Pirms gadu mijas...

...stāsts par kādu citu miju! Par to, kurā rūķi, neskatoties uz svētku aizņemtību, Pasaules galu un citiem aktuāliem gada nogales pasākumiem, atrada laiku, lai viens otru apdāvinātu!

Ar nepacietību gaidu, kad Inese uztaisīs šī pasākuma virtuālu kopsavilkumu, bet tikmēr par to, kas atceļoja UZ un aizceļoja NO Zaubes mežiņā svētku karstumā!

NO Zaubes mežiņa Mammas Rokām uz kaislīgas rokdarbnieces Žē mājām devās četras Egļu sirdis, maiss ar radošajā saimniecībā noderīgiem atribūtiem, Kristīnes Jakadelas karikatūrpastkarte ar maniem laba vēlējumiem un Mammas Roku Ziemassvētku virtenes. Pieļauju, ka pasta darbalaiku dēļ paciņa nonāca galā tikai pēc Ziemassvētkiem... Par laimi šie Baltie svētki ir katru gadu, tāpēc ceru, ka Žē priecāsies par savu dāvanu tik un tā!Bet UZ Zaubes piesnigušo mežiņu atposās džutas maišelis ar pasakaini smaržīgu raudeni, maziņu talismaniņu breloka veidā ( pieļauju, ka šāds breloks var piesaukt ļoti patīkamas pārmaiņas dzīvē! - dzīvosim-redzēsim!) un brošiņu, kuru visticamāk tiešām gatavojuši rūķi, jo vai gan cilvēka rokas varētu būt tik pacietīgas, lai uzpērļotu ko tik smalku! Paldies, mīļā Agita!
Ar lielu nepacietību gaidu jauno gadu! Esmu pasakaini atpūtusies, izgulējusies un piedzīvojusi pašus priecīgākos Ziemassvētkus savā mūžā! Noteikti ļaušu iemest jums aci pēdējo nedēļu notikumos Zaubes mežiņā, bet pagaidām vēl izmantošu iespēju atpūsties! Uzkrājiet radošo spēku un enerģiju arī jūs!
Tiekamies 2013-tajā!

Read more...

Tepat. Atklāti. Daudz laimes!

Tepat esmu. Piedodiet mīļie, jo esmu grēkojusi. Mana radošā elpa šonedēļ bija makten sekla un tāpēc iedvesmas pilnā nedēļa, ko biju plānojusi jums sagādāt, tā arī palika ideju un domu apcirkņos.

Pilnīgi atklāti? Pa ilgiem laikiem jūtos pilnīgi izlādējusies. Tukša. Visu pulveri izšāvusi. 
Pēdējais mēnesis ir bijis pamatīgs radošais un emocionālais karuselis. Un bērni atkal ofociāli klepo.
Un varētu teikt, ka "nav jau nekāds Pasaules Gals", bet šodien pat to nevaru .Jo skaitās taču, ka ir...

Bet mēs latvieši, nu mēs taču "zārkā gulēdami, spļaujam griestos svilpodami", vaine? Vai ne?

Tāpēc - lai iet mana sirds šajos svētkos gan manai Valstij...


Gan vasarai...


Gan rudenim...


Gan Ziemassvētkiem...
Gan Ticībai, Cerībai, Mīlestībai...


Gan Visiem Ziemssvētku rūķiem pasaulē, kas pēdējos mēnešus gatavojuši dāvanas pašiem mazākajiem - tiem, kuri vēl joprojām tic brīnumam! :)


Priecīgus, mīlestības un dvēseles miera pielietus jums svētkus, draugi! 
Tiekamies jaunā cēlienā!

Read more...

Nedēļa zibšņos.

Ir svētdienas vakars. Bērni pie miera. Darbi gandrīz pabeigti.  Vēl tikai viena diena un uz Rīgu ceļos pēdējās Zaubes Rūķa kamanas! Papildināšu Ziedot.lv. plauktus Alfā un aizvedīšu dažas labas lietas citiem draugiem...


