Tehnisks bēdu stāsts.

Nu kaut kad jau tam bija jānotiek... Vakar saplīsa mana 4 gadus uzticamā draudzene.... Saplīsa tā, ka laikam šoreiz bez šujmašīnu daktera neiztikt. Bet Ziemassvētku rūķis taču nedrīkst bērniem teikt, ka dāvanu nebūs, jo viņam ir radušās tehniskas problēmas! Tāpēc pagaidām cīnos ( un visticamāk cīnīšos vēl labu laiku) ar pagājušajā gadā iepirkto Brāli. Ir sajūta kā no Volvo pārsēsties Zaporožecā, ja kas... Modelītis vienkāršs - spēj radīt taisnus dūrienus un nesties zigzagā; pamatīgi piebremzē biezākās krokojuma vietās, bet nesas uz 120km/h, kad jāšuj taisnā vīle. Es šo nosauktu par tipisku gultasveļas šujamo mašīnu. Tātad - Ziem`ssvētku laiks man paies darbojoties ar palagu šujmašīnu. Hm, burvīgi vai kā?...
Uz augstākiem plauktiņiem pārkārtoju arī savu ilgi loloto sapni par overloku, ko biju plānojusi iegādāties uzreiz pēctam, kad beigtos līzingmaksājums par fotoaparātu. Šujmašīna tomēr ir prioritāte.


Bet darāmā pietiek arī bez šujmašīnas. Esmu kļuvusi par pamatīgu kino ekspertu pavadot naktsstundas pie datora piešūdinot Gargrabuļiem kājas un rokas, stiķējot snīpjus un diedzot pie pleciem papagaiļus :)! Un tāpēc - nākošreiz joka pēc lai iet viens filmu saraksts ar tiem kino gabaliem, kas man sirdij tuvi! :)

Uz sadzirdēšanos!

Read more...

Oktobra bilance.

Pilnmēness. Tik skaists kā pasakās! Miegu neietekmē, bērnus arī, bet briežus burvīgi izgaismo uz nakts sniega un cukurbiešu fona!
Elektrība joprojām tēlo cimperlīgu madāmu. Šis ieraksts emuārā tapis ar trim piegājieniem.

Bet, kas ilgi nāk, tas labi nāk! Un tā! Darbu parāde oktobri - skaistākā rudens un burvīgākās ziemas mēnesi - noslēdzot!

Kubi dvīnītēm!
 

Kubs Pauliņai!Grāmatiņa Artim! Virtenes priecīgiem svētkiem!Ēdamlietu komplekts mazam kārumniekam!

Un ievads Ziemassvētkiem! :)


Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraženi!

Read more...

Balti...

Visapkārt balts. Tā, it kā vēl pirms nedēļas nebūtu bijuši ne tie 20 siltuma grādi, ne zaļā zāle. Viena diena pamatīga, sengaidīta puteņa un Zaubes mežiņā nu ir ziema... 

Un līdz ar ziemu balto klāt arī elektrības pārrāvumu laiks. Tāpēc tiekamies tajos liktenīgajos mirkļos, kad elektrība mūsmājās parādīsies... :)

Read more...

Beidzot jaunumi veikaliņā!

Vai vēl atceraties manus ne visai raitos un tomēr centienus piepildīt ne tikai muki.lv, ziedot.lv, bet arī Mammas Roku veikaliņa plauktus? Nu lūk atkal esmu ķērusies pie šī hobija! :) Un izdomājusi, ka, kamēr mani mīļie sadarbības partneri izplatīs Mammas Roku pārbaudītās vērtības, tikmēr es pati savā veikaliņā likšu jaunos produktus, limitētās kolekcijas, kolekciju pārpalikumus, pēkšņo radošo uzplūdu rezultātus un vienvārdsakot visu, kas nav pamatstraumes rāmjos!

Tāpēc, ta-ta-da-dā! - dāmas un tie, kas tādas nav - jaunie pirmo rotaļlietu komplekti jau pāris dienas 
Vēl tikai piebildīšu, ka smukie flaneļa četrstūrīši ir pilnīgs Padomju retro - tātas pilnīgi un noteikti limited edition! Fantastiska apdruka! Izmantoju savu čuguna draudziņu, lai ap+overlokotu maliņas. Kopā - nedaudz prakstisks, ļoti fifīgs komplektiņš! Ieaijāts glītā tilla maisiņā un gatavs dāvināšanai!
Un tātad - kuri būs laimīgie mazuļi?

Kamēr jūs izvēlaties komplektiņu, es turpināšu darboties! Uz tikšanos!

Read more...

Eks-eks-eks-eksperimenti!!!

Un nu es dievinu zinātni mazajiem! Tā ir mana jaunākā apsēstība! Pat tik pamatīga, ka esmu gatava Lietuvu  (uz kuru tā arī neaizbraucām, bet liels paldies par info un datubāzi priekšdienām) nomainīt pret Igaunijas AHHA Zinātnes centriņu kā galamērķi!!!Tālāks sapnis- Somija ar savu Heureka - cilvēki zina stāstīt, ka tur lieli un mazi varot uz visu dienu iesprūst!!!

