Dubultā māksla jeb fantāzijas tests!

01:17

Intriģējošais nosaukums patiesībā zem sevis slēpj mūsu pēdējo krāsošanas aktivitāti.Patiesībā ārkārtīgi interesanta tehnika, kas ietver sevī "Lieldienu olas" sindromu (nemeklējiet gūglē - es to tikko izdomāju :D) jeb ļauj izjust to kņudinošo pirmsbrīnuma ieraudzīšanas sajūtu!

Viss ir pavisam vienkārši: zīmēšanas lapu no sākuma saloka uz pusēm un vienojas ar māksliniekiem, ka jāzīmē uz vienas puses. Ar Niklāvu vienoties neizdevās :D Nekas... Nākamreiz :)


Toties Emīljai uztvēra manis kā mākslas pedagoga norādes un tapa arī manis iecerētā māksla!:D

Nākamais solis - krāsu bagātīgi jaukt ar ūdeni un sapilināt uz lapas. Tad lapu aizver pa locījuma vietu ciet un ar patīkamās gaidās trīcošu sirdi gaida, ko ieraudzīs! Man šis moments patīk vislabāk. Lieldienu olas sindroms... He, he...Rezultāts allaž ir brīnišķīgs vārda vistiešākajā - brīnumu- nozīmē! Iedomājos, ka joka pēc šo pat par zīlēšanu varētu nodēvēt, jo ...
Un tagad tests!

Paņemiet papīra lapu un pildspalvu. Es jums rādīšu zīmējumus - jūs pierakstiet, ko jūs tajos redzat! Apakšā es uzrakstīšu savus vērojumus! Salīdzināsim, cik ļoti tie atšķiras! Izklausās aizraujoši? Aiziet!

1.


2.


3.


4.


5.


6.


Lūk mani vērojumi:
1) Kopā astoņi zvēri: 4 vāveres, divas no tām tur zobos skudru lāčus, kas spēlējas ar bumbiņām un stūros lidinās 2 putni!

2) Divi vilki puķu pļavā cīnās par gaļas gabalu

3)Citplanētiešu meitene ar zirgastēm

4)Krabis

5)2 fejas

6) Divi suņi vai vilki

Jautru dienu, draugi! Un kas sanāca jums?

You Might Also Like

16 comments

 1. Man laikam ir kaut kādas novirzes - es visos zīmējumos redzu uzbrūkošus citplanētiešus :)))))

  AtbildētDzēst
 2. 3.ais par citplanētieti patiešām sakrīt, tas arī bija pirmais, ko iedomājos:D

  AtbildētDzēst
 3. Nr. 1. - Tur no katra pa diviem - pašā augšā mazs tapīriņš ar bumbu, zem viņa mērkaķītis ar garu asti, un vēl zemāk tāda abstrakcioniska vāverīte - un otrā pusē šo dzīvnieku spoguļattēls
  Nr. 2 - divi jūraszirdziņi bučojas
  Nr. 3 - lapsa ar auzkariem
  Nr. 4 - Vitamīnu trūkums a.k.a Pavasara Nogurums
  Nr. 5 - Tā, te nu prasītos pēc Roršaka testa cienīgas atbildes - sauksim to par nepiepildītām ilgām pēc kaut kā cēla un neaizsniedzama
  Nr. 6 - plaušas:)

  AtbildētDzēst
 4. Laine - Tu zini cik smieklīgi - es Tavas atbildes apakšā neizlasīju, bet man arī tapīri un vāveres sanāca:)

  AtbildētDzēst
 5. Eh, nebūtu izlasījusi, kad tiku pusceļā.. :)
  1) putni (vesels bars) un pūķēni mazi
  2) tās divas mazās, sarkanās noteikti ir peles..:)
  3) divi strausi dejo baleta piruetes..
  4) divas gaisīgas fejiņas
  5) raganas Valpurģu naktī
  6) suņa, vilka, velnas galvas

  AtbildētDzēst
 6. Jā, lielo meitu būtu grūtāk pierunāt paklausīt instrukcijām.. bet ideja viņai noteikti patiktu.. biju piemirsusi, cik tas forši..
  Starp citu atceros, cik interesantas lietas sanāca, kad skolā ar bērniem līdzīgu principu izmantojām tekstilkrāsām.. tad vajag divus spoguļus vai divus stikla gabalus..uz viena uzpilina krāsas (tekstilkrāsas ir līdzīga biezuma kā guaša), saspiež stiklus/spoguļus kopā, uzmanīgi atdala un iegūtos superplankumus atspiež uz auduma varēja iegūt pat tādus brīnumus kā koraļļu rifus....varētu pamēģināt ar guašu un papīru..

