Par burtiņiem...

Nereti pieminu blogā tādu terminu kā "sensorais periods". ( Tikko gūglējot nudien sašļucināju savu valodniecības pašapziņu, jo neatradu nevienu ierakstu, izņemot manējos divus, kur šāds vārdu salikums būtu minēts! :D Taču zinu, ka neesmu to izzīdusi no pirksta.) Katrā ziņā manos prāta apcirkņos šie divi vārdi iegūlušies kā sinonīms domai: " periods, kad cilvēkam interesē un kad viņš ir gatavs uzņemt informāciju".

(papildināts)
( Diāna man komentārā apskaidroja, ka ir "sensitīvais" ne " sensorais" periods. Un tad arī google nāca talkā ar šo: "sensitīvie jeb pastiprināta jutīguma periodi - pirmsskolas vecuma bērns iziet cauri noteiktiem sensitīvajiem periodiem – laika posmiem, kad bērns viegli un ar prieku apgūst noteiktas zinības. Ja šo ieinteresētību neizmanto, vēlāk bērnam tās apgūt jau ir daudz grūtāk.... Runas veidošanas sensitīvais periods ir līdz septiņu gadu vecumam. ... Burtu apgūšanas sensitīvais periods ir ap 4-5 gadu vecumu; droši vien daudzi vecāki ir ievērojuši, ka bērniem pēkšņi parādījusies pastiprināta interese par burtiem.")

Vienvārdsakot - vēl pirms lasīju par šo īpatnību kādā no pedagoģiskās izziņas kāro cilvēku literatūrām, jau biju ievērojusi, ka mazajiem uznāk un pāriet konkrēti rotaļu un aizraušanos periodi. Vienbrīd` tie ir cipari un viss ar tiem saistītais, citreiz tā ir zīmēšana un tikai, bet tad pēc laika no iekāres zīmēt palikuši vien krītiņi istabu stūros...
Turklāt katra nākamā reize, kad mazais atgriežas pie senaizmirstās nodarbes, jau ir galvastiesu pārāka, padziļinātāka un pavisam noteikti ir redzama attīstība ( šeit allaž atceros par Valdorfpedagoģijas "aizmirst ir svarīgi" principu).

Tagad, kad mazie dēļ saviem klepiem jau trešo nedēļu dzīvo mājās, man ir iespēja vērot un tvert šādus mirkļus. Tad lūk viens no mājmācības trumpjiem nudien ir sava bērna sensoro periodu pilnvērtīga izmantošana. Nekad nebūs tā, ka visi bērnudārza bērni vienlaicīgi būs spējīgi iegaumēt vienas un tās pašas lietas. Šis, cita starpā, man šķiet kā viens no milzīgākajiem standarta pedagoģijas klupšanas akmeņiem ne tikai pirmsskolā un sākumskolā, bet līdz pat vidusskolas pēdējai klasei. Bet atgriežoties pie tēmas - nevienā citā brīdī bērns nebūs tik ļoti spējīgs iegaumēt kā tad, kad pats jautā un kad pašam interesē. Mēs, būdami pieauguši, zinām, ka mums ir tieši tāpat. Bet nereti piemirstam izmantot šīs zināšanas, kad runa ir par bērniem.

Un viss šis garais ieraksts pavisam vienkāršai lietai, proti - Niklāvam atkal ir burtu sensorais periods. :) Un par Burtiņiem arī šoreiz stāsts! Kontekstā ar iepriekš teikto. Lūk piemērs.

Pirms diviem gadiem ( tad kad puikam bija 3 gadi) rakstīju, ka "Esmu sadomājusies, ka jāsāk Niklāvam mācīt burti - pagaidām liekas, ka šī doma jāatliek uz kādu laiciņu. Taču - nekas slikts nenotiks, ja burti būs katru dienu kaut kur tepat blakus - nekad nevar zināt, kurā mirklī mazais prātvēders ko iegaumē!"


