KCWC nobeigums - baika Niklāvam.

Un nededziniet mani valodniecības sārtā par "baiku". Ilgi meklēju un tā arī netiku gudra, bet šķiet, ka tieši tā sauc šo kokvilnas audumu un attiecīgi izstrādājumus no tās. Nu vismaz slāvu izcelsmes ļaudis mani sapratīs :D!

Patiesībā jau smuko batikoto baikas audumu pirku sev. Gribu foršu džemperi. Bet Niklāvs ieraudzīja un teica, ka tas ir Zemeslodes audums un ka viņam vajagot tādu kostīmu. Nu kostīmu nesolīju, jo tad man nāktos teikt ardievas plānam par džemperi, taču vienu mazu baiku gan puisēnam piesolīju. Un nav nekā glaimojošāka vienai mammai ar šujmašīnu, kā tērpties griboši bērni, kas liek justies noderīgai! Reāli.

Šoreiz gan šuvu bez piegrieztnes. Paķēru Niklāva veco džemperi un nošpikoju reglāna tipa detaļas. Un jau kādu trešo reizi mūžā nošāvu greizi ar reglāna krāgas daļu. Sasper...
Nu taču saka - septiņreiz nomēri un tad griez ( vēlams pat lēnītēm un trīcošām roķelēm nevis ar vienu šņāpienu) Bet es nogriezu, sašuvu, uzvilku un...brrr... krāga pa platu. Vai Niklāva pleci par šauru :D...
Nē, it kā uz tā fona, ka krekls ir kādu izmēru pa lielu, varētu pieciest ari krāgu, bet īsti valkāšanai ziemā neder gan.


Tā nu es uzķimerēju pagaidu ielāpu un ļoti gribētu uzzināt no kādas prātīgas šuvējas - ko man darīt ar to krāgu? Kā labot? Vai tiešām tur vairs neko sakarīgu nevar darīt?... Gribētos no tā paša auduma, nevis no sviķeļa... un vēl gribētos, lai stilistiski sader ar neapstrādātajiem piedurkņu galiem un apakšu...


Ar nepacietību gaidu padomus! Paldies jau iepriekš!

Inese  – (2012. gada 13. oktobris 22:40)  

a pa manam ir labi tāpat... tā krāga pat izskatās ļoti stilīgi

Dace Harlesden  – (2012. gada 14. oktobris 01:39)  

Es mēģinātu kaut ko tādā stilā piešūt - audumu gan vēl diezgan gabalu vajadzētu klāt, toties ziemā silti :)
http://goo.gl/EixFo

Laine  – (2012. gada 14. oktobris 09:38)  

nu, jā, Inesīt, es jau ar, jo ilgāk skatos, jo vairāk patīk :)

Dace - paldies, tieši ko tādu iedomājos. Un šis piemērs ir perfekts, jo tam čalim acīmredzami arī krāgas atvere pa platu :D Nē, nu protams, ka tas ir dizains. Un man ļoti patīk. Tik` jādomā, kā to iePīāRot Niklāvam :D

3vardes  – (2012. gada 14. oktobris 11:43)  

Vēl var piekopt stiliņu - visas vīles uz āru, visas vaļējas un neapstrādātas. Līdzīgi kā tagad Niklāvam pie kakla izskatās, bet lai nav aplocīta/nošūta maliņa. Var papildināt piedurkņu galus arī tāpat, lai šķiet, ka kreklam ir 2 piedurknes viena par otru īsākas. Te ilustrācijai derētu bilde, bet ātrumā nevarēju atrast. Skats ātri uzmetot aci tam stilam ir, ka liekas - krekls uzvilkts ar kreiso pusi uz āru.

Laine  – (2012. gada 14. oktobris 18:20)  

Par vīlēm uz āru - tas man liekas jau tāds drusku novecojis stiliņš, bet tas par to "Var papildināt piedurkņu galus arī tāpat, lai šķiet, ka kreklam ir 2 piedurknes viena par otru īsākas"- tas man tiešām šķiet forša ideja!

Lone  – (2012. gada 14. oktobris 20:11)  

Man patīk tā, kā ir. Kur tik smuku baiku var dabūt?

Laine  – (2012. gada 14. oktobris 23:03)  

Lonīt, tajā Abrakadabras veikalā :) Palika vēl līdzīga, tikai citos toņos. Rūpniecības ielā.

Inga  – (2012. gada 17. oktobris 14:56)  

Baika ir baika, tur neko neapdarīsi (pavisam nopietni un oficiāli).
Toties trikotāža ir trikotāža un NEKAD nav audums :)
Apkakle ir apkakle un nekad nav krāga :)
Bet drāniņa skaista un Niklāvs foršs :)

Laine  – (2012. gada 17. oktobris 17:34)  

Paaaaldies, Inga! Laba piezīme par "trikotāža nav Audums". Un otrs arī labs labojums. Man patīk zināšanas gramatikā. Par pēdējo - 100% piekrītu!:)

Ierakstīt komentāru