Nedēļas nogale un vēl pusnedēļa...

 Esmu atgriezusies no nejauša ģimenes lietu komandējuma Rīgā. Bet atpakaļceļš no Rīgas lielpilsētas uz Zaubi man kā lauku meitenei varētu pat izpelnīties piedzīvojuma statusu! :) Par laimi 1188 strādā pietiekoši radoši cilvēki. Kopīgiem spēkiem un trīs aiz astes noķertiem transportiem, veiksmīgi esmu nokļuvusi mājās!

Un ja tā pēc kārtas, tad...

...jau no iepriekšējās nedēļas vidus divi mazi klepus rūķi dzīvojās mājās. Ar visām no tā izrietošajām sekām/radošajām izdarībām. Cirks ar vecmāmiņu piekopts līdz spīdumam! Un aiziet variācijas - iet atpakaļgaitā, darīt pretējas darbības, kā kauliņu izmantot kinderolas pingvīnu, utt! :) Ko aiz gara laika nesadomāsi? :D...Kamēr brālis cirko, māsa vico pērnās zemenes ar put`krējumu! Brālim negaršo. Bet māsai ļoti. Un vispār jau- ja parakājas saldētavā, tad arī sēņu mērci februārī var pusdienās dabūt ! :)No Cirka brīvajos brīžos - māksla. Mākslinieks Niklāvs atklāja izstādi "Trafarets". Uz vienu trafaret+rupuci sadūšojās arī māsa.
Tad, kad gribas ko garšīgu un arī tad, kad "žēl, ka tās paniņas iet postā" - top mafini. Šokolādes, apelsīnu, banānu.Un cepamajiem pulveriem, gluži kā paniņām, IR atšķirība! Vieni laulāsies un uzpūtīs smukus mafinkalniņus, citi to "jūtu ķīmiju" tā arī neizveidos... Twins cepampulveris un Tukuma paniņas, piemēram, ir ļoti labs pāris! :)


Bet sestdien es izdomāju kausēt krītiņus. Gandrīz noindēju savu ģimeni kodīgos dūmos un piedevām sačakarēju mafinu pannu arī. Nu i k čortu! - es jau sen gribēju silikona! :DMan nav ne jausmas, ko svētdien rādīja "Kas-te-es-tē", bet mazie noskrēja lejā pieprasīdami ūdeni un papīru.


Pirmdien klepus jau bija prom. Skoloties nesteidzāmies, jo pie mums Zaubes mežiņā viesojās žurnāla "Mūsmājas" radošā komanda. Tapinājām Lieldienas kupenās. :) Pa lielam šis ir parasts stāsts par "mazo pirkstiņu un elkoni" no žurnāla puses. ;)  Bet es ticu, ka neviens satiktais cilvēks mūsu dzīvē nav nejaušība. Tāpēc - par Cilvēkiem - paldies! Bija interesanti. Un paši pie sevis secinājām, ka mūsu ģimenes Lieldienu rituāli ir "priecīgas darbības bez dziļa morālā pamata". Šajās Lieldienās ceru laboties. Misija "Darām ar jēgu" tātad! :) Bet kas zina... Iespējams ka PRIEKS arī ir īstā jēga, galu galā. Tāpēc lai iet tā - misija "Pielikt Priekam Zināšanas"! :)


 Bet nu beidzot nodošos darbiem un ļoti ceru, ka šodien izdosies nokļūt līdz Ērgļu arodskolai pie zinību alkstošām, radošām jaunietēm! Kopā mēģināsim tikt pie šūtām ēdamlietām! :)

Read more...

Ak, veikal, veikaliņ!

Oh, cik ziemu, cik vasaru! Esmu atkaltikusies ar savu "veikaliņu"! Precīzāk - tā tagadējo jeb veco versiju. Jo, ja visi striķi netrūks (gluži kā pirms Ziemassvētkiem), tad Raitis (tas pats, kas Mammas Roku tagadējā logo autors) man apsolījies uz maija sākumu uzstellēt satura un funkciju ziņā sakarīgu i-veikaliņu. Acīgākie būs pamanījuši, ka jau tagad uzmeklējot Mammasrokas.lv vairs neparādās kaut kāds "kd7&s$%@*(#@k", bet gan normāls Mammas Roku logo. :D Bija paredzēts, ka jau Baltajos svētkos 2012tajā jūs varēsiet nopirkt princešu kleitas un attiecīgus kronīšus mazajām dāmām, bet... Tā nu sanāca, ka gan manas, gan Raita rokas pirmssvētku laikā bija pa īsām...

