Ardievas Mūsmājām!

Vairāk kā novēlojies rakstiņš par to, kā Es un mans Kundziņš tikām palūgti tikt pie galdniecības frēzes un ņēmāmies šim nolūkam mūsu mežiņa lapeni fotografēt, mērīt, zīmet un žurnālam "Mūsmājas"sūtīt. Darījām to visu pavasarī un tad ilgi jo ilgi gaidījām, kad beidzot raksts tiks publicēts. Paspējām jau par šo ieceri piemirst. Pa vidam vēl nāca nedienas ar datoru, kad pazuda liela daļa bilžu, nomainījās rakstu veidojošā žurnāl+kontaktpersona un nācās doties uz lapeni no jauna, lai atkal tiktu pie bildēm :) Bet mūsu darba sparu dzīvu uzturēja doma par To Frēzi! :)

Un tad nāca ziņa, ka žurnāls "Mūsmājas" atvadās no lasītājiem. Vareni ekskluzīva iespēja - būt pēdējā žurnāla numurā! Un tas nekas, ka es nopirku žurnālu Madonas Pluspunktā un turpat arī viņu aizmirsu uz letes un vēlāk nekur citur LV žurnālstendos to vairs neredzēju -"Mūsmāju" redakcija mīļuprāt nosūtīja man to uz mājām un LIELS PALDIES viņiem par to! No "domas par To Frēzi" gan mums nācās atvadīties. Grimstošā kuģa noliktavā vairs nebija neviena darbarīka, taču atradās mazumiņš naudas sūruma kompensēšanai un tāpēc beigas pasakai tāpat laimīgas. :)
Lai veiksme un izdošanās visiem, kas šos gadus darbojošies "Mūsmājās"! Viss, kas notiek taču notiek uz labu, vai ne? Ar nepacietību gaidu žurnāla solīto "turpinājumu pēc pāris mēnešiem citā veidolā".


Read more...

Baseins. Akadēmiski.

Nu tas ir oficiāli. Mani bērni apmeklē savā mūžā  pirmās ārpusskolas nodarbības! Apvienojot reālās iespējas, piedāvājumu un praktiskos apsvērumus, nolēmām, ka reizi nedēļā brauksim uz Mālpili uz baseinu. Pirmās baseina sesijas pagāja svētbijībā un patīkamā uztraukumā. Bet pēdējās reizes pirms braukšanas jau dzirdama īdēšana un centieni atrunāties no peldēšanas. Pieraduši pie baseina-izklaidētāja iepriekšējos gados, mazie sāk protestēt pret baseinu-mācību vietu. Mēģinām skaidrot, ka tiklīdz abi būs apguvuši peldētprasmi, tā varēs slidināties pa slidkalniņu cik uziet.
Tātad klasika. Līdz ar pirmo noderīgo nodarbību ciklu viņu mūžā arī tipiska nevēlēšanās tās apmeklēt. Kāpēc? Kāpēc tā notiek? Pārāk bieži? Pārāk akadēmiski? Es neesmu pedagoģijas ģēnijs, bet varbūt tiešām tā "sāls" ir veidā, kā notiek mācīšanās?... Sarunās par baseinu mazie lieto tādus apzīmējumus kā "garlaicīgi" un "tur tikai jāmācās". Nu, protams, baseina skolotāja nav klauns. Un nav Jāps. Savu darbu, cik esmu redzējusi viņa dara labi. Ne vienmēr dzird, ko prasa audzēkņi, bet vienmēr ir jauka, savākta, un spēj ieviest disciplīnu, neradot bailes.

Un tomēr - mazie vairs negrib uz baseinu. Cik nav dzirdēti tie " mūzikas skolas" tipa stāstiņi no sērijas "man bērnībā tāāāā nepatika, bet labi, ka mamma piespieda"... Vai tiešām arī šis būtu tas gadījums? Kā zināt, kad pārtraukt? Kā zināt, vai turpināt? Man no tiesas noderētu jūsu pieredze. Pagaidām tīri intuitīvi spriežam, ka risinājums varētu būt pagarināta plunčāšanās, kad pēc nodarbības mēs ar bērniem vēl kādu laiciņu pavadītu baseinā un ļautu viņiem brīvi iztrakoties.
Ja Mālpils peldbaseina saplīsusī ūdenscaurule būs salabota, tad šo variantu praksē izmēģināsim jau šo ceturtdien. Bet pagaidām atrādu baseina rokdarbošanās daļu: impregnētā auduma somas, ko pašuvu īpaši šim nolūkam! :)Read more...

