār ir jau forši būt vienīgajiem kafejnīcas un viesnīcas apmeklētājiem! :)
Promejot atvadījāmies no melnā kaķa recepcijā un tikām laipni aicināti uz Lieldienu pasākumu, kas soloties būt aktivitātēm un darbnīcām bagāts.


Hm... Nez olas nāktos meklēt Santaklauša kamanās? ;) :) 


 Bet velti es nosmīnēju par klišejtēlu pārbagātību muižā un nesavlaicīgu dekorāciju nomaiņu... Laikam melnais kaķis to dzirdēja un uzsūtīja mūsu autom`bīlim priekšā bedri, kurā iebraukt ikurāt tā, ka vairs ne uz priekšu, ne atpakaļ!


Un tad ir tik ļoti patīkami, ka Mārtiņa paziņu loks areālā Mazozoli-Zaube-Ērgļi ir makten pamatīgs un uz palīdzību ilgi nav jāgaida! 

Mājās pirms gulētiešanas vēl malks vecmāmiņai sagādāta mājas vīna un pagājušā vasarā uzņemtā filma par Zosēniem ar mūsu ģimeni epizodiskā lomā. :) Mārtiņam un viņa mammai ( gaviļniecei) Zosens ir dzimtais miestiņš, tāpēc filma raisīja abos milzu sentimentu, kamēr es nespēju beigt šausmināties, cik uzpūtīga un dusmīga izskatos tajā mūvī gabalā... :D

Vecmāmiņa teicās, ka dzimšanas diena izdevusies!
Neplānoti, bet mīļi no jauku darbu un notikumu kripatiņām sanāca skaista, piepildīta diena mums visiem!

Read more...

Mīļie darbi...

Dievinu ražīgas nedēļas! Gaidīju dienas sauli, lai nofotografētu pēdējo no darbiņiem šonedēļ un tagad varu palepoties!

Joprojām esmu aizrāvusies ar priekšautiņu radīšanu! Nācās piebeigt zilpumpaino audumu, lai iepriecinātu divas māsīcas, vēl vakar  tapa lillīgs papildinājums veikaliņam, bet šorīt jau pamazām pieķēros priekšautiņiem, kas ceļos uz Ziedot.lv veikaliņu Kr. Barona ielā!Sākoties siltākam laikam - grabulīši saldējumi! Kā jau minēju - drīz būs pilni plaukti, bet pagaidām jau trīs atraduši savus īpašniekus!


Jums jāzina - briest kas nozīmīgs!!! Esmu par trim soļiem pievirzījusies `Eku kreklu nākotnei - par visu pavisam drīz! Tikai nedaudz pacietības! Un - nē, es neesmu aizmirsusi, kā palīdzējāt nonākt man līdz nosaukumam un ko sasolīju! Bet, kā jau teicu - pavisam drīz pastāstīšu visu pēc kārtas! Pagaidām - viens maziņš `Eku tapis kā prototipiņš...Virtenes, virtenes, virtenes! Tās es varētu šūt no rīta līdz vakaram! Un ballītēs nav vienaldzīgo - virtenes patīk visiem! Juhū!
Ja kas - ja slinkums dzimumdienas virteni šūdināt pašiem, tikai paspurdziet! Mammas rokas sagādās jums virteni kādās krāsās sirds kāro!


Un visbeidzot Spilvens! Spilvens pusotrgadīgajam Gustavam, kuram mājās esot ļoti iemīļots istabas kaktiņš - tur "dzīvojot" pilnīgi viss, pietrūkstot vien ērta spilvena! :) Gustava prieks ir arī manējais! Lai ripo viens liels, apaļš spilvens uz Salaspili!

Paldies Čikai par piedalīšanos fotosesijās! Tā meitene jau tagad ir profesionāle, ka es jums saku! Vēl tikai nedaudz pacietības pieaudzināt un vispār būtu super! :D

Lai pavasarīga jums nedēļas nogale!

Read more...

Abi mājās...

Sveiciens pavasarī! Kaut no pavasara mums tiešām tikai tik cik zaru kušķis uz palodzes...
Patiesība ir nepavasarīga - vēl vakar pēros pusi ceļa uz dārziņu pa kupenām un šodien atkal mazie mājās puņķojas. Bet, hei - man ir iemesls būt laimīgai - kas gan ir mūsu mazpuņķi salīdzinājumā ar Zaķumuižas skarlatīnu, kas apciemojusi Zani un Reini!!! :O


Meitenēm forši - saules gaisma iespīdina tieši fliterainajā vēderā un atliek vien pagorīties! Puikām jāizlīdzas ar spilvenu... Taču šodien, bildes pētot, Niklāvs nosprieda, ka arī viņam vajagot spīdīgu kreklu. Melnu vajagot. Uh, nu man ir uzdevums!


 Maisu ar drēbēm jāatpogo. Lieliskākā no nodarbēm - darbina pirkstiņus =>smadzenes kā arī pacietību!

Katru kustību "jānopočē"! Kā gan savādāk... Mamma taču tā dara! :)


Eh, ja putekļu sūcēju pārdevēji zinātu, cik ļoti daudz dažādu rotaļu esam ar/uz/ap to izmēģinājuši, viņi noteikti piepaceltu šī verķa cenu uz pusi! :DPieķerti uz laktas. Pašiem šķiet, ka šie dara ko āāāāārkārtīgi ekstrēmu, jo tā mala mums skaitās tāda bīstama. :) Bet, ieraudzījuši mani ar kameru rokās abi atkūst un velk ārā kas nu kuram pieslēpts... :) "Pigī benk" - nu jau arī Čika runā angliski. Viņai pēkšņi vajag savu pigī benk un Goda Vārds! - es par tādas pastāvēšanu pat biju aizmirsusi! Bet viņa ne tikai atcerējās, bet divas dienas neizlaida to no rokām! Uh, cik kariņu tika izcīnīti deļ tās pa šīm dienām! :)


 Un abējādi ir forši - gan kad abi ir mājās, gan kad viņi dārziņā. Lai arī dārziņā viņi ir labi ja nedēļu mēnesī :) Un tomēr - šī nedēļa ir ļoti nepieciešama gan man, gan viņiem.

Un beidzot manī ir izkristalizējusies zelta patiesība. Dārziņam bērna dzīvē jābūt tik lielā (mazā) daudzumā, lai galvenie viņa audzinātāji (lasīt: vērtību devēji, dzīves gidi) būtu vecāki!
Un lai galvenie bērnam nozīmīgie notikumi risinātos īstajā dzīvē nevis bērnudārza sienās.
Tāpēc: kad vien ciemos pasauc kāda no vecmāmiņām, mierīgi traucamies uz pāris dienām ciemā un, ja nedēļas vidū izdomājam braukt ekskursijā, noteikti ieplānojam nākošo dienu brīvu. 
Zinu, ka daudzi šobrīd pikti rauc uzacis, sak` - nu, jā - kam nauda nav jāpelna, tie var gudri runāt. Bet padomājiet - mums visiem ir tieši viena dzīve! Bērniem- viena bērnība! Kad tad, ja ne tagad pavadīt iespējami daudz laika kopā?...

Mīlestības pielietu jums cīruļputeņa laiku!


Read more...