Grāmatas čupā.

Esmu bērnu grāmatu fane! Pie tam esmu no tiem, kas var nopirkt pat saturiski ne pārāk augstvērtīgu grāmatu tik tāpēc vien, ka tā ir skaista. :D Kaut parasti jau skaists noformējums iet roku rokā ar līdzvērtīgu saturu. Šī iemesla dēļ priecājamies, ka Latvijā ir daudz gaumīgas bērnu literatūras un lielākā daļa no tās ir arī mūsu grāmatplauktā.
Uz šī paša skaisto grāmatu viļņa man ir vēl kāda aizraušanās- kolekcionēt skaistas bērnu grāmatiņas angļu valodā. Un ne tikai kolekcionēšanas pēc- mēs viņas tiešām lasām. :)
Parasti pēdējās pieminētās grāmatiņas iegūstu savu second hand medījumu laikā veikalu R.D.A. tīklā.
Bet šoreiz man divas skaistas grāmatiņas izdevās izglābt no salīšanai nolemtas drēbju čupas kādā citā humpalvietā. :)

Pirmā- pasaciņa par puisēnu, kas aizlidoja izplatījumā un satika tur domubiedru. :) Mīļi absurda grāmatiņa, kas mums raisīja daudz smaidu.


Un otra- taustāmgrāmatiņa par jūras dzīvi...

Un kā patīkams šo medību pielikums- deviņi BBC dabas filmu DVD. Niklāvs ir liels fans un ir aplipinājis ar šo tēmu visu ģimeni. Tā kā nu jau pusgadu dzīvojam bez TV, tad šādi diski ir īpaši noderīgi brīžos, kad iekštelpu sporta aktivitātēs (lasīt dīvānlēkšanā un mēbeļvirsmu ķereņu spēlēšanā) jāiestarpina kāda atpūtas pauzīte.


Read more...

Novembris Latvijai.

Un tātad novembris. Latvisks un svētkiem bagāts mēnesis. Dzimšanas, vārda un citas mūsu ģimenei svarīgas dienas mijās ar Latvijas īpašajām dienām un tādējādi teju katru dienu jāpucējas.


Ja būtu kaut nedaudz vairāk laika, es ļoti labprāt nemaz nepiebiedrotos satrojošo priekšmetu fanu pūlim, bet meklētu latviskas sajūtas Rīgas pagalmos.
Bet bija jau smuka arī tā starošana. :) Galvenais jau laikam tas nakts plezīrs...
Joprojām uzskatu, ka Latvijas dzimšanas dienā vajadzētu milzīgu svētku galdu un dziesmas krastmalā. Kā īstai ballītei! Bet parādi varētu pārcelt uz Lāčplēša dienu. Andri, ja tu šo lasi, dari kaut ko!Latvija domās= Latvija darbos. Daudz laimes, mīļā! Daudz laimes!Laiks pievērsties decembrī gaidāmajiem svētkiem. Tiem, kas sāksies ar pirmo svecīti Adventa vainagā jau šo svētdien. 
Lai gaiši!

Read more...

Iepriecināt iepriecinot!

Man tā šķiet tik fantastiski jauka doma- vienā rāvienā dažādos veidos iepriecināt tik daudzus! Gan skaisto lietu radītājus, gan tos, kuriem nepieciešama palīdzība, gan tos, kuri tiks pie skaistajām lietām!
Es runāju par Ziedot.lv kioskiem Alfā un Krišbarona ielā.
Šogad pēc viena gada pārtraukuma man atkal ir tas prieks būt to vidū, kas savām rokām radījuši mīļlietiņas Ziedot.lv Ziemassvētku kioskiem. Iepriekšējā sadarbība ar šo labdarības uzņēmumu  ļāva man tikt pie ovelroka. Šoreiz, ja vien skaisto leļļu un citu mīļrotaļlietu vidū tiks pamanīti Mammas Roku darbi, nopirkšu šujmašīnu.Vecā draudzene nokalpojusi jau sešus gadus un nu beidzot ir nolēmusi atpūsties.

Tātad- iegādājoties, priekšautiņus, kubiņus, Garās lelles, Ziemassvētku sirdis vai čūskulēnus Ziedot.lv kioskos, jūs ne tikai palīdzēsiet man tikt pie šujmašīnas, bet arī ziedosiet kādam labdarības mēŗkim. Turklāt-kas pats galvenais- ar iegādāto lietu iepriecināsiet tās jauno īpašnieku! Viens vienīgs prieks- skaties uz kuru pusi gribi! :)P.S. Ziedot.lv kiosks Alfā atvērts jau no 10. novembra!