Bet atgriežoties pie pagaidu veikaliņa - jā! Beidzot pieķēros virteņu paraudziņu izvietošanai veikaliņā! Jo pēc raksta "Unā" vairākas ballītes sagribēja tikt rotātas ar Mammas Roku virtenēm!


Un vēl! Garie grabuļi! Eh, cik gan daudz spēj uzšūt rokas, kamēr galva skatās kino! :D

Dāmām priekšroka!
Gan tām, kas puķu brunčos gaida kādu siltāku gadalaiku, gan tām, kas džinsu bikses pret džinsu svārkiem iemainījušas! :)

Pirāti. Vēsi mierā. Rožbikši. Laikam jau katrā pirātā ir nedaudz romantikas...Un katrā Supervaronī...Tā lūk, mīļie! Mammas Rokas pacentušās! Tāpēc, ja vien gaidāma jubileja kādam mazam cilvēciņam ar lielu personību, iemetiet aci veikaliņā! :)

Ā, un vēl! Tīzeris, jeb(šu), būsim latvieši, "Kārdinātājs" no nākamās nedēļas paredzētajiem rakstiem: "Akmeņu lasāmie brunči" (kam jau sagatavots soli-pa-solim apraksts)! 
Esmu uz blogviļņa, draugi! Juhū! Priecīgu nedēļas nogali!


Read more...

Ēnu diena tētim...

Ir nedēļas, kad tētis mājās parādās tikai kā smarža vai skaņa. :) Ja mājā pēkšņi nosmaržo pēc svaigi zāģētas malkas, aizcērtas kurtuves durvis vai uz galda nošvīkst iepirkumu maisiņš, zinām - tur pavīdēja tētis. :) Šādas nedēļas parasti ir pirms Lielajām Medībām. Tad Kundziņam darba pilnas rokas. Un patiesībā visa viņa darbošanās ir patiesi radoša!

Pēc mana lūguma Kundziņš iemūžināja vienu savu darba dienu! Paldies viņam par fotogrāfijām! Tagad mums visiem ir virtuāla iespēja būt viņa "ēnām"! :)


Viss sākas ar īstu stratēģiju.Un tālāk māksla, māksla, māksla... Plašais dzīvnieku dārzs nav 5 priedes - šeit celiņi un tornīši jāiezīmē īpaši rūpīgi.Un gandrīz vai rokdarbi! :) Citiem vārdiem - ugunsbluķi.


Kā nu kuram - man bērni, Kundziņam citi kustonīši, bet darba gaitā neiztrūkstoši kāds pamaisās pa kājām! :) Kaķis kājsildis un cūkas auzu laupītājas visā krāšņumā!Paldies Zaubes mežiņa Pārvaldniekam par sagādāto ieskatu viņa darbos! Ceru, ka jums bija tikpat interesanti kā man! 
 

Read more...

Nakts bez putekļu kukaiņiem.

Pirms laika stāstīju jums, kā uzgājām Niklāvam alerģiju pārīti -  pret kaķiem un putekļu ērcēm. Ja pirmais kairinātājs mūsmājās nav problēma, tad otrais gan. Nu nav mums nedz normālu skapju, kuros sakārtot milzīgās kaudzes tekstīliju, nedz mājkalpotājas, kas patīrītu māju biežāk kā reizi nedēļā :D un arī no dārgajām dūnu segām atbrīvoties netaisos.Un jāatzīst, ka tādus klasiskus alerģijas līdzgaitniekus kā tekošu degunu asarojošas acis vai izsitumus uz ādas savam puisēnam neesmu novērojusi. Tomēr mani nemierīgu dara krākuļošana naktī.