Kaste atvilktnei.

Ziniet, ir iespējams nodzīvot sešus gadus ar pilnīgu haosu virtuves rīku atvilktnē un pat neizjust šādi dižu diskomfortu! :D:D:D Visu vajadzīgo šķietamajā bardakā atradu ātrāk kā kāds cits to būtu atradis glīti iestērķelētā vidē.
Bet uznāca man tomēr vienreiz vasarā kaut kāda mistiska vēlme pēc pabeigtības. Vienas dienas laikā pabeidzu daudzus "pagaidām šādi, bet vēlāk jāpabeidz" projektus. Tostarp apņēmos atrisināt atvilktnes kārtības jautājumu. Par aizmetni šai rīcībai kalpoja Sintijas blogieraksts par kādu meistaru Burtniekos. Uzzīmēju, uzrakstīju e-pastu, vienojāmies un jau pēc nedēļas braucu pakaļ galarezultātam! 
Ieliku kastīti atvilktnē, nopriecājos ka der :D!, sakārtoju rīkus, nofočēju un aizmirsu jums palielīties!

Bet labāk vēlāk, kā nekad! Kamēr apstrādāju nākamā raksta bildes, tikmēr atrādu jums veidu, kā pa 12LVL neatgriezeniski uzlabot dzīvi!


Un vēl šorīt iedomājos - nez` kā mēs bez šīs kastītes iztikām agrāk?... :) 
Milzu paldies meistaram Jānim no Burtniekiem!

Read more...

Mūzikas daba.

Pasakainais Latvijas rudens turpinās! Tā vietā, lai nedēļas nogalē pievienotos tūkstošiem Siguldas bombardētāju, mēs sestdienu veltījām braucienam uz Cēsīm! Cēsu pils parkā atvasaru nosvinēt bija pasakaini! Bet ceļš mūsu uz bijušo rajona centru gan veda cita pēc: rau, ieraudzīju Feisbukā afišu, ka "Cēsu Jaunās skolas" telpās būs 4 nodarbību cikls "Mūzikas daba"! Ģimenēm! Ar bērniem no 5 gadu vecuma! Man bija sajūta, ka afišā minētie parametri uzrunā personīgi mani! :D

Un tā - apbruņojušies ar piedzīvojumu kāri un vēlmi ieelpot pilnu krūti Zelta Rudens, devāmies iepazīt pašskaņu perkusijas!


Ievadlekcija. Bērni apžāvājās un viens pēc otra nāca klajā ar domu darīt ko dinamiskāku, jo esot garlaicīgi. Es pēc pirmās daļas secināju, ka ir cilvēki, kas dara un tādi, kas par darāmo māk runāt. Mūsu pasniedzējs ir tas pirmais. :) Nē, nu man kā pieaugušajam jau bija interesanti - liegi, sestdienīgi un rāmi. Bet bērni nevarēja sagaidīt to "no vārdiem pie darbiem" daļu! :D:D:D:DPirmo intereses vilni izraisīja iespēja pašiem izmēģināt instrumentus. Mans pienākums bija uzsist buņģeles kop+orķestra skanējumā. Un es tāāāāāā iemīlējos tajās bundziņās!!! Es zināju, ka tā būs... Es vienkārši zināju... Cik esmu redzējusi kādu tās bungas (noteikti, ka tām ir cits nosaukums) rībinām, tik esmu sapņojusi par tādām pati. Nākotnes plāns - check!Un tad nodarbības daļa, pēc kuras Niklāvs noteica: "Tev bija taisnība māmiņ, ka būs interesanti. Labi, ka neaizbraucām prom!" :)
Izrādās, ka pietiek ar pāris saimniecības preču veikalā iepirktām kļavas koka karotēm, lai tiktu pie kastaņetēm! Bet, kas pats galvenais - pietiek ar pāris galdniecības instrumentiem, lai mūzikas nodarbība kļūtu interesanta arī Niklāvam! :DAr lielu aizrautību mūzikas instrumentu gatavošanā metās visi atnākušie. Beidzot pilnasinīgi varēja izbaudīt "ģimenes pasākuma"  būtību! Mammītes un tētiņi ļāva darboties saviem mazajiem un ar lielāko prieku iesaistījās mūzikas instrumentu tapšanā arī paši!


