Pirmā ola un daudzas citas...

Pirms stāstīt par pirmo olu, atgādināšu jums par gaili, ar kuru galu galā visa šī mājputnu jezga sākās! Vēl pāris nedēļas atpakaļ staltais Rokoko dzīvoja Zaubes šķūnī un sargāja traktorus. Iznesīgo vistu tēviņu bija pārņēmusi pamatīga pavasara depresija - visur apkārt putni vij ligzdas, pārojas, gaisā teju ar nazi griežama riesta enerģija, bet šim...nekā. Tālāk par metru no atvērtajām šķūņa durvīm gailis laukā negāja.Tad nu variet iedomāties, kāds prieks bija bēdu nomāktajam Mārtiņdienas simbolam piedzīvot satikšanos ar sešām sugas dāmām! Visticamāk viņš domā, ka ir miris un nonācis paradīzē. Jo ceļš kartona kastē karstā mašīnā pa Ēgļu līkumiem līdz Zosēniem viņam noteikti likās kā gabaliņš nāves moku. Un tad pēkšņi galā- visu sapņu piepildījums! :)


Tātad pirmo olu sagaidījām jau nedēļu pēc vistu uzņemšanas mūsu omulīgajā būr+pansijā. Kas ir ļoti labs rezultāts, ņemot vērā, ka kaimiņienei dējējas adaptējās veselas divas nedēļas. :)

Un tieši Pētergailis Tuktuks Rokoko bija tas, kurš ierādīja vistai, kurā būrī iet un ko darīt! Pēc pāris mirkļiem jau tikām pie pirmās olas! Šim svarīgajam notikumam todien bija vesels bars zinātkāru liecinieku!
Niklāvs olu lietu ņēmis savā apgādībā - pirmā tika burtiski izrauta vistai no pēcpuses. Nākamajā dienā viņš dējēju būrī vaktēja stundu un dabūja tikmēr saulesdūrienu.
Ja kādam ļoti interesē, tad pirmo olu uzvārījām un, sagrieztu šķēlītēs, izdalījām visiem mājiniekiem.

Mūsu sešas vistas nedēļas laikā sadējušas apmēram 10 olas. 
Un mēs nebeidzam priecāties par to, cik daudz prieka, izziņas mirkļu un gardu brokastu spēj sagādāt viens vistu būris pagalmā! :)

Diana  – (2014. gada 27. maijs 18:26)  

Labi atceros, cik milzumdaudz prieka man deva vistas. Kādreiz, kad citas lietas atvirzīsies citos plānos, man atkal būs vistas. Dievinu vistas, tās man patīk labāk par kaķiem un suņiem. Tāpēc vēl jo lielāks prieks lasīt šos ierakstus, vismaz caur Tavu dzīvi pakavēties pie putniem.

Aija Elliņa  – (2014. gada 27. maijs 22:15)  

Bet kas par skaistuli tas gailis! :) Lai jums veiksme putnkopībā! :)

Laine  – (2014. gada 28. maijs 02:49)  

Diāna! Ak, cik abpusēja jūsma! Es, savukārt, spilgti atceros tavus vistu pastāstiņus, nedienas ar vanagu, utt. un šaubu nav - kaķi/suņi olas nedēj. :D Man lielāko prieku ikdienā sagādā apjausma, cik daudz dažādos līmeņos tās vistas mums šajā dzīves posmā dara labu. Olas ir tikai redzamākais labums. Mani vairāk priecē pedagoģiskais aspekts tajā vistkopībā.

Aija - Gailis varens! Ko nevarētu teikt par "Mazputnēnu" dējējām. Viena, pirmkārt, mums iedota jau gados un visām kā vienai spalvas nāk nost no dažādām ķermeņa vietām... Nu nezinu... Bet jaunās vistiņas - tās tagad pa pagalmu laižam - tās arī tikpat skaistas kā Rokoko.

Ginta Biezā  – (2014. gada 28. maijs 08:23)  

Laine! Tev ir fantastiska ģimene!!! :)
Jūs tāāā spējat priecāties par ikdienas lietām... Paldies, ka pārvērt tās brīnišķīgos stāstos un dalies ar mums. :)

Madara  – (2014. gada 28. maijs 20:56)  

Gailis pa prīmo, skaists.
Būs jābrauc ciemā apciemot tavu saimi ;)

paeglisi  – (2014. gada 31. maijs 00:39)  

Man liekas otrajā bildē gailis tā kārtīgi "ievērtē" vienu no vistiņām :D

Ierakstīt komentāru