Iepriekšējā nedēļa izvērsās par "nedēļu zem Putekļu Ērcīšu karoga". Nu es par tām zinu visu. Kur tās dzīvo, kur nedzīvo un kā no tām tikt vaļā. Un, lai arī dēlēna klepus, tpu,tpu,tpu, mitējies, tomēr tramīgi veicu pamata PĒ ( vai nav smuks un trāpīgs saīsinājums mazajām drazām? :D) apkarošanas pasākumus. Sākot no segu, gultasveļas, drēbju utml. tekstīliju mazgāšanas veļasmašīnas karstajos režīmos un beidzot ar dūnu izstrādājumu un dīvānspilvenu izstiepšanu uz balkona salā un sešus gadus rūpīgi ķeskātā dīvāna pamatīgu renovāciju! Un teju placībiski ( pieņemsim, ka šādi varētu apstākļvārdot vārdu "placebo") man pat pašai tapa vieglāk elpot! Un re - pa pēdām arī dēla klepus beidzās! Gandrīz vai sākšu ticēt draudzenei, kas apgalvo, ka bērni slimo tā, kā mātes to gaida un paredz! :D Arī Niklāva redzeslokā nonācis termins "kārtība". Nu, labi, iespējams man reiz, stāvot plāniņa vidū, leļļu, koka kluču un drēbju murckuļu ieskautai nevajadzēja izmest zemiskāko no trumpjiem par " rūķiem, kas pa naktīm salasa nekārtīgo bērnu mantas, lai Ziemassvētkos uzdāvinātu cietiem, kas tās novērtēs labāk",  bet, God it helped! Tagad pirms gulētiešanas dažkārt mazais pat jāmudina, lai rimstas, jo dēlēna vēlme visu nokopt jau sāk līdzināties apsēstībai!
Atkal un atkal vaicājoši vēršos Montessori mammu virzienā - kā zināms viņām it kā izdodas panākt, ka "katrai lietai sava vieta"... Kā iedzīvināt šo teoriju, ja bērns tomēr uzskata citādāk? Piemēram - visu perfekti sakārtojot uz naktsskapīša šodien, bet tikpat perfekti visu sakārtojot zem trepēm nākamajā dienā! Un neko piebilst vai atņemt - kārtība ir! Labi, es varbūt nebūtu stiepusi augšā pie gultas visas mājās esošās kurpes un nebūtu zobu skalojamās plastmasas krūzes likusi rotaļlietu plauktā, bet kādas man tiesības iebilst, ja tieši šādu kārtību izvēlas cilvēks, kurš visu kārto?...
P.S. Kiki - ja tu meklē ar mazajiem dzīvnieķeļiem tikpat apsēstu partneri kā tu pati, tad varu tev aizdot uz pāris dienām savu dēlu! :D

 / foto Niklāvs Dravants/

Bet  plastmasas Āfrikas faunas pārstāvji un putekļu ērcītes nav vienīgie zvēri Zaubes mežiņā. Neizbrienams sniegs + pāris kausu cukurbiešu = dzīvības pilns pagalms!


Par ēšanu un ēdamlietām runājot - pieci komplekti Rotaļu Produktu kopā ar burvīgām sarkankrūtīšu tašiņām aizceļoja uz t/c Alfa. Un es patiešām ļoti vēlētos, kaut vienu no pieciem komplektiem neviens nenopirktu un tas paliktu Emīlijai kā Ziemassvētku dāvana! :D


Bet es pati pirmo reizi mūža saņēmu šokolādi pasta kastē! Tiesa šokolāde ceļoja juridiski, ne faktiski, tāpēc tās nonākšana manās rokās vairāk līdzinās apstākļu sakritībai ne rūpīgi plānotai darbībai :D Bet tik un tā - mīļš paldies maniem sadarbības partneriem!


Bet šonedēļ, kā jau solīju- katru dienu ātras, interesantas, īpašu meistarību nepaģērošas, tomēr oriģinālas idejas, kā padarīt šo gada baltākos svētkus neaizmirstamus! 