Un, kad zāģītis nonāca Niklāva rokās, bija skaidrs, ka omulīgās "Cēsu Jaunās skolas" telpas pametīsim vieni no pēdējiem! :) Jokoju, ka iespējams man bērnam jāpameklē galdniecības pulciņš!Nodarbības laikā sazāģētie sprungulīši paņemti uz mājām un nu gaida savu mizošanu un kaltēšanu. Būšot varenākie sitamkociņi, solīja pasniedzējs. Redzēsim. :) Bet oktobra nogalē - otrā nodarbība: Stīgu instrumenti. Gaidām ar nepacietību!

Read more...

Ballīte pie dzīvniekiem!

"Nav sliktu laikapstākļu - ir nepiemērots apģērbs!"
Kā vēl nekad par to pārliecinājāmies pirms pāris nedēļām, kad svinējām mazā Reinīša lielos Trīs gadus! Es priecājos, ka būšana dabā jau labu laiku vairs nav modes lieta, bet dzīvesveids! Un, jā - šogad Latvijas skaistais rudens tiešām ļauj āra ballīšu sezonai patīkami ieilgt! :)


Ballīte notika piemājas Zoo "Brieži" Stopiņu novadā. Viss, kas bija vajadzīgs, lai uz trim stundām nodarbinātu bērnus bija divi maisi burkānu! Burkānus ēd gandrīz visi mazā Zoo iemītnieki. Arī vāvere. Rudos našķus pie kazām ar saimnieka atļauju varēja ienest arī personīgi. Pie kam četri mazi kazlēni un pāris vistas tekalēja apkārt neiesprostotas, un tas bērniem sagādāja patiesi neviltotu prieku!Bet burkānēšanas karaļi - protams truši. Un, lai sabarotu visus garausainos pūkaiņus, mazajiem nācās viarākkārt uzpildīt kabatas!
Mani favorīti - Fazāni Faraoni. Neatceros, kā viņus īstenībā sauc, bet man tie atgādināja Ēģiptes prinčus. Vai vistas un papagaiļa krustojumus. Bet "Faraoni" skan vislabāk... :)
 .Rudenīgas dāvanas -ziedi un vīnogas no omes bagātā dārza! Kūka - kaimiņienes gādīgajās rokās tapusi. Svaigā gaisā jārēķinās ar dižu apetīti. Nolocījām divas picas, šokolādes saldo, marinētu gurķu burku un pat šašliku tā ka šņirkst vien! :)
Un, ik pa laikam debesīs jubilāram dāvana no paša Dieva - dardedze! Brīžiem pat dubultā! Bet, lai pārsteigtu mūs tā pa īstam - varavīksnes sākums mūsu pļavā! Vai jūs kādreiz esat redzējuši varavīksnes sākumu???

Attiecīgi mana dāvana jubilāram apmēram reizes 100 pieticīgāka - Betmeņa (un nevis Betmena, jo tam īstajam ausis spicas :)) kostīms. Kā pierādījās vēlāk āfterpārtijā - dāvana mazajam trīsgadniegam patīk pat ļoti!


Burvīga ballīte! Bērni vēl tagad atceras dzīvnieku barošanas priekus! Un, veroties ārā pa logu šķiet, ka vēl kādu laiku šādas ballītes mierīgi var piedzīvot! Paldies, Debestētiņ, par rudeni!

 Read more...

Oktobra žurnālā "Mans Mazais" šujam dārzeņus!

Sākumā bija doma par ražas svētkiem, bet beigās sanāca veikali. Ļoti smuki, sanāca, jāpiebilst! :) Esmu vairāk kā laimīga par glīti samaketēto Mammas Roku dārzeņšūšanas meistarklasi "Mans Mazais" oktobra numurā!  Cita starpā ar neviltotu interesi izlasīju rakstu par "izlaistajiem bērniem". Visu cieņu profesorei Guntai Ancānei - tiešas, brīžiem neglaudošas, bet patiesas atziņas par bērnu-vecāku attiecībām. Dievinu šādus rakstus!

