5. rotaļlieta. Caurverams kvadrāts.
Sveicināti visapkārt! Pēc trīs dienu pauzītes te atkal es pati - Laine!

Šī nedēļa man padevusies ļoti darbīga - ne tikai pildot pasūtījumus, bet arī ar visu miesu un dvēseli ienirstot rotaļlietu funkcionalitātes literatūrā un veidojot attīstošas rotaļlietas.
   Protams visu laiku sekoju Musturs.lv forumam, kurā ik pa laikam sieviete, kas strādā ar šiem "īpašajiem" bērniņiem dod norādes, kādām vajadzētu būt rotaļlietām un kas mazos interesē.
Viņa pieminēja arī šo:
"...Vai var palūgt izveidot it kā siera gabalu, ar vairākiem caurumiem.Šo ideju esmu redzējusi koka rotaļlietu stendā.Caur tiem bērniem patīk vērt kurpju šņores..."

Koka rotaļlieta tā gluži nebūs, bet funkcionāli - tieši tas pats.  
 

Caurveramais kvadrāts.Vajadzēs 1) kādu cietu pamatnes materiālu (es jau atkal izmantošu savus iemīļotos paklāju atgriezumus)
2) diega spolītes plastmasu
3) drusku dzijas (vai lentīti)
4) auduma gabaliņu, kas nedaudz lielāks par cieto pamatni
5) 4 atgriezumus no džinsu vai velveta bikšu vīlēm

Vispirms uz cietās pamatnes atzīmējam vēlamo caurumiņu izvietojumu, tad izgriežam caurumiņus.

Tad izveidojam "adatiņu un diedziņu" - uzšujam apvalku diegspolītes plastmasas caurulītei. Uztamborējam ~ 75cm garu lentītiPrincipā, ja piešujat lentīti pie pamatnes, funcijas ziņā  - rotaļlieta der lietošanai arī šādā izskatā! 

 
Laiskākās rokdarbnieces var pielikt punktu, bet tās, kurām pacietība lielāka, turpinām tūnēšanu :)

Sagatvojam 4 apmēram 16 cm garas lentītes no velveta vai džinsu bikšu vīlēm (lai ir stingrs materiāls) un uzšujam uz pamatnes tādus kā tunelīšus, kā cilpiņas. Atzīšos - ar šujmašīnu šuvu ļoti, ļoti lēnu un ar 110 izmēra adatu - diezgan čakarīgs process.


Uzliekam šo daļu uz sagatavotā auduma, atzīmējam caurumu vietas un izgriežam tās arī uz auduma

Atlokām uz virspusi visas četras malas, nošujam no virspuses zigzagā, vienā stūrī piešujam arī tamporēto striķīti. 
Nogriežam lieko audumu.
Nu vairs atliek tikai apšūt caurumiņus. Apšūšanai izmantoju tādas pašas krāsas diegus, kā uzšūtajām cilpiņām, izdomāju, ka tādā veidā pat rodas uzdevums, piemēram, izvērt adatiņu caur zilajiem riņķīšiem un zilo cilpiņu...

Lūk pirkstu veiklību rosinoša rotaļlieta gatava!
Ierakstīt komentāru