Uz tikšanos!Read more...

Mana jaunā mīļākā lieta!

 Pēdējos mēnešos es darbojos robota režīmā: miedziņš- tikai prātā nesajukšanas deva, ēdiens - kas pa rokai un kas vēl nav sakaltis, plāni - neviena galvā, visi uz lapiņām un pēctam vēl uz lapiņām, kurās atgādināts, kurās lapiņās skatīties.
Mazie jau no pirmdienas atkal uzsāka bērnudārza gaitas, tāpēc vismaz vakarstundās nu ir laiks savākt dienas domu bardaku. Citādi bijām pasākuši iet gulēt ap vieniem, celties ap 11.00... Un tad sanāca, ka pēc brokastīm jau pēcpusdiena...

Bet nu, nočiepjot pusstundiņu vakara darbiem, gribu padalīties lielos priekos! Mani mīļie Ērgļu draugi man uz tiem apaļajiem-aizgājušajiem Trīsdesmit uzdāvināja ģitāru! Paldies, paldies, paldies! Mārcis man pārmeta, ka es neprotot dabīgi priecāties un allaž izbojājot momentus ar ciniskiem jokiem, bet, Mārci - vai tu labāk gribēji redzēt, kā es no laimes sāku raudāt??? Jo daudz netrūka!!! :)

Un tā - Mammas Rokas nu arī spēlē mūzikas instrumentus! Katru dienu, spītējot laika trūkumam, es tomēr atlicinu pusstundiņu klavierēm un vēl vienu ģitārai! Vienkārši tāpat - jo nagi niez! :D
Un es ļoti ceru, ka ģitāra un klavieres ir kārtējie instrumenti, kuri, līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem šujmašīna, man atvērs durvis uz jaunu pasauli!

Un pateicoties Niklāvam = pāris kadru ko pievienot šim ierakstam! :)

Read more...

Squidgy.

Un viens ātrais ierakts ne par Ziemassvētku un pat ne par Ziemas tēmu! :)

Es pieļauju, ka neviena Blogzemes rokdarbniece tagad nezinās par ko runāju. :) Vismaz es nezināju, kamēr kāda 13 gadīga jaunkundze man nepalūdza uz dzimšanas dienu uzšūt Squidgy. 

Un tā lūk  - mēs piedzemdējam meitiņas, pucējam viņas rozā drēbītēs, liekam matos ciku cakiņas, dziedam "aijā žūžū" un "lelles jaku", bet viņas izaug, nokrāso melnus nagus, matus, spēlē spēlītes i-phone un fano par hardcore mūziku. :D:D:D

Un tiem, kas par šādu mūziku nefano, noteikti būs svešs Kalifornijas metalcore mūzikas apvienības "Of Mice and Men`s" nosaukums. Kur nu vēl stāsts par viņu rotaļlietu Squidgy! :)

"A pink octopus with colorful tentacles with beady eyes
 who was won at Claw Machine game
 by the band Of Mice & Men. 
Squidgy is now lost
 but we're hoping he will be running for president
 and not in the hands of Zooey Deschanel. 
Long Live Squidgy.
Squidgy Squidgy Squidgy, la la la la la. Squidgy we love you so." 
Read more...

Zinātkāres ballīte!

Mana pozitīvā apsēstība ar Zinātni joprojām ir pilnā plaukumā!

Pie katras izdevības cenšos kopā ar bērniem izdarīt to, ko nedrīkstēju bērnībā, negribēju skolā un neiedomājos izdarīt visagrajā jaunībā! :) Un kad vēl labāk izklaidēties zinātniski, ja ne kopā ar 11 + 2 (tādiem, kas zinātni baudīja mammām opā) maziem tikpat zinātkāriem cilvēkiem kā es!

Niklāva vārdadienas ballīte, ko atzīmējām šajā nedēļas nogalē, likās lieliska reize, lai atkal ķertos pie eksperimentiem!

Daži eksperimentēja ar apģērbu...