Pirms gada ( tātad, kad dēlam bija četri gadi), rakstīju : "Niklāvam šobrīd burtu sensorais periods. Tāpēc mans uzdevums būt naskai un acīgai un izmantot šo īpašo uztvertspējas laiku, lai burtiņi itin viegli salīstu mazajā, zinātkārajā galvelē!" 
Tiesa - pagatavot vizuālu alfabētu man tā arī neizdevās. Tā vietā apbruņojos ar 4 dažādām burtiņu grāmatām, ko itin bieži lasījām un šķirstījām kopā.
Tagad, kad dēlam ir pieci gadi un galviņā jau sabiruši teju visi alfabēta burtiņi, viņš nemitīgi mēģina tos sakārtot rindās! Un tad prasa man, ko ir uzrakstījis. Pagaidām vienīgais vārdiņš, ko viņš māk uzrakstīt pilnībā ir Niklāvs. Interesanti, ka vasarā viņš iemācījās uzrakstīt savu Uzvārdu un ar to parakstīja visus savus garadarbus, taču jau pirmais mēnesis bērnudārzā izdzēsa šo parakstu mazajam no atmiņas un aizstāja to ar Vārdu.. :)
Tātad mana piecgadnieka humanitārā bilance pagaidām ir kaudzīte ar burtiņiem, kurus viņš pamazām mācīsies sakārtot un pielietot. Un protams neizsīkstoša zinātkāre!


Visticamāk nākošgad ap šo laiku rakstīšu, kā dēls māk lasīt. Uzskatu šo par man aktuālāko izaicinājumu rotaļā "būt par mammu". Runājot par lasītprasmi - esmu nolēmusi, ka Emīlijai  pamēģināšu šo metodi. Vienkārši intereses un ziņkārības pēc. :)

Vienīgais, ko esmu nolēmusi, ir tas, ka nekļūšu par "trako profesori", kas diendienā bāzīsies bērnam virsū ar vienu par otru radošākiem alfabēta apgūšanas veidiem. Redzu un Ticu, ka viss notiks īstajā laikā arī bez manas pārspīlētas iejaukšanās. Zinu, ka pārcentīgi rādot viņam lietas priekšā, laupītu viņam veselu kaudzi izziņas pilnu mirkļu un tikpat lielu kaudzi paša secinājumu=vērtīgu zināšanu. 
Turpināšu pieturēties pie principa -"burtiņi tepat blakus" - grāmatās, puzlēs, kaut vai uz pārtikas iepakojuma! Un tad gaidīšu jautājumus, uz kuriem atbildēt.

 

Read more...

Par piemiņu no Latvijas.

Atcerieties pirms kāda laika šuvu sentimentāli patriotisku kubu Emīlam?
Nezinu, vai saistībā ar ne tik senajām Latvijas svinībām, vai vienkārši tāpēc, ka tagad dzīvojam tādos laikos - patriotiskā nots Zaubes mežiņa darbnīcā turpinās! Šoreiz stāsts par mazo Samantu, kura dzīvo Apvienotajā Karalistē. Arī pie viņas pavisam drīz dosies gabaliņš Latvijas!

Un, kamēr aiz loga nav nedz saules, nedz sniega, vien pagalam ieildzis veļu laiks, tikmēr pilnīgi viss manā mājā un ar manu kameru, un manām prasmēm šķiet nefotogēnisks. Tāpēc arvien biežāk ir dienas, kad fotoaparāts vispār netiek kustināts.
 

Gaidu iedvesmu...

Read more...

Ballēties trīsdesmitgadīgi.

Un tā no visiem viesiem atbira apmēram puse, jo veselība mūsmājās atgriežas lēnāk kā plānots. Mani apsveikt ieradās mamma, tētis un mammas māsa, bez kuras nav iedomājama gandrīz neviena mūsmāju ballīte! Kūka gandrīz par mazu, lai visas sveces uz tās ietilpinātos. Bet plauša, par spīti baciļiem, pietiekami spēcīga, lai ar vienu pamatīgu pūtienu to trīsdesmit liesmu ugunsgrēku no kūkas nodzēstu nost! :)


Tētis parūpējās par to, lai ģimenes ballīte ātri vien pārvērstos par par meiteņu ballīti! :)
Un kur meitenes, tur bez vārdiem skaidrs, ka riktīgs džezs ir arī tad, ja tajā ir tikai trīs pieaugušie un četri bērni!
Šuvējai ballīte noteikti saistās ar audumiem :D...

Un, ja ballīte notiek pēc mana prāta, tad tajā noteikti ir sprīdis laika galda spēlēm! "Pilsētas" spēlēju jau kopš mazotnes. Mīlu šo spēli!Un dzimšanasdienas nesvinēt nedrīkst. Ir jābūt atskaites punktiem, lai redzam, ka zeme griežas! Ka viss notiek! Ka topam ik gadus gudrākas, skaistākas, interesantākas, pašpārliecinātākas!

