Darbojamies ar sāls mīklu!

16:02

Nu tad par to sāls mīklu, kā solīju! Jāatvainojas par bildēm, jo sākoties rudens sezonai, dzīve vairāk noris telpās un, ja vēl telpās ap 22:00, tad mans Canon tam ir par švaku (vai varbūt es ar savām nepietiekošajām zināšanām par viņu).


Receptes uz meklējumu "sāls mīkla" googlē atrast var daudz. Es vadījos pēc pirmās, kas pagadījās un tas izrādījās visai izsmeļošs Kāmjumammas rakstiņš tāpēc nav vajadzības pieminēt recepti...

Nu labi, tomēr:
* sāls un milti vienādās devās
* ūdens - tik, lai nelīp pie rokām un ir veidojama masa


________________________________________________________________________________________

Maniem bērniem patika jau pirmais process, kad pašiem nācās ar mazajām rokām samīcīt kopā visas sastāvdaļas:


Un tad es ar prieku konstatēju, ka esmu mums atklājusi kolosālāko veidojamo masu - nekādu krāsvielu, pilnīgi ekoloģisks sastāvs, masas ir daudz, tā ir viegli veidojama un, atšķirībā no plastilīna, nesmērē drēbes ar krāsām, nepaliek matos teju uz mūžību, nepadara rokas lipīgas un vēl 100 un 1 pluss - piemēram tas, ka manam mazajam 3 gadniekam un 1,7 gadniecei ar lielāku daudzumu masas strādāt ir vieglāk, kā veidot sīkas detaļas no plastilīna, kurš sākumā ir nereāli stīvs un nokaitina bērnu vēl nesākot darbu :D. Ar laiku protams sāksim audzināt pacietību un veidosim smalkas detaļas varavīksnes krāsās, bet pagaidām - mums ir šis superideālais varians - sāls mīkla!!!!!


Tieši no sāls mīklas (un nevis no plastilīna, kad centos viņam to iemācīt) Niklāvs, berzējot rociņas, iemācījās uztaisīt "tārpiņus", kurus
pēctam nolēma izmantot kā starus saulītei!Tad mēģinājām izveidot telpiskas figūriņas Mazie priecājās par iespēju veidot plaukstiņu un pēdiņu nospiedumus! Starp citu - pēctam mīklu sacepjot cepeškrāsnī, šādus nospiedumus var saglabāt arī nākotnei! Tikai, Kāmju mamma, pakomentē lūdzu, kādā temperatūrā tu cepi, labi? Un tad mums sākās īsta nospiedumu eksperimentu sērija! Iejutāmies CSI lomā un skatījāmies nospiedumus dažādiem apaviem: Niklāvs pieskrēja pie atvilknes un pats sev izvēlējās instrumentus nospiedumu gatavošanai:


Un palīdzēja man izdekorēt kliņģeri:


Un, kad darbiņš bija padarīts, noglabājām mīklu ledusskapī līdz nākamajai reizei!


Nākamreiz, kad darbosimies, mēs:

1) Pamēģināsim piejaukt ūdens vietā mīklai biešu sulu
2) Vienu daļu izstrādājumu uzcepsim
3) Uzceptos meistardarbus nokrāsosim
4) Uz galda uzklāsim linoleju ;)


Tas bija viegli, aizraujoši (arī man), ekoloģiski tīri un radoši! Es pat teiktu, ka viens no lieliskākajiem veidiem kā darboties ar bērniem!

You Might Also Like

6 comments

 1. Nu kolosāli jums ir gājis! Būs jāizmēģina! :)

  AtbildētDzēst
 2. Obligāti! Obligāti, Aija! Tavējie džekiņi būs sajūsmā!

  AtbildētDzēst
 3. jauki, tiešām izskatās, ka atraisās fantāzija.Pēdiņas nospiedums ir burvīgs!

  AtbildētDzēst
 4. Radosho maaminu topaa Tu man esi absoluuts favoriits,bet tu jau to zini!;)Aga

  AtbildētDzēst
 5. Starp visiem veidojumiem ieraudzīju divus sniegavīriņus, vai tie varbūt bija putniņi, nu tādi mīlīgi katrā gadjumā.
  Ko saka bērni, ka viņi tiek fotografēti darbojoties?
  Lai jums tik pat radoša nākošā sāls mīklas darbošanās!

  AtbildētDzēst
 6. jauki jums sanacis! mes sai miklai vel liekam mazliet ellu, tad ta ir vijigaka. un vel var likt partikas krasas. tikai tad gan laikam nav vairs pavisam ekologiski :)

  ja no perkamajiem plastaliniem, tad neko labaku par playdoh neesmu redzejusi. nav ciets nemaz, nekas nelip un nekraso ne drebes, ne bernus.

  AtbildētDzēst

Paldies, ka atradāt laiku, lai ielūkotos manā blogā!


Man patīk dalīties, taču visa šajā blogā pieejamā informācija un fotogrāfijas ir likumīgs "Mammas roku" īpašums un nedrīkst tikt izmantots komerciāliem mērķiem! Turpretim visi laipni aicināti smelties idejas un iedvesmu sadzīvei un dāvanām mīļiem cilvēkiem!
Man ļoti patīk, ja rakstāt par mani, taču liels lūgums allaž pievienot atsauci uz blogu "Mammasrokas"! Veiksmīgu un darbiem bagātu dienu!