Ciemos!

Rīgā nudien kā rajona centrā - kur ej, tur paziņas priekšā!:)
Trešdienas rīts sākās ar Muffins and more...and one more... and one more, jo  nebijām apskatījušies Muki.lv darbalaiku :)
Ja Niklāvs saka, ka kūciņa garšīga, tas nozīmē, ka tā tiešām ir garšīga. Jo Niklāvs ēd tikai makaronus un maizi. Bet maize ar šokolādi taču nevar būt negaršīga! :)Un varējām jau it kā atstāt pirātus un grabuļsēnes turpat Mafinērijā, bet ziņkārība bija pietiekami liela, lai sagaidītu `mukā veikala atvēršanos un ienirtu viņu pavisam jaunajās telpās!Apostījām gaisu un iepazināmies. Dzirdējām plānus un ieceres, labu novēlējām un atvadījāmies līdz nākamnedēļai! Joprojām aktuāli - nākamnedēļ Muki.lv risināsies Mantu maiņas akcija! Bet pirāti ne uz maiņu - viņi šo maiņu tikai novēros no sev atvēlētā plauktiņa :)Bet tiklīdz no Mukveikala laukā, tā tieši Ineses apskāvienos! Šķiet ar Inesi mums sanāktu saskrieties pat tad, ja mēs būtu dažādos kontinentos! :D Kā braucu uz Rīgu, tā satiekamies!
Un vēl ir vieta, kurai vienmēr braucot garām vienkārši atceramies, ka šeit draugi darbojas uz pilnu klapi! Un par ranunkuļiem atceros. Jo nosaukums labs.


Ja es būtu vidusmēra tūrists, tad noteikti nosauktu Lido par savu Meku. Un nemaz jau nevar tā vienkārši paēst Lido, ja līdzās ir divi mazi "piepūšamo atrakciju, vai arī es izbojāšu tavu dienu līdz nepazīšanai" indivīdiņi! :)


Un es mīlu Juglu. Jo Tagad tur vienā elpas vilcienā var vairāk kā 4 humpalbodes izskriet un vēl Mežrozē ietrāpīties jaunu audumu ielenkumā!


Cita starpā Juglā ir arī lielā māsīca, kas palīdz, piemēram, dinozauru no olas izķimerēt, ja tas nepieciešams!


Uz Lietuvu joprojām tikai taisāmies! Bet jau tagad saku milzu PALDIES par sagādātajiem maršrutiem un veltīto laiku!

Saulainu dienu!


Read more...

Lietuvas jautājums.

Labdien, draugi un draudzenes!

Šī ir bijusi pasakaina nedēļas nogale - es pavadīju veselas trīs dienas pilnīgā vienatnē Zaubes mežiņā!
Paliekot viena vairāk kā divas dienas, es citām acīm paraugos uz sevi, bērniem, Kundziņu. Vienatne man ļauj ieraudzīt sevi/ mūs visus/ mūsu ikdienu no malas. Izdaru secinājumus, nonāku pie labām atziņām.
Vienatne ir mana terapija! Es šuju, skatos kino, dzeru kakao, raudu kā dulla, smejos tāpat un smeļos tonnām iedvesmas!
Par kino es varētu runāt daudz. Kādu dienu es noteikti ielikšu blogā sarakstu ar pēdējā laikā apskatītajām filmām, kuras noteikti gribētu ieteikt arī jums! Taču šodien man dienaskārtībā cits jautājums...

Rau, rit augusta pēdējā nedēļa, un iespējams mūsu saime dosies izbraucienā pie braļukām ļietuviškām! Tāpēc gribēju uzzināt, vai kāds/a no jums ir skaisti pavadījusi laiku ar ģimeni Lietuvā? Ko ir vērts apskatīt? Kur palikt pa nakti?Būšu ļoti pateicīga par jūsu pieredzi un ieteikumiem! Read more...

`Muka doma `Muki.lv veikalā!

Heijā visiem nedēļas pēdējā darbdienā!

Visādi darbīgo nedēļu nobeigšu ar pārīti Supervaroņu un čūsklēnu bariņu, kas pa ceļiem un neceļiem pirms nedēļas nonāca jaunajās Muki.lv telpās!