Daži ar ēdienkarti (un liels paldies manai allaž nenogurstošajai pavārītei- mammas māsai, kura man šķiet nemaz nemācētu ballēties, nepiegājusi pie plīts: ))...


Bet, kad telpā beidzot ieplūda pēdējais gaidītais ciemiņš, varēja sākties Zinātnes eksperimenti !Pirmais - fizikas eksperiments. Caurdurt balonu! Par šādu fantastisku lietu uzzināju tikai gatavojoties ballītei, tāpēc nepacietīgi gaidīju, kad tiksim klāt baloniem!
Eksperiments vienkāršs: piepūst balonu, iemērkt bambusa kociņu trauku mazgājamajā līdzeklī un caurdurt balonu vietās, kur tas vismazāk iestiepies ( abos galos)!


Nākošais - ķīmijas eksperiments. Piens, pārtikas krāsviela ( būtībā pirmajam solim lieliski pietiek arī ar šo pašu kombināciju + zobu bakstāmo, ar kuru lēnām vilkt svītriņas caur krāsu un skatīties, kā krāsa viļņojas un veido interesantus, teju meditatīvus zīmējumus) un trauku mazgājamajā līdzeklī vai šķidrajās ziepēs iemērkts vates kociņš = brīnumi var sākties!
Trešais eksperiments -fizika/optika! Un patiesībā atsevišķs eksperiments sanāktu arī psihologiem, jo uzdevumu "uzzīmēt bultu" katrs izpildīja citādi! :D
Bet būtība viena - uzzīmēt bultu, novietot burku ar ūdeni acu augstumā un tad novietot lapiņu ar zīmējumu aiz burkas un pamainīt attālumus. Vienā mirklī bulta mainīs virzienu.


 Eksperiments - lavas lampa. Ķīmija.
Ūdens + eļļa+ pārtikas krāsviela+ alkazelcers (meklējams aptiekās).
Pēc eksperimenta pieaugušo starpā izraisījās diskusija par to, kāpēc galu galā eļļa peld virs ūdens. It kā jau visi zin, bet neviens nemāk noformulēt precīzi. Gaisā virmoja tādi termini kā "blīvums, "svars","vielu šķīdība". Eh, cik daudz tomēr kopš skolas laikiem iesērējis apcirkņos. :)


 Eksperiments, kurš neizdevās - tējasmaisiņu raķete. Šo šķietami vienkāršo eksperimentu sagaidīja viena neveiksme pēc otras: pirmkārt nepareizi tējas maisiņi, otrkārt tramīgi pieaugušie, kam kļuva žēl tējas ( !!! cik grūti/garlaicīgi būt pieaugušam!!!), treškārt - rezultāts! :D Gaidītās raķetes vietā, tējas maisiņš sadega turpat uz šķīvja un atstāja aiz sevis mazu nožēlojamu, smieklīgu papīra čupiņu! Toties lielisku mācību: ne visi eksperimenti vienmēr izdodas!
Un burvīga noslēguma atrakcija tumsai iestājoties - gaismas burciņas! Alfas Tiger-ā gaismas kociņi bija beigušies, taču izrādās, ka tos var dabūt arī Jysk! Par 1,29 15gb. Iesaku ņemt divus iepakojumus, jo vairāki kociņi neiespīdējās.
Lieta vienkārša - samazināt telpā apgaismojumu līdz minimumam, nogriezt gaismas stienītim galu un izkratīt stienīša saturu burciņā! Vāciņš virsū un lampiņa gatava! :)

Un, nu jau kā tradīcija - kad visi pieguruši, tad multfilma atpūtai. Šoreiz mazie skatītāji vērtēja "Zvēri. Rūķi.Cūķi." no Daukas.
 Jubilārs noguris, bet apmierināts bez gala, ciemiņi ceram arī! :)
 Un paldies Ērgļu Inesei par to, ka manā vietā nodarbojās ar fotozibšņiem!


Lai dzīvo Zinātne! Eksperimenti noteikti turpināsies!


Read more...