Piens un alfabēts...

Iepriekšējā raksta komentāri izvērsās par "piena poēmu"... Un, lai pārliecinātos, vai atkal kaut ko kaut kam neaģitēju, ņēmu talkā Gūgli All Mighty un sagūglēju lūk šādu info:

Latvijā neesot nopērkams piens, ko ražo no piena pulvera - tas esot ekonomiski neizdevīgi. Iemesls, kālab piens saglumē un kļūst rūgts, tā vietā lai saskābtu un pārvērstos par rūgušpienu ir piena termiskā apstrāde (un attiecīgi par rūgšanu atbildīgo baktēriju iznīcināšana)! Tātad - ja gribam, lai pieniņš rūgst, izvēlamies veikala plauktā nepasterizētu pienu! Tik vienkārši!

Fū! Valdonīgie izteikumi par pulverpienu paņemti atpakaļ, viedoklis pagaidām pamainīts... (nu bet lai Rimi nesaka, ka "Rimi piens" ir īsts piens :D:D:D:D:D )

***

 Nu, jā... Bet garajam piena ievadam tūdaliņ sekos pavisam citas tēmas raksts :D! 

ALFABĒTS!


Niklāvam šobrīd burtu sensitīvais periods. Tāpēc mans uzdevums būt naskai un acīgai un izmantot šo īpašo uztvertspējas laiku, lai burtiņi itin viegli salīstu mazajā, zinātkārajā galvelē!

Pagaidām mazā zinīša arsenālā ir visi mūsu ģimenes iniciāļi, "A" burts, pa retam pasprūk kāds "B" un "I, Ī ".

Pārējie burti mūsmājās varētu ienākt šādos veidos:
 Kā būtu ar man tik tuvajiem šūtajiem burtiņiem?Kas zina, varbūt alfabēts apmetīsies uz sienas?...

Vai pamazām parādīsies uz galda (kopā ar ĪSTU  PIENU ;D )...Jau šodien ķeršos pie lietas!  Darbīgu dienu arī jums!


Inese  – (2011. gada 9. septembris 00:53)  

nu uzšuj saviem bērniem kabatveidīgos - tas būtu īsti Tavā stiliņā :D
Tev trūkst filca burtu alfabēts (tādi ik pa laikam citos blogos parādās)
Bet vispār visas idejas ir kolosālas, pat grūti pateikt, kuru gribētos vairāk - par katru no šiem alfabētiem būtu ļoti priecīga :)

Baiba  – (2011. gada 9. septembris 06:28)  

Mums visvairāk noderēja koka klucīši, kam uz katras šķautnes ir pa burtam. Tādi ir nopērkami un ļoti gaumīgi ar iededzinātiem latviešu burtiem. Tik vajag vairākus komplektus, lai var likt vārdus. Vienvārdsakot, šajā vecumā vairs nepietiek ar vienu katra burta eksemplāru. Ja taisi, tad taisi vairākus patskaņus u.c.

Irēna  – (2011. gada 9. septembris 07:48)  

Visas idejas jaukas! Paldies par ieskatu!

Laine  – (2011. gada 9. septembris 08:42)  

Nu es jau pati uzreiz par tām kabatām iedomājos vēl pirms rakšanās netā!
Un pārējie jau neskādē - kaut kas tak kabatās jāliek iekšā! :D

Vi  – (2011. gada 9. septembris 10:42)  

Man tīk akmentiņi un koka ripiņas...pazibēja pat ideja, ka varētu tādas uzveidot...tik jāizdomā kam :) Kā reiz tiku apdāvināta ar uzparikti, kas iededzina kokā zīmējumus :)

Laine  – (2011. gada 9. septembris 11:05)  

Šitās konkrētās ripiņas ir apkrāsotas, bet (blush) ja tev nav kam uztaisīt alfabētripiņas, es zinu kādu, kurš par tām dikti priecātos ;)

Agnese  – (2011. gada 9. septembris 14:21)  

LOti loti patik akmenu alfabets. gribu sev tadu:) nez akrila krasas tas ir un tad lakoti akmentini? vai ir kada metode, ko es nezinu?

dabasmamma  – (2011. gada 9. septembris 15:23)  

Ā, cik labi alfabēti!!!! Man arī viens pirmklasnieks, kuram šī lieta ļoti aktuāla. Ļoti oriģināli pasniegti burti šķīvjos:)) Paldies Tev par idejām!!!!!

Laine  – (2011. gada 9. septembris 16:01)  

Domāju, ka akrils + laka. Vismaz es tā darīšu... Tik jāiziet vēl akmeņu medībās!

Aija Elliņa  – (2011. gada 9. septembris 16:01)  

Mēs reiz sataisījām no sāls mīklas plāksnītes un virsū uzrakstījām burtiņu, bet kaut kā neaizgāja tā lieta, Kristianam patīk labāk ar savu roku uz papīra rakstīt kaut kādus vārdus. Bet tas jau katram individuāli! :)

likiburtnica  – (2011. gada 9. septembris 18:06)  

Es jau arī kādu laiku esmu "uzlikusi aci" uz akmeņu alfabētu, bet 1) dēliņam vēl pa agru un 2) šovasar apmeklētajās (Vidzemes) pludmalēs nebija piemērotu akmeņu. Un 3) dēliņš ir jau saņēmis iesākumu alfabētam (http://bienespavediens.blogspot.com/2011/09/reiz.html). Nu man tik jāpiešuj atlikušie burti! :c)
Starp citu, kādu lietvārdu var minēt pie burta "Ņ" (bez - ņieburs)? :c)

Sarkanā Biete  – (2011. gada 9. septembris 18:19)  

Kamēr es te ko komentēju, tev jau noteikti šujmašīna dūc, un kaut kas no tā visa top:):) Man ļoti iet pie sirds tie burtiņakmeņi. Tk ļoti, ka es laikam pirkšu akmeņus veikalā, jo te tuksnesī brīvā dabā ir atrodami tikai tādi sakaltušu smilšu gabali, kas par akmeņiem sevi gluži dēvēt nevarētu:)
Paldies tev par idejām!

Daiga  – (2011. gada 10. septembris 09:32)  

paldies par burtiņjūru, ļoti noderīgi varianti!

Ierakstīt komentāru