Jā, tiem, kas nebija pamanījuši - Muki.lv ir prom no šaurā pagrabiņa Lāčplēša ielā un iemitinājušies aplī pie Ģertrūdes baznīcas!Patiesībā šī ziņa tūliņ kļūs vēl `mukāka! Proti - Muki.lv izdomāja, ka vecām rotaļlietām nav ko mājās stāvēt un putekļus krāt, bet jāmeklē jauni draugi! Un tā, no 04. - 07. septembrim visi aicināti pievienoties "Mantu maiņai" muki.lv telpās!
Viss vienkārši - aiznesiet un muki.lv rotaļlietas, kas jums šķiet vairs nebūs vajadzīgas un iemainiet tās pret citām - interesantākām ( jo neredzētām, taču:))!

Smukāk un plašāk par šo unikālo mantu maiņas iespēju lasiet pašā `mukajā blogā!

Un vēl, ps, ps, varu pačukstēt, ka, lai mantu maiņas nedēļa būtu pavisam interesanta, teju katru dienu veikaliņā notiks interesantas nodarbības bērniem un viņu vecākiem! Arī es tur būšu! Un kopā meistarosim ko tik ļoti `muku kā muklukus! Nosaukumi jau vien iet roku rokā! 

Par darbnīcu vairāk pastāstīšu nākošnedēļ!
Atvasarīgu nedēļas nogali!

Read more...

Šūšanas skola. Elastīgais diegs.

Kā jau minēju- esmu atpakaļ šujamzirgā! Kamēr laukā rudens gatavo lielo skatuvi savam uznācienam, tikmēr mājas siltumā visos kaktos čubinās radoši cilvēki. Meita sākusi spēlēties ar lellēm - ģērbt, pucēt, guldīt un veidot tām savā starpā dialogus (un nu man ir pamatīga deva komiskas klausāmvielas :)), dēls sazīmējis tik daudz mākslas, ka pietrūkst ne vien kniedīšu, bet arī vietas uz sienas!
Es šuju.
Tik ļoti, ļoti sen atpakaļ (apmēram pirms 3,5 gadiem :)), kad spēru savus pirmos solīšus šūšanas ārēs, ložņāju internetā pamācību un video meklējumos. Un nudien nedomāju, ka pienāks diena, kad lielākajai daļai jautājumu būšu ieguvusi atbildes un līdz ar to diemžēl arī "ja zinu es, tad noteikti zina visi" sajūtu...

Un, lai arī pa šo laiku neesmu īsti nobērta e-pastiem ar lūgumiem pastāstīt šūšanas pamatus :D, tomēr nolēmu, ka kādam tas noteikti būs noderīgi!

Pēdējā laikā tapušas pāris princešu kleitas un tāpēc šoreiz par to, kā

Š Ū T   A R   E L A S T Ī G O  D I E G U.

Vai esat kādreiz domājušas "Nez kā šuj to čirkaino daļu apģērbam? 


Lūk kā: 

1) Veikalā piemet pārējam pirkumam pāris spolīšu elastīgā diega


2) pārved to mājās, brīvi uztin uz spolītes ( "brīvi" nozīmē nenostiepjot).


3) Ievieto kuģītī gluži kā parastu diegspolīti. NEmaina spriegojumu! Nekas vairāk nekur nav jāpieregulē!4) sazīmē līnijas uz auduma, kuru vēlas krokot un uz priekšu!


šādi izskatās kreisā puse:


Ja sakārojas ātru video, tad lūk pirmais links, ko izrāvu no jūtūbles:
 http://www.youtube.com/watch?v=nWYHh_hFT98

 Un te lielisks izsmeļošs video ar tipiem un trikiem piedevām:
http://www.marthastewart.com/247192/sundress-pt-1


Un atcerieties, ka mācās darot! Tāpēc ceru, ka drīz vien pēc teorētiskajām zināšanām iegūsiet arī praktiskās! :)

Read more...

"Labot!" mūza...

Un ej tu cilvēks sazini, kurā dienā no kuras puses piezagsies kāda mūza!!! Tā, piemēram, šodien mani pēkšņi iedīdīja pieķerties labojamo apģērbu/puspabeigto projektu kastei!
Tā kā neesmu šuvēja, tad n-tie noplīsušie rāvējslēdzēji joprojām gaida un droši vien tā arī turpinās gaidīt savu rindu ( brrr, kā mani  kaitina saplīsušo rāvējslēdžu nebūšanas!!!), taču viena jaķele man dikti iepatikās un tāpēc atļāvos būt bezgala radoša! Ar žiletes palīdzību nomontēju veco raiferi nost un vienkārši sašuvu rāvējslēdzēja vietu kopā! Ar Dievu jaka, esi sveicināts pulover`!