Aizraujoši bija lasīt par zavā ziņā dullo Vecvagaru ģimeni.  Āfrika! WOW! Viisādi citādi - viņu vārdi un domas likās kā no mutes izrautas! Bet nu protams uz Āfrikas fona mūsu Zaubes mežiņa mežacūku stāstiņi tādi ziediņi vien ir! :D

Es personīgi ļoti novērtēju žurnālā Mans Mazais rakstus par tēmām, kas ne vienmēr ir rozā un pūkainas. Tas ir iemesls, kāpēc nu jau kuro mēnesi pēc kārtas šis žurnāls ir viens no pirmajiem, ko nopērku mēneša sākumā. Ir patīkami, ka Mans Mazais iet šo ļoti noderīgo ceļu - runā par īsto dzīvi pēc bērna ienākšanas ģimenē. Par tādu, kāda tā patiesībā ir - ar visām augšiņām un lejiņām. Šajā numurā divas būtiskas tēmas  - par zaudētajiem bērniņiem un par vecāku šķiršanos Vs kopā palikšanu.

Nu redz sanāk tāds kā reklāmraksts, bet es jums varu nodievoties, ka neviens mani  nav nedz lūdzis, nedz spiedis šo rakstīt! :D Žurnāls vienkārši ir kļuvis ļoti aizraujošs, nopietni!

Read more...

Kubkonkursa rezultāti!

Pirmkārt - milzu paldies par lielo atsaucību! Bija patiešām patīkami pa ilgiem laikiem atkal tik koncentrēti saņemt jūsu uzmanību! :D Kamēr bloga komentētāju skaits sarucis līdz minimumam, izrādās, ka lasītāji vēl tomēr ir! :) Turklāt ne jau šādi tādi, bet patiesi cītīgi! Bija vajadzīgs tikai viens rīta cēliens, lai konkurss sāktos un beigtos! :D Paldies! Būtu pagalam mulsinoši, ja man vajadzētu gaidīt 20 atbilžu e-pastus, piemēram, nedēļu... :D

Es atļaušos cerēt, ka šis mini konkursiņš ar uzdevumiem jums visām sagādāja prieku!

Lūk saraksts ar tām meitenēm, kas paspēja atrakstīt savas atbildes līdz "stopkrāna noraušanai" (kā mana māsa to nosauca :)). Ar sarkanu iekrāsoti pareizi atbildējušo dalībnieču vārdi. Šīs meitenes piedalās kuba izlozē. Uzreiz piebildīšu, ka izlozē piedalās 19 nevis 20 dalībnieces, jo konkursiņu slēdzu mirklī, kad manā e-pastā sabira ap 15 vēstulēm teju vienlaicīgi, bet līdz tam biju saņēmusi jau 10 pareizas atbildes! :) Konkurss bija slēgts, bet, pāršķirojot saņemtās atbildes, izrādījās, ka tikai 9 no tām ir pilnīgi pareizas. Tāpēc, lai viss būtu taisnīgi, kuba izlozē piedalīsies 19 pareizo atbilžu īpašnieces. Eu, nu baigi gari sanāca iepenterēt... :D Lai tur vai kā, lūk dalībnieču saraksts.

Ance Lauksteina
Māra Andersone
Jolanta Meijere
Maija Ignatova
Elīna Kerge
Elīna Pumpure
Sintija Tovstuļaka
Lāsma Irša
Zane Stalberga
Madara Balanas
Aija Ļeļa
Inga J.
Karīna Lazdāne
Laura (ferrrrarrri)
Ieva (Īvasistaba)
Aija Stepanova
Liene Kārkliņa
Santa Millere
Inese Storha
Kristīne Liepiņa
Vivita Ločmele
Daiga Meldere
Aija KT
Katrīna Ozola
Vinita G.
Linda Saulīte
Inese Cīrule

Neliels randomizējums un lūk kura tiek pie kuba:

Tātad, ja skaitām no stabiņa augšas sarkanos vārdus, tad sanāk, ka kubiņa īpašniece būs VINITA G.! Apsveicu no visas sirds! Vinita, es ar Tevi sazināšos e-pastā!