Un es pat nezinu - kas sākās pirmais - Niklāva alerģija, vai manas draudzenes Aigas jaunais uzņēmums.Bet varbūt ka liktenīgi abi reizē. :) Jo izrādās, ka Aigas ģimenē arī ir alerģiski cilvēki. Tik alerģiski, ka cīņā pret putekļu ērcēm Aiga nolēma doties pavisam nopietni bruņojusies. Un tā - no Šveices atgādātais speciālais audums vīramātes-šuvējas čaklajās rokās pārtapa pirmajos gultas, spilvenu un segu pārvalkos! Pats alerģiskākais no visas ģimenes - Aigas vīrs - beidzot gulēja mierīgi.
Šī pieredze lika Aigai aizdomāties par citiem putekļu ērcītes nomocītajiem. Un tā tapa zīmols "Anti Might Night."
Un es varu būt patiesi lepna par šādu pazīšanos, jo nu arī mūsmājās ir "Anti Might Night" pārvalks matracim. Un nevis kaut kāds, bet īpaši mūsu izmēriem pielāgots!
Nu jau trešo nakti testējam! Par rezultātiem vēl agri spriest. Pēc laika noteikti atkal apkopošu savas domas! Bet Niklāvs pārliecināts, ka tagad ērcītes netiks viņam degunā :DTehniskā informācija skan šādi:
"Pārvalku īpašais audums ir izgatavots no mikrošķiedru materiāla un rada barjeru: ērcītes nevar savairoties jaunā segā vai matracī, un otrādi - no segas vai matrača netiek līdz cilvēkam. Pārvalki kā barjera starp tevi un alerģijas izraisītāju. Audums nav ķīmiski apstrādāts, tas ir mīksts un elpojošs. Pārvalkos izmantotais audums ir EVOLON sertificēts ECARF (Eiropas alerģiju izpētes fonda centrā)."

 Bet personīgi man pilnīgi pietiek ar to, ka savu ceļavēju Aigas ražotajām pretalerģiskajām tekstīlijām devusi "Latvijas astmas un alerģijas biedrība!"

 

Read more...

Janome 744D

Izvēlēties...

Pirms neilga laika vērsos pie jums  - zinošās/darošās/radošās - pēc padoma, lai uzzinātu, kādu vīļu apdarināmo dampi man iegādāties.
Godīgi? Izvēle bija sarežģīta. Galvenokārt tāpēc, ka nevienam īsti nebija pieredzes vairāk kā ar vienu overloku (kas pa lielam nozīmē to, ka vienīgais = labākais :)) Man tā arī neizdevās dzirdēt kāda labā nozīmē apbružāta lietpratēja viedokli par to, kādi niķi ir katrai no ovīšu sugām. Lielākā daļa pārdevēju komentāru bija no sērijas "visiem iekšā tāpat viens un tas pats" un "starp labākajiem visi labi". Es izvēlējos pieķerties pēdējai frāzei un balstīt savu izvēli uz šo. Neļāvu sevi pierunāt arī bu.lv pārdevējam, kurš Latvijas tirgū karstasinīgi un, pēc visa spriežot, bez sliktiem nodomiem kūrē Jaguar šujamtehniku. Un patiesībā apstākļi sakrita tā, ka beigās man bija jāizvēlas starp Brother 1034D un Janome 744D. Un izvēle patiesībā bija vienos vārtos, jo Brālim nebija nedz 2 diegu opcijas, nedz vēl pāris sīkumu (par kuriem jau esmu piemirsusi :))

Iegādāties...
 Tātad - Janome 744D. 
Un, tā kā viena no manām draudzenēm (un izrādās arī saujiņa lasītāju ) savu šujamrīku bija iegādājusies tiešu bu.lv un ar pirkšanas procesu bija apmierinātas, nolēmu, ka arī es savu Janōmi pirkšu šeit.
Jo pieredze pērkot fotoaparātu i-netā bija graujoša. Ja kāds bija norādījis zemāko cenu, tad kā likums izrādījās, ka "preces nav noliktavā" un, kad pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem secināju, ka visi iepērk fočikus no Elko grupas, devos pēc kameras tieši uz Elkor. Bet tā tāda atkāpe - lai jūs saprastu, ka arī pērkot šujmašīnu biju sagatavojusies, ka cena mājaslapā izrādīsies nepatiesa.
Bet par laimi - ar to bu.lv viss ir vislabākajā kārtībā! :) Es kā rokdarbu blogere acīmredzot nešķitu veikala īpašniekam pietiekami saistoša reklamētāja, tāpēc gaidītās šujmašīnas Jaguar ( kā dāvanas slavenai blogerei :D) vietā saņēmu negribīgu 11 LVL atlaidi savam ovim. Un ticu, ka tādas saņem arī neblogeri! :D
P.S. Overloks ir pie manis mājās, cena atbilda patiesībai un uz sarunāto tikšanos arī veikala īpašnieks bija ieradies laikā. Taču e-pastu ar industriālās tehnikas piedāvājumu un izcenojumu joprojām "gaidu ar maisu".
Un man nepatīk "tu man esi maza peška, mani klienti ir organizācijas- šūšanas kursi, cietumi, utt" attieksme. Zinot to, cik daudz pie manis e-pastā vēršas pēc padoma, es pārdevēja vietā atmestu vismaz pusi slēptās vīzdegunības. ;)

Darboties...