Un pamēģini nu dabūt to bērnu mierā, lai pie vienas sakarīgas bildes tiktu!:)...


Kamēr meitai viena pēc otras tapa varavīksnes uz papīra, es pavadīju laiku beeeeeeeeeidzot taču sa+overlokojot vienu burvīgas, varavīkšņotas trikotāžas topu!
Bet šeit jānoelšas, jo, apžēliņ, kā es gribētu tādus legingus kā Čikai! Diemžēl kleita, kura kalpoja par izejmateriālu šaurbiksēm (pieņemsim, ka esmu valodniece un šādi latviskoju, ramtairīdi, legingus), neparedzēja būt tik plata, lai pietiktu gan mātei gan meitai, gan pāris Pirātiem...

Vareni pašiverējos! 
Jums tāpat!


Read more...

Emocionālā vardarbība.

Šodien nopietns temats. Jo mūsmājās ir sākusies apkures sezona, kas nozīmē, ka, kurinot krāsni, tiek pārlasīts ne viens vien vecais laikraksts :). Un tā, šķirstot kādu 2010. gada "Ievas" numuru, uzgāju ļoti labu rakstu par emocionālās vardarbības formām un to ietekmi uz mazo personību.

Lasīju un galvā tekalēja piemēri no manas bērnības, manis pašas uzvedības un līdzcilvēku situācijām. Skaidrs ir viens - nav perfektu vecāku. Bet jo zinošāki būsim, jo mazāk tīši vai netīši nodarīsim pāri saviem bērniem = nākotnes sabiedrībai.
Personīgi man šis raksts jau kādu laiku ir Tēvreizes vietā. Esmu paspējusi sevi vairākas reizes piebremzēt un atdzesēt. Pamazām mēģinu izglītot arī mājiniekus. :)

Sirdssiltu dienu jūsmājās!

Read more...

Augt augustā.

Kur tas laiks, kad dāsni dalījos padomos par bērnu audzināšanu, ar neizpratni raudzījos mammās, kas atļāvās izkāpt ārpus bēbīš/māmiņžurnālos propagandētās māmiņas definīcijas... :)

Toreiz man šķita, ka nav normālas tās mammas, kas krāso maziem bērniem nagus. Šodien es saprotu, ka ja to neizdarīs mamma, tad vienu dienu (un ilgi nebūs jāgaida) to izdarīs pats bērns :)...Toreiz es domāju, ka ieroči nonāks mana dēla redzeslokā ne agrāk par vecumu, kad viņs sapratīs, cik tie patiesībā ir bīstami. Tiesa, dēla rotaļlietu kastē joprojām nav neviena šaujamā, taču, ja tētis ir mednieks (kā gan es par to biju piemirsusi ?:D), tad  laiku pa laikam nākas redzēt, ko dēls par to domā...


nē, nu jau jau tik traki, ir arī pelikāns...


Zemūdens pasaule ar nāriņu, viņas brālīti, astoņklāji un enkuru...


...un putns, kurš ķer krabi, kurš ķer kukaini...(no kurienes tas?) :)


Kādreiz es domāju, ka nemācēšu ļaut bērnam mācīties no savām kļūdām. Šodien es zinu: lai bērns zinātu, kas ir "karsts", viņai IR jāļauj pieskārties sveces liesmai. Lai bērns zinātu, kas ir ass, viņam IR jāiegriež sev pirkstā... Tas vienkāŗši tā notiek!...


Un viņi aug. Ļoti. Kāpj virvēs un šūpojas šūpolēs paši...Spēlē "bēbīšos"un  "līgavās"...Lec un saka "Počē mani!"; un tad "Parādi biudi!"


Un ja kāds man pirms laika teiktu, ka viņu pogu šķirošana tiešām palīdz nevis traucē, es neticētu. Šodien ticu.


Vēl tikai nedaudz vasaras. Un tad skaists rudens. Bet Viņi šodien sapriecājās, kad stāstīju, ka drīz jau būs sniegs. :)

Read more...