Ir taču arī tuvie mērķīši. Zinoo jau izbaudīts un šobrīd visos masmēdijos cilpojošie Zilie brīnumi būtu vēl jāapmeklē!
Bet, kamēr visam iepriekšminētajam vajag gan laiku, gan naudu, tikmēr eksperimentus, kas neprasa lielus ieguldījumus, veicam tepat mājas virtuvē!

Balons ar gāzi.

Paturpinot soda un etiķa laulības tēmu - pudelītē ielej etiķi + ieber soda un ātri, ātri uzliek balonu! Un vēro, kā gāze, kas rodas ķīmiskās reakcijas rezultātā, piepūš balonu! Juhū!

 

Varavīksne glāzē.   

Šis savukārt prasa nedaudz meistarības. Un cukura. 
Jo ir vajadzīgas 4 glāzes, 4 pārtikas krāsvielas ( vēlreiz atgādinu - pirku iekš "Gemoss". 4 krāsiņu komlekts maksāja ap 5LVL, bet krāsas kalpo ilgi, ja kas.), ūdens un cukurs.

*Katrā glāzē iepilda pa trim ēdamkarotēm ūdens ( silta vēlams) 
* Glāzes novieto rindā. Pirmajā glāzē ieber vienu ēdamkaroti cukura, otrajā divas, utt. Izmaisa, kamēr izšķīst.
* Pievieno pārtikas krāsvielas varavīksnes secībā.
* Sameklē trauku, kurā veidot varavīksni.
* Un te sekos "nedaudz meistarības" daļa: Sākot ar glāzi, kurā ir visvairāk cukura koncentrācijas, pamazām salej visas krāsas vienu uz otras. Turklāt tas jādara ļooooooooti lēnām, lai krāsas nesaplūstu! Oriģinālavotā iesaka izmantot karotes aizmuguri un šķidrumu tecināt kā pa lietussargu. Taču personīgi man šāda metode tik un tā ļoti sajauca ziloun sarkano. Ja man būtu eksperiments jāatkārto, es izmantotu pulverizatoru, vai ko līdzīgu. Vai arī būtu vēl lēnāka kā iepriekš! :)


Un šāda varavīksne uz palodzes mums nostāvēja vairāk kā divas nedēļas, kamēr tajā iekrita muša un sakūla trīs augšējās krāsas :D...
Padomā vēl vairāki eksperimenti! Tikmēr vēlu arī jums izziņas un brīnumu pilnu nedēļas sākumu!Read more...

Nedēļa darbistabā.

Darbi, darbiņi, darbucīši un darbišči - nu tādi la grande! Vienvārdsakot - kamēr blogoju par bērnu apģērbiem veselu nedēļu, kamēr atrādīju pasākumus, kas notikuši viens pēc otra, tikmēr manā darbistabā ( 20 grādu oktobrī, kā smejies :)) ir sācies īsts Ziemassvētku drudzis!!!!!!!!!!!! Nu, labi - drudzis būtu tā skarbi... Bet... Rosīšanās! Jā, rosīšanās ir THE Vārds!

Priekšauti, virtenes, Gargrabuļi, rūķi (nu pamēģiniet šitiem iekoncentrēties, kad apkārt zaļo zāliens!), ēdamkomplekti un komplekti pašiem mazākiem...Viss notiek! Ļoti notiek! Tik laika tā pamazāk, lai par visu poēmas rakstītu! Tomēr nepiemirstiet - rudens sezona rit pilnā sparā. Lielākie Ziemassvētku darbi arī saplānoti. Bet jums, ja kas, vēl ir iespēja iekļauties Mammas Roku Ziem`svētku kamanās. Tikai līdz 25. oktobrim. Savas vēlēšanās, jautājumus, ieceres sūtiet uz lapinalaine@inbox.lv

Read more...

Kubs Rīgas ciemiņam!

Un vairs nav retums, kad Mammas Roku mīļlietas ceļo Uz Ārpuslatviju. Tādā laikā dzīvojam. Robežu nav. :) Un latvieši ir visur! Arī Ņujorkā!

Tieši no turienes uz pāris nedēļām pie saviem mīļajiem atceļoja mazais Emīls. Un kubs ir stāsts par to, kā Emīlam gāja Rīgā! Pilsētā ar gaiļiem torņos!


Emīlu lidostā sagaidīja vecvecāki un uzdāvāja viņam rotaļu peli! (Un ēnā pele atzīstas, ka patiesībā ir zilonis! :))


Un Emīls pirmo reizi peldēja ar peldriņķi!


Un satika omes suņukus!


Un iemīļoja puķes! Un pirmo reizi pagaršoja rupjmaizi un kumelīšu tēju! :)


Bet nu mazais letiņš ir atpakaļ Betona Džungļos! Esi sveicināta Ņujorka! Sveiciens Libertijai no Mildas!


Read more...