Maza talka lieliem sapņiem.

Tik liels prieks sajust, kā Latvijā viss mainās un attīstās! Vēlme dzīvot skaistāk, labāk, patiesāk vairs nav tikai dažu utopiski ķertu entuziastu ikdiena. Pamazām, bet mērķtiecīgi notiek apvērsumus standarta ikdienas skatam uz dzīvi šajā valstī un tā ir pasakaini laba sajūta!
Zaubes skoliņa arī ir nolēmusi turpmāk pastiprināti darboties Dabai tuvā virzienā. Vēl tuvākā kā līdz šim. Un kur gan labāk sākt skaidrot īpašo Dabas un cilvēka mijiedarbību kā pirmsskolā. Ja līdz šim ne viena vien bērnudārznieku pastaiga veda pie ezera gulbjiem vai kaimiņsētas gotiņām, tad kopš šīs sestdienas mazo cilvēciņu apgaitai piepulcējās vēl kāds objekts: mazdārziņš! Un taisnība audzītei Janai ir - lai bērni saprastu, kas tad ir tie tautasdziesmās daudzinātie lini, auzas, kvieši, rudzi, utt., viņiem tie jāredz savām acīm! Tāpēc Lielās Talkas ietvaros sestdienas saulaino rītu pavadījām plēšot velēnas, frēzējot zemi un ravējot nezāles. Solis tuvāk kopīgam sapnim  ir sperts!:)

Pirms...


Pēc...

Read more...

Pikniks spilvenos!

Raksts, kuru bija plānots sākt ar vārdiem "Klāt aprīlis", nu jāsāk ar "Aprīlis aizjoņojis"! Pirms Lieldienu brīvdienām beidzot arī manās rokās nonāca jaunais Mans Mazais.

Pirmkārt - burvīga, burvīga dāmele uz vāka!

Otrkārt - labs nagu graužamais raksts! Atbrīvoja mani no stresa un bažām par šo tēmu.

Treškārt - Izvilku sev esencīti no intervijas ar Lauru Vondu - "sīkas nepatikšanas nesaukt par nelaimi!" Pēdējo nedēļu laikā jau vairākkārt pielietoju šo taktiku dzīvē. Ļoti vērtīgi vārdi.

Un visbeidzot mans radošais pienesums: Pikniks istabā! Pēdējās dienās īpaši neaktuāli :D, bet līdz pusaprīlim un visticamāk arī tuvākās nedēļas laikā šī ideja varētu padarīt saulaināku ne vienu vien dienu!


Te daži aizkadri...











Sarīkojiet vienu krāsainu pikniku istabā arī jūs!
Gaišu dienu!

Read more...

Pavasar-vasaras olu dienas...

Diena pirms Lieldienām.
Saule. Miljoniem mušu. Grils, piededzis sviestpapīrs, garda gaļa, karstums, uguns, dārzeņi, balts vīns, terase. Basas kājas, saulriets pirms Lielās Dienas.








Lielā Diena. 
Mošanās pirms Saules lēkta. Mostas brašākie - māte, tēvs un vecākā atvase. Guļ jaunākā un ciemiņu pulks.

Ticējumi, paražas. Sāls uz staba gala, izslaucīta istaba un izmesti gruži. Pret blusām, čūskām, pret slimībām.





Otrā mošanās.
Atkārtojums mutes mazgāšanai avotā. Tiem kas snauda pirms saullēkta un dažiem otrreiz.





Zaķa slēpto olu meklēšana. Lieldienu zaķis nedēj, viņš čiepj, krāso un slēpj vistu olas. Gada atziņa.






Olu kaujas un to uzvarētāji. Katrai olai ir vistiņas un gailīša gals. Otra gada atziņa. Bērnudārzā gūto zināšanu pienesums mūsmāju rituāliem. :D




Čaumalas biksās, lai vistas labi dēj. Jo šogad plānojam kļūt par vistkopjiem.






Šūpoļi.







Ripo olas.






Saule šajās tā vien mudina lobīt nost apģērba kārtas un diebt basām kājām, bet, tiklīdz uzticas Lielajai Dzeltenajai, tā jāmaksā ar iesnām. Tāpēc gaidām ļoti, vēl ļotāki Pērkonu, lai nāk un norājas. Kaut vispār- drīz atkal sola cimdu nēsājamo laiku...





Read more...