Sveiciens visām, kam trijnieks gadu cipara sākumā! Nu esmu oficiāli iesvētīta jūsu pulkā!

Read more...

Nedēļa rotaļās.

Mazie jau trešo nedēļu mājās. Un ir pavisam interesanti, jo abi tagad iegājuši fāzē, kad mammas un tēta uzmanība ir otršķirīga - primārā ir pasaules iepazīšana caur eksperimentiem un darbošanos pašiem savā nodabā.
Bet diviem maziem bērniem darboties savā nodabā trīs nedēļas mājās var ļaut tieši tik ļoti, cik ļoti stipra ir nervu sistēma. Pēc trešās "ak mani foršulīši, tas nieks par sesto saplēsto šķīvi un nieks arī tas, ka jūs savārījāt zupiņā visu kāpostgalvu" reizes, tomēr mēģināju ievirzīt rotaļas manu prātu mazāk paralizējošā gultnē. Nu vismaz uz laiku.


Emīlijai  tagad pilni 3,5 gadi. Viņa joprojām nemāk nosaukt krāsas un putro priekšmetu formas. Tomēr liek puzles. Gan skoliņā, gan mājās. Tāpēc nu mums teju katrā iepirkšanās reizē grozā pamanās iesprukt pa puzlei. Niklāvam Lego. Un nemitīga šķendēšanās, ka mazie klucīši tik trausli turas kopā. Brūk. Viņš pukst un man tas liekas smieklīgi - īgns, bubinošs piecgadnieks! :DBeķereja. Inese Apse Apsīte seminārā par zīmoliem ironizēja, ka Latvijā jau esot tikai "kosmētikas ražotāji, bērnu drēbīšu šuvēji, ziepju vārītāji un beķerejas".  Ha, arī mums sava beķereja! :) Un atkal jau slavas dziesmas Tāfles blogam ( ja nu domājat par svētku dāvanu bērnam vecumā no 2 līdz... gadiem, tad noteikti atcerieties par Ievas un Guntara galdniecību Grobiņā ) par kolosāli universālajiem klucīšiem!


Un nav bieži tās reizes, kad Niklāvs pagaršo ko jaunu. Vēl retākas ir tās, kurās jaunais pagaršotais viņam tiešām smeķē. BET KAKAO! Tas viņam ir iegaršojies. Nepatiekšu precīzi, bet liekas nu jau kādas reizes 10,tāpēc, esmu cepusi kakao-banānu mafinus!Un kopš šī vakara mūsmājās ir par vienu Īpašvārdu vairāk. Smoļenska. Atbrauca viešņa naktstumsā no Rīgas. Un jauni piedzīvojumi var sākties!Pirmie meldiņi jau iemācīti un jāteic, ka vienlīdz liels prieks par darbošanos ar jauno rotaļlietu ir visiem ģimenes locekļiem!

Nedēļas nogalē atzīmēšu savus 30 gadus ģimenes un radu lokā. Bet ļaušu virtuāli mieloties un svecītes pūst arī jums! Uz tikšanos, draugi!:)

Read more...

Un atkal uz sliedēm!

Nu vēl jau trausli un prātīgi, bet , tpu,tpu,tpu, saucu slimību par pārskrējušu. Tik tas kaitinošais klepus. Bet esmu nolēmusi vilkt laukā visus vecmāmiņu arsenāla ieročus un apcirst klepum ragus pāris dienu laikā! Un lai tur vai plīst - ballītei par godu maniem 30 gadiem, kaut nedēļu vēlāk, bet jānotiek!

Ar vienu roku atkal esmu darbos. Pagaidām vairāk virtuālajos, jo darbistabā materiālu pieplūduma dēļ prasās pēc pamatīgas ģenerālkārtošanas. Taču vienu zinu noteikti - esmu uz Ziemassvētku nots pat bez sniega! Bet, tā kā drīzumā sola arī aukstāku laiku, tad ceru iedvesma tālu nebūs jāmeklē!