Bet ar pirkumu, protams, esmu apmierināta. Patiesībā ir sajūta, ka šis overloks man bijis jau sen!:)
Un protams, ka, ja salīdzinu šī apvīlētāja priekšnesumu ar mana 80to gadu Podoļska uzstāšanos, tad... nu laikam jebkas ir labāks par PSRS laiku čuguna kluci, kuru jādiego vismaz reizes 5 šūšanas laikā! :D Izņemot gadījumos, kad jāšuj gultasveļa. Tad gan prasās pēc industriālā overloka piedāvātā tempa :). Un tāpēc dziļi iesaku papētīt ss-kā sadaļu par overlokiem - vīrs, kas tirgo vairumu industriālo padomju ovīšu ir no tiesas foršs un godīgs vīrietis, kurš piedevām ir arī overloku un šujmašīnu meistars šūšanas cehā (no kura šī tehnika tiek tirgota).

Bet, atgriežoties pie mana jaunā darbarīka: Te nu tas ir!

Ar nepacietību gaidu brīvāku dienu, kad pilnasinīgi varēšu notestēt savu overloku! Ar secinājumiem noteikti padalīšos arī Sarkanās Bietes lolotajā blogā "Šujmašīnu apskats"! Ja kas - Ilze ir sagatavojusi pāris dāvaniņas tām no mums, kas pirmās nosūtīs savu overloku apskatus! :)
Read more...

Projeksts "Garā Pupa"!

  Četras ģimenes,
 divas saujas pupiņu
 un ideja!

 Pagājušā gada veiksmīgā pupiņu audzēšanas pieredze uzjundīja manī sajūtu dāsnumu - nu tik ļoti gribējās, lai bērniem daudzās mājās būtu iespēja ik rītu pieskriet burciņai un paskatīties, kā pa nakti ir noticis brīnums! Patiesi - brīnums! Jo tās pupas aug gluži kā tās no pasakas! Un paldies Emīlijas audzītei Janai, ka viņa mani apgādāja ar dāsnu pupiņmaišeli un pat govi pretim neprasīja! :D
Un tā dzima ideja - vairākas ģimenes katra savā mājā vienlaicīgi iestāda pupiņas burkā un nofotografē! Un tālākais jau ir piedzīvojums! Ik pa laikam taisīsim fotoatskaites vienā datumā. Un tā līdz pupiņu dzīves beigām!

Projekta pirmā daļa:
 Dižais Sākums

Kublicku pupas


Oltu pupas


Feldbergu pupas


Un mūsējās - sauksim tās par Dravantu pupām!


Kā redzams katra ģimene ~5 pupiņu iestādīšanu jau sākotnēji uztvērusi atšķirīgi, kas noteikti padarīs pupiņu vērošanu un salīdzināšanu interesantāku!
Atšķirīgie augšanas apstākļi- dažāds apgaismojums, mitrums, temperatūra un augsne= lieliski priekšnosacījumi no tiesas interesantam pupiņeksperimentam! Bet pāri visam - tā foršā saviļņojuma sajūta, ka kaut kur Latvijas otrā malā kāds vienlaicīgi ar tevi iestādījis tieši tādas pupas! :) Un visa tā sazvanīšanās procesa laikā un bilžu sūtīšana ir daļa no šīs sajūtas! Pasakaini!

Šī noteikti nav sacensība!

Šī "projekta" mērķis IR:

Kopības sajūta. Gan ģimenei kopīgi darbojoties un vērojot darba augļus, gan visām četrām ģimenēm esot iesaistītām identiskā avantūrā!
Dabas(un ne tikai) procesu vērošana. Ir vajadzīga augsne, sēkla, ūdens, rūpes => rezultāts. Ļoti simboliska un daudznozīmīga ir šāda it kā vienkāršu lietu ķēdīte! :)
Dzīves krāsainība! Jo varētu jau arī pupas nestādīt. Bet kāpēc nestādīt, ja var stādīt!
Noticēšana brīnumiem! Bērni tic. Viņi vēl nav iemācījušies neticēt. Mēs pieaugušie dažkārt piemirstam, ka viss, viss mums apkārt patiesībā ir Liels Brīnums! Un paldies šādām pupām par atgādinājumu!

