Pagalms pirms vasaras.

Tas laiks, kad brūnklāto zemi kautrīgi caurdūra sīksīki asniņi, aiz muguras. Vēl nesen nepacietīgi gaidīju pirmos nātru dzinumus, nu nātres tīrummalā lekni kuplo stingriem, adatainiem stumbriem. Zaļumā viļņojošos pagalmu par pavasarīgu vairs nenosaukt.

Taču arī par vasaru vēl ne. Cits zaļums. Svaigs, gaišs. Pavasarīgi vasarīgs. Vasarīgi pavasarīgs.


Saules pielietu un sirdssiltu jums nedēļas nogali!
Read more...

Vien` maz` kleitiņ`!

Vasara sākusies!

Nevienam skaļi nelielījos, taču jau kopš marta vidus darbistabā skaisti audumi pārtop vēl skaistākās kleitiņās! Tagad, kad pagalmā, pēdās un sirdī vasara, laiks cītīgo darbu nodot jūsu rokās! Pirmās ceļu pie jaunajās saimniecēm mēros strīpoti-puķainās kleitiņas.

Kleitiņa 3gadnieceiKleitiņa 4gadnieceiKleitiņa 5gadniecei
Cenas un pasūtīšanas noteikumus lūkojiet Veikaliņā! 
Turpinājums sekos...

Read more...

Grāmatiņa mazākajiem.

Turpinām lasīt grāmatas! :) Iepriekš atrādīju grāmatiņu, kas paredzēta bērniņiem ap 2-3 gadu vecumu. Tajā pirkstiņu veiklības vingrinājumi mijas ar attapības uzdevumiem.

Šoreiz solītis atpakaļ. Padalīšos savā redzējumā par "lasāmvielu" mazuļiem no 9 mēnešu vecuma līdz apmēram 1,5 gadiem. Uzsvars šim vecumam paredzētajās grāmatiņās likts uz dažādām tekstūrām, skaņu efektiem, krāsu kontrastiem un pārsteiguma momentu- pielipināt/noplēst, ielikt/izņemt, atvērt/aizvērt, utt.
Konkrētā grāmatiņa gan gatavota ar domu par nākotni, tāpēc tajā iepludinātas arī vairāku grūtības pakāpju pogāšanas funkcijas un pusķīša siešana. :)Šobrīd rindā uz savām īpašajām grāmatiņām gaida jau trīs ziķeri. Ja arī tu esi nolēmis/usi mazulim iegādāties Mammas Roku attīstošo grāmatiņu, lūdzu dod ziņu savlaicīgi! Darbam un sūtīšanai atkarībā no grāmatiņas tematikas un specifikas jāparedz 2-3 nedēļas! :)

Lai raita darbošanās šonedēļ mums visiem!

Read more...

Grāmatiņa pirkstiņiem.

Šis Mammas Rokām ir grāmatiņu gads! :) Kopš janvāra neesmu uzšuvusi nevienu lielo kubu (un vairs arī nelielos, ka tādus šuju :), jo 45EUR cenu ieraugot ļaudīm apskrienas dūša, bet par mazāku samaksu šos personalizētos mākslas darbus meistarot neesmu ar mieru).

Taču lielā kuba funkcijas itin labi pilda mazie kubiņi un attīstošās grāmatiņas. Turklāt pēdējie minētie, atšķirībā no lielā priekšgājēja, itin viegli paņemami līdzi pastaigās ar ratiem vai braucienos ar auto, lidmašīnu, utt. Arī kopt mazos izstrādājumus ir vieglāk.

 Nupat, nupat pie savas grāmatiņas tika puisēns ar izcili jauku vārdu. :) Puisēnam ir 1 gads un 6 mēneši, tāpēc viņam tapa grāmatiņa sīkās motorikas attīstīšanai. Raigo māmiņa deva man norādes. Tā un tā. Vajadzēšot traktoru un pūkainus kaķus, jo tie mazajam dikti patīkot; rāvējslēdzēju vajadzēšot un kabatiņas kaut kā ielikšanai/izņemšanai; krāsainu vārdiņu, kaut ko pogājamu, figūras obligāti un, ja vēl vietas pietikšot, tad skaitīkļus līdz pieci arī būtu forši! :)

Raigo lauku sētā pietika vietas visam. Lai izziņas pilna un pirkstveikla rotaļāšanās! :)
Read more...

Ērces un karūsas. Un asari.

Rīgā ievas jau nozied. Mums te kalnos :) tikai pumpuros. Dienu pirms šī raksta pumpuri izsprāga smaržīgos ziedos, līdz ar reibinošo smaržu atnesdami arī ierasto ievziedu laika vēsumu. Vēl jo vairāk jāpriecājas, ka saulainajā nedēļas nogalē iespējām pabūt dabā.


Nu jau ceturto gadu pēc kārtas esam "Ērču un arī karūsu čempionāta"  dalībnieki. Otro gadu startējam pilnā sastāvā. Kaut jāatzīst, ka tad, kad uz čempionātu devāmies kā pieaugušie (ne ģimene), rezultāti izpelnījās pat pjedestālus, kamēr startējot kopā ar bērniem vienkārši... baudām kopā būšanu. :)

Ērču bija maz. Karūsu arī mazāk kā citus gadus. Taču ar katru gadu piepulcējas pa kādai jaukai darbnīcai. Šogad rotkaļu darbnīcā veidojām stopsaktas, māla darbnīcā lipinājām māla traukus un dekorācijas bez virpas, ziepju un sveču darbnīcā būrām aromātus un lējām tos formās. Laiks mūs pamatīgi lutināja un kompānija bija superforša. Mums kā zossaimniekiem gan septiņos vajadzēja steigties uz 60km attālo kūti, kamēr pārējie palika baudīt pēcballīti un nakts kino. :)Mazmakšķerēšanas iedvesmots Niklāvs ņēmās taisīt makšķeri arī Zosēnos. Lazdaskāts, pludiņš (korķis, spalva, izkaltis kociņš), āķītis, sviniņš un pīcka gatava! Ar līdzīgu uzparikti mēs ar māsu bērnībā gādājām kaķiem pusdienas. Kaut, ja pareizi atceros, mūsējā sastāvēja tikai no kāta un āķa. :)

Kad māsa saka, ka kopā ar brāli ies makšķerēt, tas nenozīmē, ka viņa tiešām stāvēs ar makšķeri. Par spīti tam, ka tādu viņai pat pagatavoju. Nē, viņa ir slieku sargs, izlūks, "ātrāk,ātrāk" kūdītājs, labāko iemešanas vietu noteicējs un pa starpbrīžiem arī pieneņēdājs. Abi ar suni. Mūsu sunim garšo pienenes. Un jēlas zivis. Tāpēc arī viņš vienmēr dodas līdzi uz dīķmalu.Niklāvam uz āķa divi asarēni, pārējos piemeklēja tētis. Kad dienas darbi apskrieti, asarīšu palete dodas iekšā kūpinātavā. Piekūpina pilnu pagalmu ķiplokzivju aromāta un perfekti noslēdz nedēļas nogali!


Veiksmi šīsnedēļas darbos! Lai izbaudītu nedēļas nogali, pašai nedēļai jābūt čaklumčaklai! To arī novēlu!

Read more...