Labākā no ziņām pēdējā laikā - man draudzene Eurostar-a ir vesela! Aizvedu pie onkuļa Cēsīs un tas par 15LVL ( ja jautāsiet, tad tāmēta tiku drusku pēc deguna :), bet es neiebildu, jo tā tik un tā ir summa, ko esmu gatava maksāt par uzticamu draudzeni) tika galā gan ar kaut kādiem ieplīsušiem pusmēnestiņiem, gan blīvēm, utt. Tehniskās detaļas palikušas man neizprotamo lietu sarakstā, vienīgais, ko atceros skaidri ir tas, ka arī spuldzīti izpalīdzīgais onkulis nomainīja. :)

Un esmu sasparojusies arī ritmiskai bloga rakstīšanai! Mani pārņēmusi rosīšanās iedvesma! Ir doma, ka kopā ar jums decembra sākumā vienu nedēļu veltīšu tam, lai katru dienu jums dāvātu pa idejai dāvanu pagatavošanai! Ir vēl arī citi nodomi. Bet par tiem vēlāk. P.S. Vai Pie Ineses šogad notiks Ziemassvētku dāvanu maiņas pasākums? ;)Read more...

Vakariņot Latvijai.

Drusku šaustu sevi par to, ka kopā ar mazajiem nedz gatavojām Latvijas karogu, nedz svečturīšus...
 Plāni bija lielāki par varēšanu. Nemāku pierast pie nespējnieka lomas. Joprojām ķepurojos laukā no slimības, tāpēc vakar ne tradicionālo salūtu apmeklējām, ne kā citādi ballējāmies, taču sasēdām pie skaisti klāta vakariņu galda, lai parunātos par to, kas kuram ir Latvija un kā radies tās karogs, kā skan Latvijas himna un kas skaists šajā valstī.
Lūk tā - par spīti lazaretes gaisotnei Zaubes mežiņa namiņā, tomēr spējām mobilizēties vienām uzpucētām vakariņām! :) Lai skaisti arī jūsmājās un veselību visiem, kam tā šobrīd pieklibo!

Daudz laimes, Māmulīt Latvija!  

Read more...

Noiet no sliedēm...

Nu tad oficiāli. Esmu beigta un pagalam. Plaušās trīceklis, temperatūra 38,5 , kāsēju kā veca lokomotīve. Es mēdzu saslimt reizi gadā. Sevišķi, ja pirms tam intensīvi nācies iekļaut darbus kādos pašai sev noliktos termiņos. Tiklīdz darbi nodoti, tā ķermenis ņem un sabrūk. Arī bērni nebeidz klepot par spīti antibiotiku trešajai dienai...

Vienvārdsakot - mēģinu veseļoties un ļoti ceru, ka tas nav kāds plaušu karsonis! Pa ilgiem laikiem dienu pavadīšu gultā, Lato Lapsas un viņa Korejas piedzīvojumu sabiedrībā (un es runāju par grāmatu, protams)...Un tad...un tad ...darbos ar dubultu sparu!

Read more...

Kovbojs un varavīksnes čūska.

Un nav jau laikam labs žurnālistikas tonis - nosaukumā atklāt visu stāstu, taču šoreiz gribēju virsrakstu, kurš ļautu man viegli atrast šo ierakstu bloga meklētājā. :)

Jo runa ir par pāris foršiem jaunumiem, kas piedzimuši pagājušās nedēļas laikā Mammas Rokām ņirbot!

Iepazīstieties - varavīksnes čūska! Un drīz viņai pa pēdām varavīksnes bumbiņas un citi varavīksnes brīnumi, jo VARAVĪKSNE, pretēji mūsdienu uzstādījumam, manā prātā tomēr ir bērnības, brīnumu un teiksmu un simbols! Un tā - nu čūsk`lēns būs ne tikai mazbēbīšu draudziņš, bet tiklab biedrosies ar mazo, kad tas sāks apgūt krāsu pasauli!


Bet kas ilgi nāk, tas labi nāk. Ilgi uz manas darbistabas palodzes savas dienas vadīja jau kovbojs bez sejas un aksesuāriem. Taču iedvesmas brīdi sagaidīja arī viņš!  Un tā - dāmas un kungi - ī-hā! Lai arī mūsu valstij ar kovbojiem tikpat kopīga, kā piemēram, Ķīnai ar bluķa vilkšanu Ziem`ssvētkos, tomēr Kovbojs kā tēls man šķiet baaaaaaigi smuks! tāpēc nu Mammas Roku Pirātiem, Supervaroņiem un Detektīviem un Briežiem piebiedrosies arī Kovbojs! Top arī jaunas meitenes! Bet tas jau cits stāsts...
Es šodien vedu šujmašīnu pie daktera. Ceru, ka vaina būs niecīga un stacionāra ārstēšanās manai draudzenei nedraud. Par to, kā man gāja - noteikti uzzināsiet!