P.S. Ļoti ceru, ka šāds vienkāršs, bet aizraujošs projekts varētu ar laiku kļūt par Vislatvijas kustību! Nu vismaz man padomā pāri palikušās pupiņas sasēt dārzā un ievākt krietnu maišeli - tā, lai nākošgad 4 ģimeņu vietā projektā piedalītos vismaz divdesmit četras! :)

Read more...

Zili,zaļi, roz+lill+oranži 4 gadi!

Salūts, fanfaras, taures, konfetti! Atkal ballīte! Manai Princesei jau 4 gadi!!!  

Ballīte bija domāta sievišķīga un tematiska, bet sanāca "Pēdējā mirkļa"! :D
Bet bija jauki tik un tā. Un reiz pa visām reizēm nostiprināju pārliecību, ka manai meitai ļoti patīk uzņemt ciemiņus, patīk rūpēties, plānot, patīk rosība apkārt, bet nepatīk būt uzmanības centrā. Ņemot vērā, ka man šāda īpašība nepiemīt, :D nav brīnums, ka bija jāpaiet 4 gadiem, lai es to ieraudzītu savā meitā! :D

Visa dāvanu saņemšana, un kūkas sveču pūšana pagāja stoiskā mierā. 
Bez liekiem paldiesiem un wow-iem.  
Bet es kā mamma zinu - Čikas mazie salūti notiek viņā iekšā. 
Man ir intraverta meita. Savādāka kā es! Daudz laimes, manu mīļo mazulīt! 
Lai šis gads mums abām ir piedzīvojumu un meitenīga prieka gads!

Ir ciemiņi. Un ir ciemiņi ar pievienoto vērtību. Un patiešām, patiešām nav tā, ka es to no viņām gaidu, bet viņas novelkot mēteļus vienmēr uzreiz ķeras pie nažiem! :D
Uz kopējā "sagatavosim ēdienu kopā" viļņa arī pirmais ballītes kopuzdevums - cepumu cepšana. Un apzīmēšana ar Pisakiem. :)


Cepuru darbnīca. Nedaudz kartona, nedaudz skavu, mazliet fliteru, spalvu un daudz izdomas!


 Zupas pauze. Zviedru zupas virtuve.


Balonus var pūst ar muti, bet var mēģināt arī ar putekļu sūcēju. Un mūsu putekļu sūcējs ir pelnījis ordeni par visu to, ar ko viņam ikdienā jānodarbojas! :) Un tētis ir pelnījis tādu pašu ordeni par viņam allaž piemītošo "kā būtu, ja..." delverību! Bet, ja lielu balonu neaizsietu palaiž pa gaisu mazā istabā, tad taisni jāpriecājas, ka tikai spuldzīte izsista un ziepju burbuļi izlieti! :)

Svečturu darbnīca. Burka + līme + fliteri.


Un tad galvenais - kūkas ēšana! Un gandrīz kā Pūk` Vinnijam- divas kūkas, viena Emīlija. Šokolādes burti, kas turpmāk padarīs vieglu ne vienu vien dzimšanas dienu! :) Ā, un svecītes, kas pēc nopūšanas atdzīvojas - pilnīgi neplānots, bet diezgan jautrs pasākums! :) Un tā plaukst mana meitiņa kā ziediņš no pumpura! Ar katru gadiņu arvien spilgtāka, interesantāka, unikālāka! Liela personība mazā ķermenītī! Un paldies Debestētiņam par iespēju būt viņas draudzenei!


Kartons cepurītēm - Jāņa Rozes grāmatnīca
Fliterstriķis - Abakhan Fabrics 0,22LVL/m
Baložu spalvas - Abakhan Fabrics 0,09LVL/gbGaldauts - Mežroze 1,34LVL/m
Milzu baloni - Tiger 1LVL/gb
Galdauts - Mežroze 1,34LVL/m
Cepumu zīmuļi un šokolādes burti kūkai- Rimi
Svečturītis Ūdensroze - Tiger 2LVL
Svētku karodziņu virtene - Mammas Rokas

Read more...