Dāvanas "mētelītis" jeb pašdarināti dāvanu maisiņi!

02:01

Neatkārtošos par to, ka jau vairākus gadus mani draugi un radi no mūsu ģimenes saņem tikai pašdarinātas dāvanas. Nu vismaz uz Ziemassvētkiem noteikti.

Taču nevienu gadu līdz šim nebiju iedomājusies pašdarināt (;D) arī dāvanu maisiņus! Bet tas taču ir tik vienkārši! Un galvenais, ka tiiiiik oriģināli!

Šodien es to izdarīju! Un jums būs iespēja pasekot manai rosībai nelielā aprakstā!

Maisiņi Ziemassvētku dāvanām.Sākumā izgriezu un izgludināju apmēram 20x50cm garas auduma strēmeles:


Tad "pielaikoju" iespējamās aplikācijas:


Tad piešuvu aplikācijas. Sirsniņas šuvu sākot no lielākās, tad virsū aizvien mazākas un beigās piešuvu iepriekš sasietu pušķīti.


Eņģelītim no sākuma izgriezu satāvdaļas, piemērīju, vai atbilst izmēri un proporcijas - visu daru "uz aci". 
Pirmo uzliku šallīti, tad sakārtoju pa virsu no filca izgrieztu galvu un plīša kleitiņu. Zem kleitiņas sānos paslidināju spārniņus un rociņas, kuras, laiku taupot, arī izgriezu no filca. 
Tad piešuvu klāt kleitiņu un galvu. Spārnus, rokas un šalli atstāju nepiešūtus.
Šallīti sasēju mezglā un piediedzu.

(Pārlasot šķiet pārāk daudz deminutīva manā aprakstā :D Bet nu, c`mon - tas enģelītis tiešām ir tik feins! Nu riktīgs "ķuķi puķi"!)


Kājiņas veidoju šādi:
1. No filca vai cita neirstoša vai maz irstoša materiāla izgriezu arkveidīgas figūriņas
2. / 3. Taisno malu pārlocīju uz pusēm un nošuvu
4. Izgriezu mazo kurpīti uz otru pusi


Un tad piešuvu enģelītim kājeles:Beigās ar mulinē diegiem izšuvu muti, acis un nimbu - galvas rotu (vai to varbūt sauc kā citādi?)

Eglīti izvēlējos izdekorēt ar lielām bumbām - talkā ņēmu "Tiger" bodē iegādātās pērlītes un vienkārši bagātīgi tās piešuvu pie eglītes. Šī filca eglīte, starp citu ir  vakardienas rakstā pieminētās dāvanas sastāvdaļa. Biju plānojusi par šo dāvanu pastāstīt jau šodien, bet laikam jau pārlikšu uz rītu.Kad aplikācijas bija izveidotas, atlikabija uzšūt pašus maisiņus!

Pārlocīju maisiņu uz pusēm, atlocīju vienu malu trīs reizes un vienā malā pie locījuma vietas iespraudu saspraužamo adatu (Jēziņ, angliski tas ir tik vienkārši: "pin"! :D)


Tāpēc, ka šo malu es sākšu šūt kopā no šīs vietas, lai pēčāk izveidotos tunelis striķītim.


Nolocīju augšējo malu divreiz uz iekšu un nošuvu. Un pašās beigās izvēru cauri tunelim striķīti.Un vēlreiz iedrošināšu jūs - tas tiešām nebija ilgi!!! Ja vien, malkojot brokastu kafiju uzmetīsiet konkrētas skicītes vēlamajām aplikācijām, tad, dodoties pie šujmašīnas, jau pēc pusstundas būsiet pagatavojuši/as vismaz trīs smukus, īpašus, mīļus maišeļus svētku dāvaniņām!

 Lai radoša darbošanās! 


You Might Also Like

9 comments

 1. paldies par idejām un arī tunelīšā šūšanas aprakstu! Jāķeras klāt!

  AtbildētDzēst
 2. Eh, laimīgie šujmašīnu īpašnieki [nopūta]! :D
  Bet maisiņi tiešām jauki.

  AtbildētDzēst
 3. Skaisti! Man patīk! Pati esmu taisījusi izšūtus krustdūrienā un zīmētus ar tekstilkrāsu, arī labi sanāk!

  AtbildētDzēst
 4. O !
  To jau moderni varētu saukt par 3D dāvanu maisiņiem ! Nu tā ar egli ir eleganta ... nez vai rūķi, kas gādā man dāvanu zin par šo blogu ?

  AtbildētDzēst
 5. Kāmju mamma! Man šķiet mēs visi zinām kam būtu jābūt vecīša maisiņā. lai darītu tevi 100% laimīgu! :D
  Aiju,es redzēju tavus maisiņus - nu tā jau ir augstākā pilotāža - tos jau jāsāk gatavot vasarā :D

  Irēna - vēl var darīt tā, ka nošuj abus sānus pilnībā, atloka trīsreiz uz iekšu un tad redzot, kur jābūt atverei, to posmiņu izārda. Jebkurā gadījumā - lai izdodās!

  Dace - es jau arī gribēju pieminēt to trīsdimensiju, bet nekādi neatradu vietu tekstā, kur tāds traks svešvārds piederētos :D
  Bet taisnība jau ir - viss nenotiek tikai vienā plaknē vien :D
  Un cerēsim, ka tavi rūķi šad tad tomēr īsina laiku interneta plašumos, meklējot atslēgas vārdus: "superpuper maisiņi dāvanām" !

  Lai veicas visām, kas šūdinās! Pēctam lūdzu parādiet, kā izdevās!

  AtbildētDzēst
 6. ak jē, pusstundā 3 maisiņi:)))) veicas tiem, kas ir ātrvilcieni! un ar ētām šujam-darbvietām arī..
  bet egle ar bumbuļiem, tā tik tiešām ir kautkas!

  AtbildētDzēst
 7. Ideāli! Kuru katru dienu tieši vēlējos ķerties pie līdzīgiem maisiņiem, un kas var būt labāks par šādu detalizētu aprakstu! Nu vairs nebūs nekādas aizķeršanās!!! Paldies, Laine :)

  AtbildētDzēst

Paldies, ka atradāt laiku, lai ielūkotos manā blogā!


Man patīk dalīties, taču visa šajā blogā pieejamā informācija un fotogrāfijas ir likumīgs "Mammas roku" īpašums un nedrīkst tikt izmantots komerciāliem mērķiem! Turpretim visi laipni aicināti smelties idejas un iedvesmu sadzīvei un dāvanām mīļiem cilvēkiem!
Man ļoti patīk, ja rakstāt par mani, taču liels lūgums allaž pievienot atsauci uz blogu "Mammasrokas"! Veiksmīgu un darbiem bagātu dienu!