Read more...

Mazā ziņa!

Esmu Jelgavā. Rīt seminārs par zīmoliem. Esmu nepacietības pilna ieklausīties Inesē Apsē Apsītē  ne tikai matu sakārtojuma dēļ, bet tāpēc, ka esmu totāli autorizējusi viņu pēc rakta par H&M atklāšanu kaut kur kaut kad kaut kādā no sociālajiem portāliem... un vēl viņai ir daudz bērnu - tāpēc vēl jo lielāks respkt i uvažuha no manis! :D

Šodien, savukārt mēs paši Zaubes mežiņā bijām interesantu notikumu dalībnieki: pie mums paciemojās Agnese (un šoferīt`s) no LR1 "Gimenes studijas"! Mēs viņiem rukšus, viņi mums jautājumus. Ja jums interesanti uzzināt, par ko trallinājām bohēmiskā rīta stundā, laipni lūgtum ieslēgt Latvijas Radio1 13. novembrī plkst. 15.00!

Cita starpā - beidzot arī es nopirku novembra "Mans Mazais" numuru, lai apskatītu, kā žurnāllapā izskatās mīļcepures un bikšuki! Nu forši  izskatās! Lai arī smukā radiniecīte Rū palikusi ārpus kadra... Un tomēr - ja vēlaties pašūdināt piedurkņu bikses un smuku cepurīti lietainajam rudens laikam, pēc iedvesmas un instrukcijām vērsieties žurnālā Mans Mazais!


Viss notiek, mīļie draugi! Šodien atbildot uz jautājumu, ko man nozīmē publicitāte, noformulēju, ka tā ir kā patiesi foršs kompliments manai radošajai darbībai. Un milzīgs paldies, ka neskatoties uz retajiem ierakstiem, jūsu tik un tā arvien kļūst vairāk. Paldies visiem 459 lasītājiem šeit un paldies 153 Tvitera sekotājiem. Jūs man liekat censties un neiesūnot!

Tiekamies tepat!

Read more...

Mārtiņnogale.

Zaubes namiņā nu klepo visi. Ar klepu cīnāmies viesiem ieročiem. Jautriem un mazāk jautriem. Kamēr puņķu zāles ir tās, kuras izraisa ķerenes, klepus inhalāciju pirts zem galda tiek ieņemta nekavējoties! :) Kastrolī kumelīšu, mārsila, skuju zupas tvaiks. Pagaldē elpo divi bērni, bārbijas, lācis, grāmatas un vēl ~ 10 citi draugi.Ja strādāt, tad strādāt no sirds - pat pa naktīm. Ja atpūsties, tad atpūsties trīs dienas! Trīs Mārtiņdienas. Darbi prom uz Rīgu. Tagad gan Muki.lv, gan Ziedot.lv, gan jauno draugu Pai Pai plauktos dzīvo dažnedažādas Mammas Roku mīļlietas!

Dāvanā tētim vārda dienā - hēlija balons un picas pārpalikumi. Jo mēs viņu mīlam tāpat - bez dāvanām! :) Hēlija balons pašā Rīgas centrā piektdienas pēcpusdienā izvēlējās doties kosmosā. Pica, toties, tētim vēderā. Un, piekrāvuši iepirkumu ratos pusRimi, mēs prom uz māju Mārtiņdienas pirmos ciemiņus gaidīt! :)


Ciemiņi visādi, bet jautrākie no tiem tie, kam četras kājas.


Jaunās nedēļas pirmā puse mums darbīga. Rīt ciemiņi no LR1 "Ģimenes studijas", otrdien ceru iespītēt sastieptajai mugurai un tomēr nokļūt Jelgavā uz LIAA bezmaksas semināru "Zīmola izstrāde, pozicionēšana un komunikācija. Patiesība par produktu un pakalpojumu pievienoto vērtību."
Darbojamies!

Read more...

SA-sodīts.