  AtbildētDzēst
 7. Ilze - vakar tieši ar tekstilkrāsām mēģināju krāsot šinī tehnikā krekliņu - nu loģiski ar pirmo reizi ne visu biju paredzējusi, tāpēc jāļaujas otrajam piegājienam! :D

  Nu bet vai es neteicu, ka katrs tajos zīmējumos saskata ko savu?... Tik interesanti!

  AtbildētDzēst
 8. 1. LR valsts ģērbonis!
  2. Taurenis
  3. Lapsiņa
  4. Bēdīgs dzīvnieks (starp kaķi un vardi)
  5. Divas bites satikās
  6. Sikspārnis

  AtbildētDzēst
 9. ..bet ir labi tā ļauties viņas Augstībai Nejaušībai.. :)

  AtbildētDzēst
 10. Nākošreiz pamēģiniet šo pašu ar guaša krāsām, ja ar tām jau darbojaties. Jāklāj pabiezā slānī. Kārtīgi jāsaspiež un tad strauji jārauj vaļā. Sanāk viļņu viļņi krāsu krāsās.

  AtbildētDzēst
 11. 1.Lidojošu pūķu pāri
  2.Lāči bučojas
  3.Mērkaķu pāris
  4.Cirka žonglētāji
  5.Divas nēģerietes dejo
  6.Lāča (vai kāda cita liela dzīvnieka) pēdas

  AtbildētDzēst
 12. mums skolā bija arī tāds "uzdevums" - paņem diegu, iemērc tušā, tad uzliek uz vienas puses pārlocītai papīra lapai, saloka, saspiež, diegu pa malu izvelk ārā un tad ver vaļā (un tad tālāk notika zīmēšana). Efekts līdzīgs :)

  AtbildētDzēst
 13. Rakstu, nelasot, ko rakstījusi Laine un citi komentētāji:
  1. Dzīvo būtņu pasaule - zili jūraszirdziņi peld, sarkani dinozauri spēlē bumbu, pelēcīgi putni lido. Visiem tusiņš kaut kur Visumā. :)
  2. Vilku kaujas. :)
  3. Atsauca atmiņā grupas "Instrumenti" dziesmu "Zemeslodes". Izskatās kā divas zemeslodes, uz katras pa cilvēkam un tie sniedzas viens pēc otra, lai satiktos. Tomēr tālu viens no otra. :)
  4. Smaidošs krabis.
  5. Cilvēki - izaicinātāji (izskatās, ka rokas uz mugurpusi salikuši, krūtis izriezuši un grib viens otram kaut ko pierādīt). :)
  6. Divi eži satikās, pacēlās uz pakaļkājām un viens uz otru brīnījās. :)

  AtbildētDzēst
 14. Un tagad izlasīju pārējo iztēles augļus.. hahahaha.. cik mēs visi tomēr esam unikāli. :)

  AtbildētDzēst
 15. Lasu un smaidu! Katram sarakstiņam cauri izeju :)
  Jāpiekrīt Līgai ( mums ar tevi, ja kas šis tas vienādi liekas) - katram tas raudzījums citādāks! Lielisks pierādījums tam, ka vienādas lietas cilvēki saskata ļoti dažādi! Ha! Un ko te varētu secināt kriminālizmeklētāji, ja, piemēram, aculiecinieki šādi atbildētu??? :D

  Paldies par aizraujošo spēli, meitenes! Visu dienu bija kur aci piesiet!

  AtbildētDzēst

Paldies, ka atradāt laiku, lai ielūkotos manā blogā!


Man patīk dalīties, taču visa šajā blogā pieejamā informācija un fotogrāfijas ir likumīgs "Mammas roku" īpašums un nedrīkst tikt izmantots komerciāliem mērķiem! Turpretim visi laipni aicināti smelties idejas un iedvesmu sadzīvei un dāvanām mīļiem cilvēkiem!
Man ļoti patīk, ja rakstāt par mani, taču liels lūgums allaž pievienot atsauci uz blogu "Mammasrokas"! Veiksmīgu un darbiem bagātu dienu!