BET! Ar to prieki vēl nebeidzas! :)
Es gribu kādai no dalībniecēm uzdāvināt ērtas, smukas iepirkumu tašiņas!


Kamēr Vinita priecājas par kubu, izlozēšu šīs tašiņas starp pārējām 26 dalībniecēm. :) Un, aiziet atkal random.org!

Turpmāk no veikala divās burvīgās tašiņās iepirkumus nesīs... Zane Stalberga! Arī ar Tevi, Zane, sazināšos e-pastā!

Turpinām ballīti? Aiziet! Trešā un pēdējā dāvana šoreiz ir Mukluki jeb zeķčības! Es beidzot saņēmos un uzšuvu vienus sev - nu manas kājas jau divas nedēļas priecājas siltumā! Bildē atrādu kā apmēram izskatās tie zvēri, ko par Muklukiem sauc:


Laiks noskaidrot, kurām kājām vēl tiks līdzīgs prieks! :) Zināms, ka Vinita un Zane tās nebūs, tomēr pārējām 25 meitenēm tūdaļ izpalīdzēs random.org... un tātad:

O! Šis ir viegli! Pirmā sarakstā ir Ance Lauksteina! Ance- sirsnīgi apsveicu! :) Tu godam biji pelnījusi šo balvu kaut vai tāpēc, ka biji pati pirmā, kas atsūtīja vēstuli konkursam! Par Mukluku radīšanas detaļām sazināšos ar Tevi e-pastā!

Visām pārējām konkursa dalībniecēm - milzīgs Paldies, ka piedalījāties! Lai arī jums tiktu prieciņš no ieguldītā darba, meklējot nebūt ne vieglās atbildes uz jautājumiem, dāvinu jums visām iespēju iegādāties Mammas Roku kubu ar 20% atlaidi!


Paldies par jautrību un azartu, mīļās! Tiekamies Mammas Rokās!

Read more...

Kuba konkurss!

Doma ir vienkārša - sarīkot  nelielas, interesantas, azartiskas sacensības Mammas Roku lasītāju-kubkārotāju starpā! Normālam vidusmēra gūglētājam šim vajadzētu būt tīrākajam niekam, tāpēc vienīgais ierobežojums ir dalībnieku skaits. Nekādu datumu vai termiņu, bet, tiklīdz manā e-pastā iekritīs divdesmit vēstules, tā sacensība būs beigusies. Manuprāt jauks veids, kā iesaistīt kubsacensībā no tiesas uzticamākos, centīgākos un regulārākos Mammas Roku lasītājus! :)
Tad sekos izloze. Tajā piedalīsies tās/tie vēstuļu autores/-i, kuru atbildes uz pieciem manis uzdotajiem jautājumiem būs pareizas. Un, lai noturētu intrigu, pačukstēšu, ka tiks izlozētas vēl divas balvas. Pieaugušajiem. Tātad divas balvas, par kurām priecāsies mammas/tēti nevis mazuļi. :)

Un nu jautājumi:

1) Kam tika uzšūts pats pirmais Mammas Roku kubs?

2) Kā sauc puisēnu, kam tika šūts šis kubs:


3) Reiz šuvu īpašu kubu mazajam Emīlam, kurš dzīvo Ņujorkā. Kā sauc viņa omes suņus? :)

4) Uz kura ciema bērnudārzu aiceļoja šī kaudzīte kubu?


5) Reiz viens no Mammas Roku kubiem aizceļoja uz tālo Katāras tuksnesi! Nosauciet trīs lietas, kas redzamas uz šī kuba.

___________

Tagad jums atliek ķerties pie darba un, tiklīdz atbildes uz visiem jautājumiem būsiet saganījuši, uzrakstiet tās man uz lapinalaine@inbox.lv! Vēlreiz atgādinu, ka izlozē piedalīsies pirmie divdesmit čaklīši/tes! :) Izlozes beigas nekavējoties ziņošu šeit blogā, tāpēc, pirms sūtīt atbildes, pārliecinieties, vai, atverot Mammas Roku blogu, neredzat rakstu ar nosaukumu "Kubkonkurss beidzies!" :)

Lai veicas! Gaidu jūsu vēstules!

Read more...