Un tur nu es biju. Pieplakusi pie apmales, drusku mierīga, drusku dusmīga, drusku trīcošu sirdi, jo taksis Upes ielā gaidīja jau 10 minūtes. Pa kreisi no manis VEF Kultūras pils, pa labi - Elkors un lētkaruseļi. Un ja kāds kādreiz ir aizdomājies par to, kā īsti izpaužas  "walk of shame", tad varētu būt, ka tieši tā kā man tobrīd. Tikai walk-a vietā man bija sitting-s. Tāds pamatīgs ~20 minūtes ilgs, ziņkārīgu skatienu pavadīts sēdējiens automašīnā Rīgas centra pievārtē. Ui, vai es jau minēju, ka pāris metrus aiz manis "sēdēja" vēl viens auto? Balts ar tumšām strīpām un mirgojošām bākugunīm?Un es neiebildu it ne maz par man piespriesto minimālo 40 LVL naudassodu par braukšanu "bez skates", jo izdzirdot ruporu sev aiz muguras no tiesas nodomāju, ka esmu ko noziegusies, braucot pāri tramvaja sliedēm! :D

Un tā - otrreiz mūžā mani bija apturējusi policija un šoreiz šis pasākums man vainagojās ar naudassodu precīzi viena mēneša līzingmaksājuma par fotoaparātu apmērā. Un tagad es zinu, ka policisti raksta ļoti lēnu. Divdesmit lēnas, mokošas minūtes.Un bākugunis acīmredzot "nenosēdina" akumulatoru, jo tās mirgojas tieši tikpat ilgi.

Bet kaut kā man izdevās gan sarunāt nemaksāt taksim par gaidīšanu, gan paspēt laikā uz pasākumu, kuram gatavojos.

Šis atgadījums, ja kas, notika 24-tajā oktobrī, kad devos uz Rīgu uz Klaudijas Hēlas nodarbību "Par mazuļa attīstību pirmajā dzīves gadā". Bet par to laikam tad nākamreiz!


Read more...

Gaisa mitrinātāja meklējumos...

Ir klāt klepus un ādas problēmu sezona. Mūsmājās tā līdzīgi kā citur sākas vienlaicīgi ar apkures sezonu. Paldies Dievam toreiz, kad cēla Zaubes mežiņa namiņu, lieku līdzekļu siltajām grīdām nebija - tātad vismaz no apakšas esam pasargāti no pārkalšanas :)... Bet, kas attiecas uz pārējo, tad skaidrs kā diena - nedz mitrie dvieļi, nedz burkas ar ūdeni uz radiatoriem, nedz regulāra grīdu mazgāšana, nedz citas mitruma riesta dejas nespēj nodrošināt visā mājā vienmērīgu, deguna gļotādai draudzīgu gaisa mitrumu. Tāpēc nu jau otro reizi šoruden abi bērni puņķojas un klepo. Un manāmi pasliktinās arī visas ģimenes ādas veselība. Viss apkārt pēkšņi šķiet elektrizējies!

Bet Gaisa Mitrinātāja iegāde tiek atlikta jau 3 gadus. Tāpēc... Tāpēc, ka patiesībā ir viegli apjukt piedāvājumā.

Bēbīškompānijas piedāvā aparātiņus, kas īpaši izstrādāti domājot par bērnu drošību (auksts tvaiks) un slimošanas laiku ( silts tvaiks ar iespēju pievienot ēteriskas eļļas)...


Sadzīves tehnikas ražotāji uzsvarus steidz likt uz LCD displejiem un iebūvētiem gaisa mitruma kontroles mehānismiemRažotāji, kas specializējas gaisa attīrīšanas, mitrināšanas, utt. lietās, piedāvā nopietnus "dampīšus", paprasot par to arī nopietni vairāk naudas...

Un tā nu mēs ar Kundziņu mulstam, jo draugu un paziņu, kas būtu iegādājušies kādu no līdzīgām ierīcēm, ir gaužam maz. Bet jautājumu daudz. Skaidrs, ka jāsāk ar higrostatu - ierīci gaisa mitruma mērīšanai.

Mīļās mammas, draudzenes un domubiedres - aicinu jūs padalīties komentāros ar jūsu  pieredzi telpu gaisa mitrināšanā. Kā novēršat sausā gaisa problēmu? Vai kādai no jums ir pieredze gaisa mitrinātāja izmantošanā?

Ļoti gaidīšu jūsu atbildes!

Read more...