Roboti.

Šīs vasaras sākumā māsa mani iepazīstināja ar "Marina and the Diamonds" dziesmu "I am not a robot". Man tā pamazām iepatikās un attiecīgi tika klausīta pietiekoši daudz reižu. Nu tieši tik daudz, lai vasaras beigās, izdzirdot Lindex reklāmu pa televizoru, Niklāvs palēcienā skrietu pie manis un teiktu "Māmī, māmī! Ro(u)bot song!!!"
Tā mūsu mājās ienāca roboti... Nē,  protams, dinozaurus tie vēl nav izkonkurējuši, taču interesi radījuši pietiekošu. Arī man - tāpēc vakar, kad Niklāviņš izvilka no skapīša plastilīnu un sagribēja kopā palipināties, pirmais, ko ienāca prātā uztaisīt bija robotiņš.

Uztaisīju robotu un uz brīdi aizgriezos, lai pagatavotu kafiju. Pa to laiku dēls bija izveidojis pats savu robotu!!! Savu pirmo robotu! Savu pirmo plastilīna būtni vispār! Tiiiiiik mīļi!


Nolēmu uzsākto tēmu todien paturpināt un, kad uz jautājumu "Gribi, mamma uzšūs tev robotu?" Saņēmu apstiprinošu atbildi, ķēros pie lietas! Tik sen nebiju šuvusi kaut ko citu kā kubus! :DDDDDD
Lai arī tās dienas vakarā Niklāviņš aizmiga robotu nesagaidījis, pasēdēju virsstundas, piešuvu robotam rokas un kājas un noliku to vietā, kur dēlēns no rīta tam uzskries virsū! Un šorīt pamodos no kārtējā priecīgā "Māmī, māmī - ro(u)bot!" izsauciena.


Visādi centos padarīt robotu "jūtīgu"- kā tajā dziesmā: "I`m vulnerable, I`m vulnerable... "
Un man šķeit, man sanāca. Mani palīglīdzekļi efekta panākšanai:
1) Melanholiska grimase
2)Uz vēdera ekrāna uzšūts sirdspuksts
3) Uz muguras uzšūta kabata ar sirsniņu virsū


Robotu sauc Noks... Traki, vaine? Vārds radās, kad darbiņš bija pabeigts un ievēroju, ka uzšūtajā baltajā burtu/ciparu kvadrātā uz vēdera izceļās 4 burti - no tiem arī tapa vārds. Pieņemu, ka Niklāvs savu Noku ar laiku pārkristīs :DDDDDDDD Bet pagaidām - neskatoties uz sarežģīto vārdu - viņi ir lieli draugi!

Kas var būt labāks par iztrakošanos ar draugu?...:


Tā vien liekas, ka Noks saka: "Guess wha-a-a-a-t? I`m not a robot, a robot..." :DDD

Inese  – (2010. gada 21. oktobris 08:43)  

fantastisks draugs :)
Vai taviem bērniem jau nav radies priekšstats, ka mamma var visu?

Dzintra  – (2010. gada 21. oktobris 09:15)  

riktīgi jūtīgs...! skaistulis:) un visiem puikām, kas sēž mammām klēpī pie datoriem, iemirdzas acis..

ilzesh  – (2010. gada 21. oktobris 10:16)  

tik foršs! :) vispār jau tās pašdarinātās rotaļlietas ir īpašākas un nenoliedzami skaistākas kā tās-veikalu plauktos :)lai radoša dieniņa!

Iveta  – (2010. gada 21. oktobris 10:20)  

Mani šajā visā aizkustināja teksts "Gribi mamma uzšūs Tev robotu?"...cik superīgi, ka dir tāda mamma, kas spēj īstenot bērna vēlmi:)

Anonīms –   – (2010. gada 21. oktobris 10:43)  

Guess whaaatttt - soreiz Tu mani pamudināji noklausīties Marinas "I am not a robot". :) Un jā, man vienkārši jau trūkst vārdu, lai izteiktu sajūsmu par taviem darinājumiem! Vēl viens izcilnieks!Jauku dienu Tev un bērniem (un nu jau arī Nokam:))Aga

Irēna  – (2010. gada 21. oktobris 10:52)  

burvigs draugs! un lielums arī labs!

Zkss  – (2010. gada 21. oktobris 11:57)  

Kā tur bija? Vunderbār? Tad es tā saku :)) Ideāla "lelle" puikam!!!

(incanti-apstiprinajuma kods bija 'hersans', t.i. viņas dēli angliski :))

Laine  – (2010. gada 21. oktobris 13:55)  

Zkss - tagad mana kārta brīnīties - kāds incanti? Kāds hersans? :DDDD Tu to domā tā kā vārda sakarā? Nepasapratu.... :DDDDD

P.S. Irēna - kad pabeidzu robotu, secināju, ka tes ir tieši tikpat liels, cik lelles un melnais lācis - tātad man galvā ir kāds lielums, kas liekas ideāls, sanāk! :DDD

Aija Elliņa  – (2010. gada 21. oktobris 17:28)  

... un pēdējā bildē jau īsti notrakojies un piekusis izskatās! :) Superīgs!

Inese  – (2010. gada 21. oktobris 20:52)  

:D Laine,
"incanti" nozīmē "interesanti"
Kopumā Zkss ir pateicis, ka interesants ir fakts, ka komentāra publicēšanai piedāvātie burti, kas obligāti jāievada, lai pievienotu komentāru, esot bijuši "hersans", kas tulkojumā no angļu valodas nozīmētu "viņas dēli" - tas attiecībā uz to, ka robotiņu tu šuvi savam dēlam un tāda sakritība, ka arī dators piedāvā šādus it kā haotiskus burtus, bet tomēr ar slēptu jēgu :D
...izskaidroju laikam vēl sarežģītāk, nekā Zkss :D

Laine  – (2010. gada 21. oktobris 22:04)  

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Nē, Inese - man viss skaidrs - tagad pat zinu, ko nozīmē incanti! :DDDD

Zkss  – (2010. gada 22. oktobris 02:07)  

:D
Pareizi-Inese! Tā arī bija. Es jau uzreiz saskatu zīmes-vai nu Lainei "spīd" vēl viens puišelis, vai nu robotēns tā kā dēlēns(jo sons(izrunā sans) ir daudzskaitlī).

Ierakstīt komentāru