Read more...

Nepavisam ne joka pēc alfabēts!

Svarīgs posms mūsmājās. Mūsu bez piecām minūtēm sešgadniece beidzot izrāda interesi par burtiem. Turklāt tik ļotu, ka dienā dažkārt tiek apgūti pat divi, trīs uzreiz!  Kas tikai kārtējo reizi pierāda to, ka viss notiek pats no sevis un īstajā laikā- kad bērns tam ir gatavs.

Atceros, kad šajā pašā attīstības posmā bija toreiz četrgadīgais Niklāvs, meklēju idejas alfabētam internetā.
Toreiz pamatīgi nočammājos ar idejas relizāciju un nepaspēju attapties, kad Niklāvs jau sāka rakstīt. :)

Šoreiz nenoslinkoju. Burtus Emis sāka mācīties līdzīgi kā Niklāvs- pēc draugu/radinieku vārdu pirmajiem burtiem. Tā kā katru dienu tika pieprasīts kāds jauns burts, bet nedz Ņikitu, nedz Ļenu mums rados nav, biju spiesta iesaistīt arī parastus lietvārdus un ideja tos visus sakārtot mūsmāju bilžu galerijā bija tikai loģisks turpinājums.

Tā nu mums tagad virtuvē pie sienas ir divi vienā- ģimenes ikdienas un mīļcilvēku portretu galerija + alfabēts... :)Read more...

Latvijas nedēļa.

Mārtiņi mājās šogad pagāja vairāk svinīgi kā tautiski. Budēļi noslinkoja, pašiem bija vairāk glancēts noskaņojums, tāpēc ieposām virtuvi patriotiskās virtenēs (lai jau tad iet uz visiem Latvijas svētkiem uzreiz :D) un sagaidījam ciemos ģimenes draugus. Kundziņš uzvārīja pasakaini gardu zivju zupu, mana artava maltītē bija cepti āboli ar medu un saldējumu. Bet jums tam visam jātic uz vārda, jo bilžu visai šai idilliskajai ainiņai man vienkārši nav. :)


Toties saujiņa fotoknipšu ienācās vakar, kad apciemoju dēla kolēģus, lai kopā ar bērniem un viņu vecākiem ietērptu klasi patriotiskās noskaņās.
Kartupeļu zīmogi, karmīnsarkanais, baltais, lins...
Guaša krāsas +PVA. Lai iegūtu īsto toni- vesels konsīlijs nepieciešams. :) Bet balto klāt nelieciet, lai cik tumšs liktos. To nu mēs tagad zinām. :)
Un ar domu par 18. novembri tapa piespraudes.


Lai sirdssilts un gaišām domām pildīts šis Latvijai īpašais laiks!


Miglaini sapņaini latviski
Laine

Read more...

Mārtiņa gaiļa apaļais gads!

Ļoti, ļoti skaists novembra Mans Mazais! Protams kā pirmo pārlapoju savu daiļdarbu par Mārtiņdienas gaili. Tāds neliels trīslappušu retrospektro par mūsu vistu tēviņa piedzīvojumiem mūsģimenē. Šodien apritējis precīzi gads, kopš staltais putns ir pie mums. Un nu variet ieskatīties, kā šim gājis un cik būtiski mainījās mūsu ģimenes ikdiena.
Un kaut katrā MM numurā būtu raksts par kādu lielu ģimeni! Tos parasti izlasu pirmos. Nopriecājos līdzi skaistajai Ādažu ģimenītei žurnāla lappusēs. Tik patiess stāsts. Vienkāršs un sirsnīgs.
" Bet- kā es tieku galā? Nu netieku taču! Nekad neesmu tikusi! Kas vispār ir tikt galā?..." 


Un otrs mīļākais raksts man personīgi bija par dzemdību tūristu ģimenīti. Atkal kāda skaista, neparasta pieredze. Un viela pārdomām. Par to, cik dažādi mēs katrs esam. Par to, ka kādam svarīgi, lai pus dzīve uz priekšu ir paredzama, bet cits spēj svarīgos dzīves lēmumus pieņemt sekundes laikā un dzīvi piedzīvot, nevis izdzīvot...

Mūsmājās atkal Mārtiņdiena. Par to, kā pavadījām šos svētkus- nākamreiz. :)

Read more...